Slobodna diskusija o traktorima

To je po mojoj proceni,zato sto sam radio par dana sa komsijskim 577,a posedujem torpeda s kojim radim setvu, berbu gde bas i dodje do izrazaja okretnost. Torpedo ima dosta bolji ugao zakretanja tockova (ainslag). Zavisi za sta ces koristiti taj traktor (koje operacije),uporedi udobnost,potrosnju...
 
Po meni 7506 dv ima dosta bolji ainslag od ostalih duplaka koje sam video. Kada gledam store 404 kada mora pun čini mi se da torpedu ništa vise prostora ne treba, jedino sto je duzi.
 
Pa ja bih ga koristio najvise u sumi,a posto je kod mene brdski predeo i putevi uski i losi dosta mi znaci da je traktor okretan i da nije glomazan.Zbog toga najvise pitam.Udobnost i nije toliko bitna,a za potrosnju cujem da ni jedan ni drugi nisu veliki potrosaci u odnosu na ucinak.
 
Torpedo sigurno manje potroši od imt, ja imam torpeda 75 i imt 539 i čini mi se da 539 dosta troši u odnosu na torpeda. Leti 539 samo kosi i grabi a torpedo balira i torpedo ne potroši mnogo vise od 539. A okretan jeste sigurno, ja sam bas zadovoljan sa njim.
 
Pa vidim i kod mene ljudi sto rade po sumama su zadovoljni sa njima i u zadnje vreme svaki duplak koji se kupi je 75-ica.E,sad se svi slazu da je 577 izdrzljiv i da moze silu da potegne,ali mi se ne svidja bas zbog slabe okretnosti.Za 75-icu kazu da je neznija,ali ok,nisam ja neki manijak.
Inace drug ima 4006 i u sakupljnju sena,baliranju i transportu mu trosi manje od 2l za radni sat,sto je po meni ok,a ne znam 539 koliko trosi u takvim operacijama.
 
Moj TD 4006 ima (za mene) smesnu potrosnju. Za ceo dan oranja (11 sati rada) potrosi 30-32l, gas ne preko 2000rpm. U spartanju sa dvorednim spartacem za 4ha (od 10-20 sati) je potrosio malo vise od 10l. Kako god ga opteretio, potrosnja je vrlo mala. Verovatno zato sto je traktor rasterecen (u oranju ne izvlacim maximum iz njega).
Nasuprot TD-u kog samo ja i tata vozimo, jedan je u tanjiranu sa Rakovicom 65 od 7 do 2 popodne potrosio 60l goriva. Ja sa tim gorivom tanjiram ceo dan i jos ostane u rezervoaru. Vozac je cepao konstantno pun gas, a ja idem 1600-1800rpm. Punim dobija malo vecu brzinu i skoo duplo vecu potrosnju a jos i nogo vecu buku u usima, no kad upece prolecno oranje, samo pun gas pomaze:osmeh:
 
Pa to i jeste smesna potrosnja jer uopste nije mnogo_Ono jest da je to 40ks,troklipac,ali opet nije mnogo.Inace ovaj drug kaze da ga tera do 1700-1800 o/min i ne vise od toga jer i nema potrebe.
 
Pa to i jeste smesna potrosnja jer uopste nije mnogo_Ono jest da je to 40ks,troklipac,ali opet nije mnogo.Inace ovaj drug kaze da ga tera do 1700-1800 o/min i ne vise od toga jer i nema potrebe.
Za ono sto ja radim sa R65 i TD-om, i ne treba vi gas od tog (oranje, priprema, sejanje, prskanje, spatranje, transport... sve sem baliranja i branja).
Za teze poslove vise koristim Rakovicu (TD je ispomoc u oranju da se sto brze uradi), a za lakse Torpeda. Sve je raspodeljeno i zna se sa kojom masinom koji traktor radi, sto se odrazava na ekonomicnost i samu potrosnju goriva:osmeh:
 
Moj TD 4006 ima (za mene) smesnu potrosnju. Za ceo dan oranja (11 sati rada) potrosi 30-32l, gas ne preko 2000rpm. U spartanju sa dvorednim spartacem za 4ha (od 10-20 sati) je potrosio malo vise od 10l. Kako god ga opteretio, potrosnja je vrlo mala. Verovatno zato sto je traktor rasterecen (u oranju ne izvlacim maximum iz njega).
Nasuprot TD-u kog samo ja i tata vozimo, jedan je u tanjiranu sa Rakovicom 65 od 7 do 2 popodne potrosio 60l goriva. Ja sa tim gorivom tanjiram ceo dan i jos ostane u rezervoaru. Vozac je cepao konstantno pun gas, a ja idem 1600-1800rpm. Punim dobija malo vecu brzinu i skoo duplo vecu potrosnju a jos i nogo vecu buku u usima, no kad upece prolecno oranje, samo pun gas pomaze:osmeh:
Zavisi komšija koliko ti uradiš za tih 11 sati...može biti malo a može i puno
 
I ja mislimda je prevara. Jutros sam video.uzmem telefon i pomislim, ovo je neki prevarant ili traktoru fali nesto.
 
Jos napisao da je u odlicnom stanju,gume vidim dobre,znaci nista mu ne hvali.Tako da me buni cena.Razmisljam da iscimam druga u NS pa da skokne da vidi o cemu se radi,ali mi sve smrdi na neku prevaru.
 
Nazad
Vrh