Slobodna diskusija o traktorima

Jbg nije ni sjajno,njive malene a zemlja slaba.Teško se nalazi parcela.Ja sad kad bi želio da proširim 10 ha to bi bilo u 20 parcela na 10 kilometara od kuće.Ide ali ne baš tako kako bi čovjek pomislio kad čita sa strane.Ja sam i zamijeno sve komplet u zadnjih 6 ili 7 godina.Iskorištavao sam pravlniko de maksimale što se tiče mehanizacije.Imamo mi subvencije na sve živo,od puževa do leptira.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Belarus izadje baš jeftin. Meni oči ostadoše na 820 sa ravnim mostom. Susjed prije neki dan kupio polovan Fendt 309 za 35.000KM a ima uslove za subvenciju. Šta je mogao uzeti za 35.000KM a on opet polovnjaka...
 
Koji traktor predlazete za obradu oko 10ha, rad sa tarupom u topolama i cisternom 4t za osoku i jos nekoliko poslova. Snage od 45 do 65 ks. Prednja vuca pozeljna ali nije obavezna. Cena do 7-8000 evra.
 
Treba gledati sta traktor ima od opreme, tu pre svega mislim na prednju hidrauliku i kardan, zatim prednji utovarivac, brzine kardanskog vratila, sto vise hidraulicnih prikljucaka, mjenjac, s tim se povecava mogucnost eksplatacije tog traktora.
 
A zasto bi neko kupio traktor sa svom tom opremom. Prednji utovarivac i prednja hidraulika sa kardanom, povecavaju cenu za 3000-4000e. Za menjac i brzine kardana se slazem, ali za ovo ne. Mene bi naprimer trebala prednja kasika, i to bi mi trebala dva puta godisnje. Ali kakve neko potrebe ima npr. za prednjom hidraulikom. Nemaj svi takve potrebe....
 
Ne mislim da se mora imati sve to navedeno, to sam ja samo nabrajao te stvari ali svakako da je bolje sto vise opreme imati.

Naravno da svako ima svoje potrebe i svako sebi uzima ono sto mu se svidja.
 
@zombie
Pa i ti si uzeo polovan traktor. Zar nisi mogao uzeti novog MTZ za malko vece pare nego polovnjaka?
 
Ja sam imao budžet od samo 7500E, nisam bio zaposlen i nisam imao odakle da nabavim još novca. Zato sam uložio novac u Zetora sa prednjom vučom. U ovom kraju to predstavlja najsigurnije ulaganje, uvijek može da se proda uz nikakav ili minimalan gubitak. Nikako ne odustajem od kupovine novog traktora ali sam još daleko od toga da mogu to da priuštim. Kada budem imao još nekih 6000E i ako bude subvencije, 100% će da legne ili nov Belarus 820 sa ravnim mostom (što je moja želja) ili Zetor (što je očeva želja).
 
Jutros pišemo kako su dobre subvencije na mašine i ureko sam se.Danas dođe rešenje za isplatu za imt 539.naime trebali su isplatiti 5000 maraka tj 2520eura a rešenje glasi na 4078 maraka tj 2100evra.Zvao sam ministarstvo i kažu (i u pravu su) kako u pravilniku piša DO 30% a prije za 2013god je pisalo OD 30%,Mala caka koju niko nije skonto a sad im ne možeš ništa.Ima se pravo žalbe ali teško da uspije jer lijepo piše DO a to može biti i 5% i 10 % i 0.
 
Jbg nije ni sjajno,njive malene a zemlja slaba.Teško se nalazi parcela.Ja sad kad bi želio da proširim 10 ha to bi bilo u 20 parcela na 10 kilometara od kuće.Ide ali ne baš tako kako bi čovjek pomislio kad čita sa strane.Ja sam i zamijeno sve komplet u zadnjih 6 ili 7 godina.Iskorištavao sam pravlniko de maksimale što se tiče mehanizacije.Imamo mi subvencije na sve živo,od puževa do leptira.:osmeh:
Земљаче јел ти шта представља фирма из Прњавора,неко име почиње на Б,данас сам видео Џон дира и фергу новог пред њом,па да није твоје :)
 
Digla se frka u skupštini odma večeras.Jedan poslanik od mene inače opozicija prozvao je ministra radi ove cake i zakuvalo se gadno.Slučajno sam mu spomenuo (taj poslanik ima i prodaju mašina i svega za poljoprivredu a i sam radi dosta zemlje) i kaže vidiće šta se može učiniti.Prije dvije god. su tako uradili i sve su namirili što su skinuli.Možda opet opali.

- - - - - - - - - -

Земљаче јел ти шта представља фирма из Прњавора,неко име почиње на Б,данас сам видео Џон дира и фергу новог пред њом,па да није твоје :)
Sa tom firmom ja radim i tu sam kupio sve mašine.Što se ne javi da ćeš prolaziti mogli smo na kafu.Bio sam danas tu u Bispromu oko podne.
 
Nazad
Vrh