Slobodna diskusija o traktorima

Jel moze link ? Da uzmem i ja ☺

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

Postavicu , ali ako nemas neko znanje o elektrotehnici tesko ces ovo montirati. Nisam jos montirao na traktor, ali znam da MTZ davaci tlaka ulja nisu ni za k.... crkavaju kao na traci a neprecizni, zato i pokusavam da nadjem nesto bolje.
 
I kombajni zmaj koriste motorno ulje u hidraulici i volanu,bar je kod mene na 142ci sae30..

SAE 30-HD sto nikako nije motorno ulje... Iz tvornice dolazi s hidraulicnim uljem, cak ima i naljepnica na rezervoaru ulja SAE 30-HD..

Probao sam dosipavati motorno u moj kombajn jer su i meni rekli da ide motorno pa sam morao mjenjati komplet ulje jer je pjenilo kao ludo, zato i znam da sigurno nije motorno ulje unutra. Kasnije nasao upute od kombajna i tamo je pisalo hidraulicno ulje, mozda se razlikuje 13x i 14x mada ne vjerujem...
 
Za kombajn vise-manje nebitno kad radi u toplijim mjesecima godine. Ali kad SKIP upalim s hidraulicnim uljem na -10 npr da vidis onda muke, stisnem mu komandu da dize kasiku a motor se ugasi u trenu... Ulje je hidraol 46 ako se dobro sjecam. TO su po zimi muke da se pokrene, pumpa zuji koliko uce zrak da nije za slusati i tu se pojavljuje kavitacija koja unistava pumpu, krece se ulje pjenusati i jos kojecega.

Za traktor koji se vozi cestom u svim vremenskim uvjetima je vrlo bitno kakvo je ulje u sistemu volana...
 
Jbg..u zabludi sam bio sve vreme..kombsjn imam od2010te..i od tad je u njemu sae30 motorno..ksko su meni rekli da sipam ja sam tako radio..nisam hteo da prevarim ikog..

- - - - - - - - - -

A i nisam primetio da mu nesto fali.. znam i za imt traktore sa pomocnim klipom da imaju motorno ulje,navodno kad probije semering da se atf ne slije ukarter..

- - - - - - - - - -

Al sve to shvatite na kao da tako treba,vec kao izvestaj sa terena
 
Zdravo ekipa!

Koje ulje preporučujete za IMT 533. Ne bih najjeftinije naravno, a ne mora da bude ni najskuplje. Traktor svakako nije mnogo radio, i ne planiramo sa njim teške i obimne radove.
 
Jel zna neko gde ima rezernih delova za fendt 106 S turbomatik? Pustio vodu u karter trebaju nove gumice za hilzne i dihtunzi glava.Na internetu sam nasao neke u Novom Sadu ali tek u ponedeljak da zovem sad vec kasno
 
Maticu jel znaš koliko otprilike košta remont?
Imam polovan Bosch za 100 evra, garantuje mi čovek da je ispravan, daje mi da ga namontiram i da ga isprobam neko vreme.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Ne isplati se mi kupili neki poljski za 100 eura na 577 i ljepo radi.
Onaj orginalni samo problemi star je dok je na 560 ko nov taj orbitrol.
 
Nazad
Vrh