Slobodna diskusija o traktorima

Kod nas je 15l/k.j zlatna sredina već godinama.Kada je prosek manji izuzetno smo zadovoljni a to se jako retko desi jer obično zna da ide do 20 i više litara.
 
558/560 da potrose 11-12l/kj mora da ide lako 1 BH, da je plug pokovani raonici, spicevi. Kose vuce da nema ni malo, tj da kada udjes u brazdu pustis volan i da ide pravo bez intervencije na volanu. Ima fora da 558 ce potrositi nijansu manje jer sopstvena masa traktora je manja, ali zato moras blokadu da koristis dok na 560 ima ljudi koji nikada nisu orali sa blokadom.
 
Зимаски дани људи имају времена...свашта се овде може прочитати.Права потрошња мислим да не може да се утврди гурањем штапа у реѕервоар.Напунити до чепа узорати 1ј или 1ха пуних дужи досути пон резервоар и то је валидно,мада код наших паора друга половина резервоара зарђала:haha:Махиндра 595 52кс плуг олт 2*25 дубина 25-27 тежег орања брзина 7-10мкх(ово нисам имао чим да утврдим али испод није сигурно из мог искуства) 8л по јутру 100%проверено...
 
Poslednja izmena:
558/560 da potrose 11-12l/kj mora da ide lako 1 BH, da je plug pokovani raonici, spicevi. Kose vuce da nema ni malo, tj da kada udjes u brazdu pustis volan i da ide pravo bez intervencije na volanu. Ima fora da 558 ce potrositi nijansu manje jer sopstvena masa traktora je manja, ali zato moras blokadu da koristis dok na 560 ima ljudi koji nikada nisu orali sa blokadom.
Ne mora blokada, samo mu dodaj kabinu i sebi jos koju kilu preko zime. :osmeh:
 
Ne mora blokada, samo mu dodaj kabinu i sebi jos koju kilu preko zime. :osmeh:
Tacno, mislim da i kabina ima 200-250 kg sigurno i ide 558 bez blokade lagano mislim da mojih 87 kg ne utice puno
Sto se kose vuce tice uvek mi malo vuce ka oranom pokusavao sam svasta na plugu i nisam uspeo to da sredim ali nije velika sila samo ga malo pridrzavam.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
558/560 da potrose 11-12l/kj mora da ide lako 1 BH, da je plug pokovani raonici, spicevi. Kose vuce da nema ni malo, tj da kada udjes u brazdu pustis volan i da ide pravo bez intervencije na volanu. Ima fora da 558 ce potrositi nijansu manje jer sopstvena masa traktora je manja, ali zato moras blokadu da koristis dok na 560 ima ljudi koji nikada nisu orali sa blokadom.
Nece da bidne, 560 stari tip, gume 16.9-28, roto pvp, plug 757.2, dubina 27-30, treca spori hod (1bh nemoze ni vuci), blokada- 2 litre po dulumu ili jos nesto malo preko, skoro zanemarljivo.20l po ha. Ende.
p.s. sada, prije ovog snijega.I u pitanju je neka smrdljiva loza.
 
Nece da bidne, 560 stari tip, gume 16.9-28, roto pvp, plug 757.2, dubina 27-30, treca spori hod (1bh nemoze ni vuci), blokada- 2 litre po dulumu ili jos nesto malo preko, skoro zanemarljivo.20l po ha. Ende.
p.s. sada, prije ovog snijega.I u pitanju je neka smrdljiva loza.

Cim idem 3sh sa 70cm zahvata potrosnja je 15-20 litara po kj ili 2.5-3l/dulum.
 
Maticu, imam i ja jedno takvo kuciste, ganc novo a moze da bude na prodaju ako se nadje pravi kupac :D

2gxeoog.jpg
 
Ima kod mene svega, samo mi fali jedan cestit pomocnik da se to sve sklopi :D

Ta kucista sto sam okacio su navodno od IMT-a 2070 ali koliko sam ja mogao zakljuciti je da su od 2050 jer imaju malu glavcinu za zadnji tocak a ipak imaju bocne reduktore i mokre kocnice.

2ce13ed.jpg

11vlbiv.jpg

2ebzjpw.jpg
 
A gde si to "POPLAŠIO"?
Neki tip iz sela radio u MAJEVICA i poplaši neke delove, ode kod seoskog majstora ing iz MAJEVICA i pita ga majstore sta je ovo?
Kaze majstor pitaj trgovca u prodavnivci gde si kupio

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
To je sa licitacije sa fakulteta.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh