Slobodna diskusija o traktorima

Pa eto meni taj brzi rikverc treba za oranje na jednu stranu jer su mi dosta kratke njive onda za kosevinu negdje treba. Zetor 5245 je prespor za mene u rikverc u odnosu na rakovicu od zetora 3340 odustajem zbog cijene od 13000€ a izgleda i od kupovine skroz dok ne dodje neko bolje vrijeme ili dok se ne smanje usluge skroz. Fiata 450 sam gledo i dosta su dostupni cijenom al su dsta stari. Univerzal me strah kupit zato sto mu ove poslenje nisu najbolje nahvaljene serije. %49 duplak rijetko ko prodjae pa i ove novije ( mekse) uglavnom nadam se da ce nesto doci komfornije od rakovice jer ipak je zdravlje najbitnije :ppozdrav:
 
Tu bi ti idealno sjeo Massey Ferguson 254, mnogo dobro traktorče, malen, okretan, jak. Problem je samo što su jaki sa cijenama, sad imaš dva na PIK i oba su preko 15.000KM (7500 EUR). Dobri su i Fiat 480, 500, 540 ali su mnogo stari. Zetor 5245 se uklapa u cijenu ali su jako skupi, nisu baš okretni (mali ajnšlag) i imaju spor rikverc (sem verzije sa reverzerom a oni su rijetki).
Ima ga moj kum. Samo sto je kod njega Turbo, dosao iz CH sa zaribalim motorom i ovde uadjena full generalna. Platio ga je 8k ili 8,5k evra. Sad, mozda bi cena bila veca ali on saradjuje sa jednim uvoznikom masina.
Inace, traktor je bas dobar. Nije previse glomazan a kod njega je zamenio IMTa 542 u laksim poslovima. Od kad je sa 560 i 542 presao na Hurlimana H468 i Masaya, kaze da se odmorio i da sve poslove obavlja dosta lakse:ppozdrav:
 
@ Pottinger,
posto hoces udoban traktor duplak, ja bih ti preporucio EXPLORER 55 ili 60. Pored toga jos i okretan, mali potrosac, kocnice na sva 4 tocka kao i blokada prednje vuce. Mislim da u rikverc ide kao i napred, ali nisam siguran. Za 65 sam siguran da isto ide i u rikverc i u napred pa valjda i ovi manji imaju tu mogucnost. Jos se i cenovno uklapa i mislim da je daleko bolji izbor od svega do sad pomenutog. Za te pare tesko da moze nesto bolje da se kupi.
 
Ma sve je komfornije od rakovice a nadam se da ce bit nesto uskoro ili ce se prestat radit usluge i radit sitno za svoje potrebe ako ne bi bilo potrebe da se prosiri imanje kad zavrsim fax ( ako ne bude posla))
 
Ako ti ne treba DV uzmi Mahindru. Imas je od 52ks turbo. Za nju ovde na forumuma kazu da je zver. E sada kakva je situacija sa polovnim Mahindrama kod vas to ne znam. Mozes uzeti novu pa dobiti povracaj, a ako uzimas polovnu ne mozes kupiti stariju od 10 god.
 
Kolege da li moze neke kratke crte?
Belarus 90-105ks desetak godina ili ursus/zetor 120ks kristal 30 godina star
Koliko trose ti ursusi i zetori u oranju?
Konkretno za oranje i spremanje oko 60-65 jutara mi treba.
 
Uzmi belarusa bices prezadovoljan,kao prvo mladji je a sigurno je zivlji-laksi tako da ce ti sve poslovr obavljivari isto a imas mladji traktor.
 
Da li se isplati dati za traktor oko 2200 pravih r.c 1980 sa novijim tipom kabine , gume fabricke znaci moraju da se menjaju ,druk lezaj se cuje ,verovatno od stajanja otisao ,ima malo lufta u zadnjem levom tocku . Motor izvanredan jos na njemu maltene sve fabricki da li se isplati dati 2500 e??? Ili traziti 539 u losijem stanju za 3 000 ?

- - - - - - - - - -

Da onaj sto sam opisao je 533 nisam napisao ???? Isao sam gledao sam dosta traktora u ovaj sam se bas zaljubio nekako , jbg precenjeni su 539 nece ljudi da cuju da spuste isao sam par losijih da gledam mnogo ali bas mnogo ima ulaganja tako da se to neisplati neznam da li da sacekam Rumu da li tu nesto da trazim ,ali bio sam predprosli mesec nesviidja mi se svi su spremani za prodaju lickani a cene su paprene i onda su spremni da se cenjkaju do zla boga

- - - - - - - - - -

I ovaj 533 ima debelu blokadu ,kompresor i dvostepoeno kvacilo
 
Pa nije ti ni taj 533 u nekom ekstra stanju. Imaš ulaganje u gume između 50 i 60 hiljada. To ti je već 3000 evra. Računaj i druk ležaj i ležaj točka još najmanje100 evra (ruke i delovi) i dolaziš do cifre od 3100 evra. Za te pare bolje potraži dobar i sređen 542 stari tip, ili 540. 539 je ne opravdano precenjen, za te pare (vidim većina traži oko i preko 4000) uzmeš 542 novi tip, 549, zetor 5011. Prvi put čujem da druk ležaj ode od stajanja.
 
Ma nemam pojma da li je od stajanja nosio je ranije bocnu kosu mozda mu je tad otisao on nije ni bio primetio, nznm ali dacu 3200 za tako neki 542 540 kojem je bukvalno dusa izvadjena i plasim se dokle ce motor izdrzati i sta ce se otvoriti od posla jos , hidraulicna pumpa konusno tanjirasti itd itd
 
Ma nemam pojma da li je od stajanja nosio je ranije bocnu kosu mozda mu je tad otisao on nije ni bio primetio, nznm ali dacu 3200 za tako neki 542 540 kojem je bukvalno dusa izvadjena i plasim se dokle ce motor izdrzati i sta ce se otvoriti od posla jos , hidraulicna pumpa konusno tanjirasti itd itd

Sve ti je to rizik kupovine polovnog traktora, ali opet se sve da srediti. Bilo sta da uzmes u radu ces ga otplacivati i polako sredjivati.
 
Ima neki solidan 542 u adasevciima bez kabine evo link mogu da odem da ga pogledam ali i kabina jos 400 eura pride to mu dodje na isto ???

http://www.polovniautomobili.com/traktori/6650574/imt-542

rekao bih da je ovaj dosta radio , kako pale ove 542 sa linijskom pumpom ?? Kum ima sa rotacionom pali na pomisao zimi leti stari tip oko 5-6 hiljada sati nije radjeno nista vece samo sitnice ali deda mu je prvi vlasnik .

Sta mislite o ovom iz oglasa ???

- - - - - - - - - -

i plus jos 100 eura za prevoz traktora ,gledao sam barem to da izbegnem
 
Ima neki solidan 542 u adasevciima bez kabine evo link mogu da odem da ga pogledam ali i kabina jos 400 eura pride to mu dodje na isto ???

http://www.polovniautomobili.com/traktori/6650574/imt-542

rekao bih da je ovaj dosta radio , kako pale ove 542 sa linijskom pumpom ?? Kum ima sa rotacionom pali na pomisao zimi leti stari tip oko 5-6 hiljada sati nije radjeno nista vece samo sitnice ali deda mu je prvi vlasnik .

Sta mislite o ovom iz oglasa ???

- - - - - - - - - -

i plus jos 100 eura za prevoz traktora ,gledao sam barem to da izbegnem

Miskim da nije jaka cena s obzirom kako se kreću a i sve 4 gume su dobre.
 
I sto je bitno takodje za tvoju kupovinu, hitno mu je a i cena nije fiksna. Racunaj da spustis bar 300 e i onda prevoz nije problem.
 
Ma pise to tako ali pri razgovoru navodno nece da spusti cenu samo 50 eura je pristao ici cu da ga vidim danas sutra ako se neproda jbg i valjda ce na licu mesta spustiti na 2450 i to mu dajem bez problema . Jedinu ako nesto bas mi bude na oko da je lose mada nebi trebalo vidi se po njemu ok je .

- - - - - - - - - -

Ovaj za 533 sto sam bio da gledam ostavio mu ja broj zove me 6 puta do sad a sto nedodjes da se ponovo dogovorimo bla bla sad bi isao ispod 2400 ali jbg sad sam se zagrejao za ovaj 542 ako mi se neproda ispred nosa dok se ja organizujem da odem da ga pogledam
 
Nazad
Vrh