Slobodna diskusija o traktorima

Puca na ktaju gde se srafi ona krivina na koju ide auspuh. Varena dva puta, drzi par dana i opet popusti. Da li mozda odgovara od nekog drugog traktora?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne verujem da odgovara jer je to Hari Ricardo motor a ne Fiat ili Perkins kako mnogi misle... Izbaci auspuh sa strane a spoji ga sa fleksibilnom cevkom i nema zime.
 
Pozdrav ljudi, da li znate na kom perkins motoru od 41-42 ks ima slican 'ladnjak.
Treba mi za mf31
b9513cd34a9314c253f4ba5fcce44858.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja bih da pitam da mi neko kaze kolika cena bi bila za jedan skoro nov IMT 539 sa 740 radnih sati a 2005 godiste...zna li neko koliko bi bila realna cena
 
Koje brave kontakt i za paljenje da uzmem, a da su kvalitetnije?

Termometar isto moram da menjam.

Za imt 558.
 
Bravu paljenja uzmi ili rusku od 82_t40 ili rucku kao rajkovica
Kontakt uzmi India MINDA
Termometar TELEOPTIK

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko jel neko pravi konusne krajeve za kardan, na izvodu za vucu je konusni izlaz sa kajlom, pa neznam od cega bi mogao to napasovati...

- - - - - - - - - -


 
Ako je ovo sa donje slike, to svaka tokarsko-glodacka radionica napravi, ali mora negdje ici na poboljsavanje.
 
Treba mi ono sto naidje na to sa doljne slike... mi to kazemo flansna..zenski deo koji bude na kardanu do krstaka.
Mozda ga i mogu naci ali kad na polovnim stvarima ne pise sta je...(od kojeg je materijala).

- - - - - - - - - -

Konus pocinje sa 30mm a zavrsava sa 35mm.
 
Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока[/QUOTE]Sto se plasis elektronike?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislim da rus nije lose resenje...

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Imao Sam vise komada MTZ 1221 u firmi
Motor je vrh, jeste potrosac Ali kad ga uposlis, bez da se vozas I nije strasno,
Ravni most, odlican nema greske
Diferencijal odlican,
Hidraulik mono blok skroz korektan
Spoljni hidraulik ko I svaki Rus
Kvacilo dobro za pametnog coveka, malo tvrdo Ali dobro, dve lamele ide to za pametnog, koji krece redukovanim pod teretom, prva brza je jako brza I pali kvacilo
Menjac, malo komplikovan za koriscenje 4brzine 3 redukcije pa brze spore ali snadjes se
E Taj menjac trazi odrzavanja, I'ma svoju pumpu filtere ako postujes sve ide to jako dugo
Kardan ko I na svakom rusu ostao isti malko jace lente ubacene I hidro ukljucivanje ali gura
Od elektronike ima 2 stvari I obe hoce da karaju
Sklopka mase ujedno I sluzi kao sklopka 12_24v pa zeza ili ne puni ili ne pali, Ali jeftina je
Druga elektronika je prednja vuca, naime ko svaki cestit traktor kad kocis on pali prednju vucu da koce sva 4 tocka, Ali cesto nece da je ugasi tako ako si u transportu skines zicu I gas
Snazan prgav, rasporedjen teret ide uz MASNU BANDERU,
Vise voli 3 brazde nego 4
Turbo skroz dobar skoro da nema turbo rupu,
Svi njegovi original satovi su smece odmah pocrkaju stavis mehanicke I VATRA
I rezervoar je mali jedva 170l
E sad
Motori su isli po 10000h
Menjac oko 4000h
Turbo isto oko 4-5000h
Prednji most oko 7-8000h
Ali kad vozi kocijas kvacilo jedva 500h
Pametnom I po 2000_3000h
Ja Sam ih voleo zbog zvuka bas vristi sestak
A probao sam koliko moze I bas moze dosta npr plug 757 4 brazde 3_4 redukovana I ide ko zmaj




Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh