Slobodna diskusija o traktorima

Bio sam na prezentaciji Arme i dobro su je spakovali ali model od 110 ks je 30000.Sto kaze kolega Djondir..nisam jos naleteo ni na jedan da moze da se nadje za te novce a da ima ispod 10000rs.Ipak cu neki polovan stariji model dok je jos bilo kvaliteta i nije isti kao turcin.Suzio sam izbor na Agrotrona i NF Ts model a kao zadnja opcija mozda i neki Same Silver.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Ts je dobra serija. Ima i sa 4 i sa 6cil. Ovi sa 4 verujem da moze i za 15-18k da se nadje. Gledaj sa 16x16 menjacem mnogo je dobro pogodjen. Ako ces deutza tu nemam pojma sta gledati. Sem da ovi iz kombinata miskovicevog su svi izbledeli, losa je farba, ali idu.
 
Pantelija J.D 6800 je ko Bog.Jako moćan i sposoban traktor.
To mi je vec veliko,do 110ks planiram da ne menjam i prikljucne masine.Ts je za 6 godina mladji od Agrotrona za to vreme dete podje u skolu..ima ogibljenje kabine i malo bolju opremu od Agrotrona.Videcu od nedelje da krenem u obilazak da pogledam sta se nudi.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
JD 6410 kad bi nasao da je dobar bio bi ti to traktor dok je tebe. To je devojka za sve, samo gume menjas i mozes sa njim bukvalno sve da radis.
 
Opet kazem svi imaju preko 10000rs e sad da li je prava kilometraza ili nije.Da li ima neko iskustva sa Case mx 100c?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Problem, menjač koji se kod nas ne popravlja. Imaju fabričku manu koja se otkloni za kratko vreme. Problem je sto se menjac mora slati za inostranstvo. Da je 30 serija onda je nesto drugo.
 
A šta mislite o tom JD 6800,imao sam ovde u blizini jednog činio mi se da je u dobrom stanju.Znam prodavca kupio sam od njega plug,tražio mi je za njega 18000,e sad pošto je otišao nisam ga pitao.
 
Odlican traktor, ali nije tako svestran kao 6400, 6410. Ako ga planiras samo da ti ore, sprema, vuce prikilicu, onda je odlican. Ako hoces traktor koji radi sve sto zamislis onda je mnogo bilji 64xx, ili eventualno 6220, 6320, ali u svakom slucaju PQ menjač 24/24.
 
Mislio sam samo za oranje,da vuče 3 glave i veliku tanjiraču.Imam MF3060 bez prednje vuče koji bi bio za ostale radove,razbacivanje djubriva,prskanje,sejanje.
 
Mislio sam samo za oranje,da vuče 3 glave i veliku tanjiraču.Imam MF3060 bez prednje vuče koji bi bio za ostale radove,razbacivanje djubriva,prskanje,sejanje.

Ako vec imas takav traktor onda je 6800 savrsen. Tu nema puno elektronike, a oped sasvim dovoljno da bude savremen traktor, udoban, komforan, a u isto vreme prost za odrzavanje sa sasvim pristupacnim cenama rezervnih delova. U principu ne trazi nista specijalno osim mozda nekog dela koji mora da bude original, ali i on se resi za vrlo kratko vreme (najduze 4-5 dana).
Menjac 16/16 nije nista losiji ni bolji od 24/24 osim sto nudi manji izbor brzina pa kome sta treba. Medjutim na 6800 je pitanje da li uopste i ima 24/24, pre ce biti 24/16, ili 20/16. Uglavnom koji god da se uzme mislim da nece biti greske.
 
Pantelija prosvetli me. Jel prejak, ili preslab? Meni interesantan, ali.... Deluje glupo da takav vuce dve brazde, ali kod mene ne moze vise od dve, ipak je 100 ks. A u izvedbi maxum tj mx deluje da je za teske radove. Izgleda sacuvano i lepo, mada onih 4000 sati deluje kao u trnovoj ružici. Pa zato pitam sta mu je tvoja zamerka. Moze i na pp.
Ja licno nemam srca da menjam mog rusa za stranca. Ustvari i petlju za to nemam, a i komsije mi brane.
 
Nazad
Vrh