Slobodna diskusija o traktorima

Да сам твојих година и ове памети гледао бих да новац уложим у своје образовање и знање, пољопривреду бих радио допунски са оним што имам и не би пуно размишљао о куповини гвожђа да ми само стоји у авлији
 
Pita covek koji traktor da kupi, a dobija kao odgovor biznis planove.:haha:
Ja se jedino slazem da ti i mali, ali dobar traktor zavrsava poso za tu povrsinu.
 
Aca1 u slicnoj smo situaciji, slicnih godina... moj ti je savet da uzmes dobar polovan rus za 10 000e plafon, jer to je specificna zivuljka nemas velike razlike izmedju novog i polovnog sto se tice kvarova, a 10 000e nisu mali novci, mozes jos 20kj da uzmes u arendu.

Jos ako sam shvatio ti samo to zemlje radis ne ides u firmu radnim danima i vikendom...takav Rus moze ladno 70-80 jutara da poradi uz pratnju nekog manjeg da mu vodu vuce, seme, djubrivo ...

- - - - - - - - - -

P.S. I ako odustanes najmanje ces izgubiti na polovnom.
 
Ma očekujem ja odgovore poput ovog iznad - "idi u školu i mani se poljoprivrede".
Ja sam završio škole i ne kunem ni trenutak što sam krenuo u poljoprivredu. Šta više- uživam u tome. Svaki dan sam na njivi jer svaki dan maltene ima nešto da se uradi.
Do sada sam sve završavao sa t40 ali ipak rok trajanja mu je istekao. Ne može više i to vidim i sam. Zato i razmišljam u tom pravcu da uložim u nešto što će mi raditi posao i zaraditi.
Malo sam obišao neke ljude u selu danas i raspitao se i iskreno mislim da Armatrac (kao što je neko spomenuo ovde) može komotno da odradi posao.
Elem, u PDV sistemu sam i još ne znam cene za Armu 1054+ i onu 800to verziju. Ako neko zna koje su cene, približnije, može da napiše ispod.
 
Ukoliko imas mogucnosti o nekom povratu odredjenog dela novca onda samo nov traktor. Arma je u ovom trenutku mozda i bolji izbor za kupovinu novog traktora od belarusa. Sigurno udobniji za vozača, više i liči na prozapadni traktor. Rus je rus, lepo je rekao NA, polovan rus oko 10 000 je sasvim razumna kupovina. Ali da ponovim, ako imaš mogucnosti za neki povrat, onda samo novo. Jeste mozda ekonomski nedovoljno iskoriscen traktor,ali koliko razumem pare imaš, a nema veće sreće kad u malo gazdinstvo stigne nov traktor. I za 10 godina ako je garažiran i vodi se računa o njemu ima da bude skoro kao iz fabrike.
 
Ljudi koja budala danas kupuje novog rusa 82,prošla su ta vremena otkako su se pojavili turci,a ruski kvalitet plastelin metal,a bome ni polovnim nije manja cena,jedino čekati pa ako naleti.
 
Pa dobro, nemoraš biti baš primitivan pa druge nazivati budalama. Realno svako za svoje pare može da kupi šta želi, a ako je neko imao sa takvim traktorima dobra iskustva, verovatno ne želi dalje da eksperimentiše.
 
Pa dobro, nemoraš biti baš primitivan pa druge nazivati budalama. Realno svako za svoje pare može da kupi šta želi, a ako je neko imao sa takvim traktorima dobra iskustva, verovatno ne želi dalje da eksperimentiše.
E ajde malo dva,ako se razumeš u zraktore pomozi čoveku ako ne ne troši tastaturu ,inače čini mi se da za drugo i nisi,mislim fizički,ako ti je ovo pisanje grubo i primitivno provozaj se jedan dan ,možeš otić neko pomoći pa sedi u rusa ,a utiske nam prenesi sutradan izjutra.:off_topic:
 
Ma očekujem ja odgovore poput ovog iznad - "idi u školu i mani se poljoprivrede".
Ja sam završio škole i ne kunem ni trenutak što sam krenuo u poljoprivredu. Šta više- uživam u tome. Svaki dan sam na njivi jer svaki dan maltene ima nešto da se uradi.
Do sada sam sve završavao sa t40 ali ipak rok trajanja mu je istekao. Ne može više i to vidim i sam. Zato i razmišljam u tom pravcu da uložim u nešto što će mi raditi posao i zaraditi.
Malo sam obišao neke ljude u selu danas i raspitao se i iskreno mislim da Armatrac (kao što je neko spomenuo ovde) može komotno da odradi posao.
Elem, u PDV sistemu sam i još ne znam cene za Armu 1054+ i onu 800to verziju. Ako neko zna koje su cene, približnije, može da napiše ispod.
Koji ti je bio motiv da udjes u PDV??
 
Joj šta se sve neće napisati na ovom forumu... Čitajući prethodnih nekoliko postova imam utisak kao da sam se našao ispred moje seoske prodavnice gde ekipa ljudi, uz hladno pivo i čokanjčiće vinjaka, komentariše mladog čoveka koji želi da radi zemlju... Pa kažu, on je lud, budala, nema od toga ništa... bolje te pare uloži negde na drugu stranu, bolje daj na kurve nego na zemlju, ništa nije isplativo, bićeš stalno u minusu... bataljuj na vreme... bolje dzabe lezati nego dzaba raditi... itd. A većina njih radi zemlju, svake godine seje, ponekad kupi neku mašinu, a konstantno kuka. Ja znam da je situacija teška, i to mnogo, ali zašto mlade ljude koji hoće da rade i da se bore ubijati u pojam???

Evo ja sam javno u selu rekao svima koji kukaju a konstantno rade zemlju, da se više ne bi mučili, bili u minusu, propadali, da daju meni da radim njihovu zemlju, uz uredno plaćanje kirije. Samo su se nasmejali.

E onda ima ovakav komentar:"Pa ja to radim oduvek, imam zemlju, imam mašine, ne mogu tako lako da odustanem..." Pa možeš brate. Mašine prodaj, zemlju ili prodaj ili daj u zakup, pare od mašina uložiš u biznis, plus imaš kiriju od svoje zemlje i milina Božija. Baš tako kako savetuješ druge. Kreni od sebe.

Kolega Aco,
samo ti radi onako kako osećaš i misliš da treba. Pusti šta drugi pričaju... U ovoj banana državi svaki pošten posao je pun rizika, samo je kriminal siguran.
 
Naravno, zato se i trudim. Međutim mnogo plitkoumnog naroda je ovde, mislim na forum. Lupetaju svašta. Ja napišem hoću nov da kupim oni pričaju o polovnjacima. Kažem hoću da radim zemlju - oni zašto ne završim škole. Kažem hoću da uložim u mašine koje hrane i mene i porodicu oni kažu mogao si bolje da uložiš... Al' ajde.. Takav je naš narod. ,,Najlakše k**cem po tuđoj detelini lupati".

Međutim da se zahvalim onom dečku koji mi je preporučio Armu. Skontao je suštinu mog posta i kratko i tačno mi dao odgovor na moje pitanje. - Baš to što sam i tražio. Precizan odgovor.

Elem, videću još da li će to biti Armatrac 854 lux, Arma 1054 ili Bašk 2090... Jedan od ova tri ću sigurno uzeti.

Samo me nervira što Bašk ima samo dva izvoda nazad, a ja sam kupio vučenu prskalicu 1650lit. i treba mi tri izvoda jer je cela hidraulična. I grane i centralno dizanje.

- - - - - - - - - -

@coci, pa ušao sam u PDV jer sam dosta uložio ove godine. Sušare, plastenike, mašine, prskalicu, traktor, betoniranja itd...
A i imam veću cenu na otkupu duvana ko je u PDV sistemu
 
Nije loš,ali je vrzino kolo,nikad kraja ulaganju jer zaboga bolje da ulažeš nego da državi daješ harač,i onda si primoran da trošiš...kapitalizam...svaka medalja ima dve strane...

- - - - - - - - - -

Inače narodu se ne možeš kolača napraviti ni go..na nasr..i...sve je to ok...
Ako se već lomiš od ta tri uzmi jaču armu...
 
kupi novo Tursko ili Rusko,zapadno polovno ni slucajno neuzimaj.:ppozdrav:
Otvori jos jedno gazdinstvo na nekog penzionera i plivaj na dve strane :ppozdrav:
 
Polovno zapadno je bas mac sa dve ostrice i ima primera gde su ljudi odlicno prosli a ima gde su kroz opravke koje su se desile u prvih 200-500 sati koriscenja bukvalno jos jednog polovnjaka ulozili i opet imaju 20-30g stari traktor. Kod novog kad prelezi decije bolesti ide to prilicno dobro.

Arma je bolja kabina od htt. Htt je prisutniji i vise zastupljen. Belarus je najvise zastupljen i poznato je + i - kod njega.
 
Kod mene sve zapadni isvi dobro prošli.
Bratić ima lamba 80 i same 100 i niš mjenjaj ulje i gas.
Dok kod nas je drukčiji mentalitet kod nas turske ruske nebi niko kupio.
I ja ću sebi polovan zapadni prvom prilikom kupit pa makar spušio al imat ću stroj.
 
Sto se polovnih traktora tice,ovamo u BiH/RS nema popularnijeg od Zetora,posebno 7745. Zetori su se kod nas extremno dobro pokazali,em su stvarno izdrzljivi em laki i jeftini za odrzavanje.Cijenu drze toliko dobro da bukvalno mozes kupiti Zetora,radit sa njim godinama i prodati ga iste pare,nekad i za vise ( vidio svojim ocima).Nema sigurnijeg ulaganja u neku masinu od kupovine Zetora kod nas.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh