Briga drzave o poljoprivrednim proizvodjacima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Marko22
Sta je poenta ovog posta??
Pitaj nekoga iz Vrbasa/Bavanista/Kovina kolika mu je steta na kuci, a kolika na njivama...Niko kuce i ne spominje. Proporcionalno tome, i steta u gradu je zanemarljiva.
 
Управо то што сам навео, штета у граду је много већа него што људи мисле. На страну што сам на крају написао да овде многи пишу не због града и дневника, него их тако нешто жуља, па ајд мало по Београду, а неки на сасвим неприкладан начин какав се овде очигледно толерише.
Па поента је такође у томе да је и у Београду туко град, тј у Сурчину, и ником ништа. Јел си ти чуо да је у Сурчину туко град и то већ три пута? Ниси, није било на дневнику.
 
Druze ti sto branis Beograd mogu ti reci da niko od vas nije se nikada zabrinuo za mene ni za moje njive,tako da mene da ne kazem sta za aerodrom i ulice beogradske ja od toga nemam nista a ovamo se krpima sto bi se reklo da zasejem te njive i na kraju debeli minus ne samo ja nego svi mi ovde i znas sta se desava kada par godina radis na stetu?Desi se bankrot pa posle smo usrali motku i ja i ti i svi kada nema sta da se jede a to ce se desiti posto ministri tj drzava ne vodi racuna jer svi mi mozemo da zivimo bez dosta toga ali bez mesa i hleba nece niko da pretera a tu spada i voce i povrce pa sada ti vidi gde treba da se ulaze i pomaze jer poljoprivreda moze da spasi Srbiju a firme nece jer Kinu i Tursku nemozemo golodupasti da konkurisemo nikada a nije opasno ako ja dignem ruke ili Pera ili Sima opasno ce biti kada pukne kompletna poljorprivreda a trenutno je na bajpas!!!
 
Па као што сам написао на другој теми, кукуруз а такође сунцокрет се опоравио иако је изгледао исто као од ових колега из Баваништа и околине. Писале су и друге колеге о томе. Мени је направио неку ситну штету на пшеници и репици, тј ону најгору 10-15% и не можеш ништа са тим од осигурања. У сваком случају хвала на утешним речима.
Разумем то што пишеш за револт, али нападати један град и писати на такав начин је ван сваке памети. Па лепо зови ту телевизију, пошаљи свој снимак, па ако не објаве нападни њих, а не Београд. Па шта би ја сад требао да нападам НС или кога већ зато што ми је дирекција осигурања тамо. Ето добар пример си дао, пао кестен на четири аутомобила. Верујем да је ту штета као на 20 хектара, и дал је сад тим људима чији су аутомобили битнија нечија њива или његов ауто, и дал ће да кука на Ђиласа ил ће правац општина и осигурање. Једноставно, не видим поенту нападати Београд зато што је новинарима тако најлакше.
Навео сам горе закон и члан 50, тако да што се тиче штета ствар је јасна. На страну осигурање.

@paracinac,
Вероватно си чуо нашу стару, туђа рука свраб не чеше. Написах већ, и мене је туко град а прошлогодишња суша да не причам, и то никог није брига, посебно не моју општину. Телевизија такође није писала о мојим усевима, и у чему је сад разлика између мене који браним Београд и свих осталих?
Да је недај Боже пао неки авион кривицом неког нашег контролора лета, и те како би нас све било брига. Све се слажем око осталог, али као што ни ја ни ти не можемо да водимо бригу о држави, неће ни нико о нама. Тако је одувек и било. Мој став је да се држимо закона. Ако тамо пише општина дужна, онда правац општина. Ја ишо прошле године, али су ме возали за медаљу. Ено их сада гомила у притвору, и шта ја има од тога? Ништа. Прошо воз. Сад сам осигурао и од суше.
 
Marko22, stoji da je svakom svoja muka najveca. Taj sto mu je drvo unistilo auto, mogu samo da zamislim kako se oseca, ali poenta je da je prethodnih dana potuceno oko 20000 ha (procitao na netu podatak, ne stojim iza njega). Tu je sto direktna steta, sto indirektna oko 3 miliona eura! A ova steta u Beogradu ne prelazi ni 100 000 eu.
A mediji koji (ni)su izvestavali o tome su sa NACIONALNOM frekvencijom, dakle duzni su po zakonu da izveste o stanju u celoj zemlji.

Slazem se sa tobom da pojedini clanovi foruma prave od Beograda "lov na vestice", ali mi opet nije jasna bas ni tvoja tako tendenciozna odbrana istog...
No, da ne duzimo vise, malo imamo uticaja i na pisanje medija, a jos manje na vremenske prilike... Ako je nekome nesto na dusi, neka napise-ne kosta mnogo!
 
Iskreno ne vidim svrhu ove teme, zove se "Briga drzave o poljoprivrednim proizvodjacima" a piše se o tome koliko je televizija izveštavala o ledu koji je padao i gde je koliko leda palo.
 
Па одбрана мора да буде тендециозна кад је и напад превише тенденциозан. Нисам први ни започео тему, већ пишем тек после пар дана кад човек још понови своју поруку, која везе нема. Нико да нападне своју општину, већ правац на Београд. Ајд да каже министар (ал који поред толико медија), или ајд и Влада, али баш Београд, па где је логика. тема је брига и небрига државе, и има толико тога да се напише на ту тему, али овај град, па и Београд, немају никакве везе са тим. И сам пишем против Владе и министра, овде још и најмање.
 
Iskreno ne vidim svrhu ove teme, zove se "Briga drzave o poljoprivrednim proizvodjacima" a piše se o tome koliko je televizija izveštavala o ledu koji je padao i gde je koliko leda palo.

Poenta je u tome da NACONALNA televizija nije izvestavala o padavinama i nevremenu u zadnjih par dana sa cele teritorije drzave nam, nego je pokazala samo veliku brigu i interesovanje za drzavu upsss.... grad Beograd.
 
"Paralelno sa kišom i gradom, duvao je i izuzetno jak vetar, koji je odneo krovove montažnih tezgi na Trgu Nikole Pašića." Ovo je pobedilo :haha:

- - - - - - - - - -


"U Novom Sadu je danas posle 18 časova počelo polučasovno nevreme, tokom kojeg je padao i grad veličine lešnika.

Nevreme je bilo praćeno grmljavinom, jakim vetrom i velikim pljuskom.


Saobraćaj je nakon nevremena bio veoma otežan, a ulicama su tekle "reke".

Od leda koji je napadao, travnjaci su bili beli kao da je padao sneg. " i naravno opet bez njiva,useva, itd itd..
 
A kad ljudi blokiraju traktorima puteve, onda rupa na nebu. Ne podrzavam bas taj nacin protesta,ali ajd... U selu smo imali jednog deda Zivu, pokojni je vec par godina. Imao puno zemlje pa mu posle rata to oduzeli i stalno ga maltretirali. On lepo kupi novu rakovicu 70-ih godina i plugove pa ode u grad i razlupa plugovima svaki pandurski auto na koji naidje i preore i park i parking oko zgrade opstine... e tako se protestuje. Ovi sad krenulu s traktorima kao kuca u Bg, a isprecila im se dva pandurska pezoa pa nisu moglo dalje...oprem dobro!
 
ma daj ici orati parkove i lupati tudju imovinu nije resenje nismo mi vandali samo blokade ali opet blokade seljaka u celoj Srbiji a ne 2% seljaka vec kompletno pod uslovom da pregovore vrse seljaci iz cele zemlje a ne neke asocijacije jer ko ce mene bolje da predstavlja nego covek koji deli moju muku a ne neke asocijacije koje nisam ni birao niti znam ko su ti likovi
 
Znači li to @marko22 da određene grupacije imaju pravo da se žale na probleme u državi dok pak, drugima to pravo biva oduzeto?
Čekaj malo, dopisnik treba? Znači li to da se više dopisnika trenutno nalazi u stranim državama i izveštava o nevremenima i tornadima nego što se nalazi u matičnoj državi, znači li to da se više dopisnika nalazi u montrealu nego u samoj državi?
Znači li to da po tvojoj tvrdnji zanemarivanje svojih radnih obaveza treba opravdati svaljivanjem krivice na druge?
Protumači mi činjenicu da celokupna javnost biva opterećena izveštajima iz jedne minorne sredine dok sa druge strane problemi većine bivaju zapostavljeni jer samim zapostavljenjem se izbegava obaveza državne intervencije na sanaciji i ublaživanju istih.
Zašto grana koja utiče najvećim delom na veličinu bruto domaćeg proizvoda biva zapostavljena kako u medijima, tako i u budžetskim izdvajanjima i to dugi niz godina i biva prepuštena određenoj grupaciji ljudi koji u velikom broju slučaju bivaju oslonjeni sami na sebe dok sa druge strane primaju redovne "packe" svakom priliko kada pokušaju da iznesu svoje probleme? Mislim da bi bilo pošteno da se svakome pomogne proporcionalno njegovim mogućnostima da tu pomoć iskoristi u maksimalnom mogućem obliku i da se shodno tome napravi neka rang lista po kojoj bi se odlučivalo koliko ko zaslužuje.
 
Znači li to @marko22 da određene grupacije imaju pravo da se žale na probleme u državi dok pak, drugima to pravo biva oduzeto?
Причајмо конкретно о пољопривреди. Видео си верујем закон који сам навео, и ствар је јасна. Пише где треба да се жалимо, и ко је одговоран да утврди стање. Београд са тим везе нема.
Čekaj malo, dopisnik treba? Znači li to da se više dopisnika trenutno nalazi u stranim državama i izveštava o nevremenima i tornadima nego što se nalazi u matičnoj državi, znači li to da se više dopisnika nalazi u montrealu nego u samoj državi? Znači li to da po tvojoj tvrdnji zanemarivanje svojih radnih obaveza treba opravdati svaljivanjem krivice na druge?
Protumači mi činjenicu da celokupna javnost biva opterećena izveštajima iz jedne minorne sredine dok sa druge strane problemi većine bivaju zapostavljeni jer samim zapostavljenjem se izbegava obaveza državne intervencije na sanaciji i ublaživanju istih.
Тешко да ми ту можемо било шта. Систем медија је такав, зато је и таква и слика о њима. РТС је пуко што сви знамо, а остали су приватници. Тако да једино што могу да напишем је да уопште не разумем људе који прате дневнике и сличне **greška и још то схватају озбиљно. Појма немам кад сам сео да погледам неки дневник, који је успут речено главна ствар на медијима за контролу ума. Ајд сви да не гледамо телевизују, нек им се њихови пиплметри запитају где су људи, па да видиш како ће да се промене. Све док се људи као очајници каче на тв, пиплметри евидентирају, ови медијски лоботоми ће их тако и третирати. Мислиш да би се фарма гледала да нема оволико доконих да је гледају. Па истог момента би је скинули са програма.
Zašto grana koja utiče najvećim delom na veličinu bruto domaćeg proizvoda biva zapostavljena kako u medijima, tako i u budžetskim izdvajanjima i to dugi niz godina i biva prepuštena određenoj grupaciji ljudi koji u velikom broju slučaju bivaju oslonjeni sami na sebe dok sa druge strane primaju redovne "packe" svakom priliko kada pokušaju da iznesu svoje probleme? Mislim da bi bilo pošteno da se svakome pomogne proporcionalno njegovim mogućnostima da tu pomoć iskoristi u maksimalnom mogućem obliku i da se shodno tome napravi neka rang lista po kojoj bi se odlučivalo koliko ko zaslužuje.
Прво пољопривреда има субвенције, тако да није без помоћи. По мени много су већи наши проблеми друге природе, него субенције. Већ сам писао раније, ја бих радије укинуо субвенције а друге ствари решавао, јер су овако субвенције само замазивање очију. Значај пољопривреде је код нас велики, али се тачно зна и колики. Свакако није доминантан. Да се не лажемо, није у држави пољопривреднику најтеже, али то није ни тема ни поента. ми треба да се изборимо пре свега за праведан, стабилан, и стратешки третман.
 
Paracinac, nisam mislio na unistavanje, nego na poredjenje. Kako je pojedinac kome su oduzeli sve i pretili ubistvom protestvovao za vreme vladavine copavog zagorca, a kako danas to radimo. Kod nas su protestvovali oni koji obradjuju najvise zemlje, oni koje roditelji pumpaju parama iz inostranstva, koji su juce poceli da obradjuju zemlju,a pojma nemaju kako se to radi, videli na tv kako se to radi u Brazilu. Licno nemam nikakve koristi od protesta, jer od drzave ne uzimam nista, a ako hoce da kupi-hoce, ako nece ima ko hoce. Imam dva traktora koji ukupno imaju 80 godina i opet mogu bolje da uradim nego ovi novopeceni strucnjaci.
 
Па одбрана мора да буде тендециозна кад је и напад превише тенденциозан. Нисам први ни започео тему, већ пишем тек после пар дана кад човек још понови своју поруку, која везе нема. Нико да нападне своју општину, већ правац на Београд. Ајд да каже министар (ал који поред толико медија), или ајд и Влада, али баш Београд, па где је логика. тема је брига и небрига државе, и има толико тога да се напише на ту тему, али овај град, па и Београд, немају никакве везе са тим. И сам пишем против Владе и министра, овде још и најмање.
Ne misli niko na gradjane Beograda,nego na Beograd,kao centar moci,ne mislis,valjda,da treba da krive Babusnicu.
 
Beograd je kriv za sve.Vecina nasih proslavljenih politicara su iz tog grada,a upravo oni su prodali nasu zemlju arapima,privatizacijom unistili nasu ekonomiju i poljoprivredu.Licno sam milion puta vido kako u Beogradu grebu nov asfalt i kasnije posatavljaju ponovo nov dok kod mene i uopste na jugu nema ni makadama a kamoli asfalta.Oni se razbacuju a mi patimo.Svi putevi oko beograda u vlasnistvu drzave su lepo uredjeni,dodjite na jug da vidite kako se drzavni putevi odrzavaju,jesmo li i mi ljudi ali sta vec???Sve nase pare idu u beograd pa nam on daje koliko misli da nam treba.Kad god odem u opstinu da nesto se zalim oni mi kazu za to je odgovoran beograd.Kad pozovem 988 vise se ne javljaju iz lokala nego iz beograda i dokle vise taj beograd i mi smo ljudi i pustite nas i mi malo da zivimo i osetimo slobodu i smisao zivota.Hocemo slobodu i jednake sanse za sve,koliko njima toliko i ostalima.Ako se pravi put onda je beograd,ako se pravi most isto,ako je hram opet,ako je arena takodje,ako su petlje i obilaznice isto.To su drzavne pare i trebalo bi da se malko i na drugome mestu gradi.Ne moze drzava da brine o poljoprivrednicima kad mora da brine o beogradu i o njegovim lopovima koji su ovu zemlju doveli do ruba egzistencije.
 
Za sve smo mi krivi prijatelju dodi da vidis kucu kako je od grada stradala 2011 godine kao na frontu.plus 7 h voca ni zuti dinar nisam dobio od nikoga cak ni porez nisam dobio neko umanjenje plus sam dobio odvodnjavanje neko iako se celo imanje vodilo na pokojnog oca .:ppozdrav:
 
Ne misli niko na gradjane Beograda,nego na Beograd,kao centar moci,ne mislis,valjda,da treba da krive Babusnicu.
Да, кад падне град и нека слична несрећа ( а у суштини и за остало), они из Бабушнице могу да криве само Бабушницу. У почетку, а после иде по реду.
Знам одлично на шта се мисли, само што многима смета и сам предзнак, а није битан повод. Час је у питању београд, час Србија, па онда Устав, па у опет у круг.

- - - - - - - - - -

Beograd je kriv za sve.Vecina nasih proslavljenih politicara su iz tog grada,a upravo oni su prodali nasu zemlju arapima,privatizacijom unistili nasu ekonomiju i poljoprivredu.
Ко је из Београда? Од коминистичких вођа није био ни један. Није ни Слоба, ни Вук, ни Ђинђић, ни Коштуница, ни Дачић, ни Цветковић, ни Николић. Дакле ни један премијер и ни један председник. Министри пољопривреде Живков, Дулић, Витошевић, Драгин, Петровић, Кнежевић, опет нико из Београда. На ког политичара мислиш из Београда?
Није довољно само написати тек онако.
Једно је децентрализација, за шта се углавном сви разумни залажу. А нешто сасвим друго је неаргументовано сваљивање кривице.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh