Briga drzave o poljoprivrednim proizvodjacima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lemilica

Član
Učlanjen(a)
6 Apr 2013
Poruka
159
Lokacija
obrenovac
Mislim da je realno otvoriti ovakvu temu posle danasnjeg dana ::lose::
 
Dok su se sušili kukuruz i soja letos, glavna vest na dnevniku je bila o tome kako je divan dan i kako može diiivno da se šeta Adom. Večeras je glavna briga na dnevniku bila o tome zašto Beograd nema protivgradnu odbranu i o tome kako je jedna fasada u Knez Mihajlovoj oštećena i kako je neko drvo u gradu puklo. Nigde ništa o gradu i uništevim usevima i jadnicima kojima su ove padavine bile samo kapi čemera sa neba. Zapitam se, živimo li u istoj državi.
 
Kakvo pitanje, Beograd je drzava za sebe u sred drzave, poput Vatikana, Monte Karla i slicnih... Takvim izvestavanjem cuvaju socijalni mir u Bgd, u manjim sredinama se nemiri lakse ugase, cesto ih ni ne bude.. Bitno je da se g. grad namiri, ostalo je manje bitno. Tuzno, ali istinito.
 
pa sta su nase njive i usevi pored pokislih pe...ra u belim japankama i sa sto vecim telefonima koji su doziveli stres ispijajuci peti espreso u kaficu::samo bes::, mi smo niko i nista..
 
Tema je odlicna ali cemo otkriti kolika je nebriga drzave i onih koji su na vlasti o nama poljoprivrednicima jer sada nece ici od kuce do kuce da vide kolike su stete nastale posle nevremena a ima perioda kada to rade pred izbore!!
 
Ali ta medijska kuća bi trebalo da izveštava o celoj državi. I očekuju da im neko plati pretplatu? Pa pre bih odsekao sebi ruku nego platio takve skot*ve za to što rade. Dokle Beogradizacija...
Mene je uhvatila jeza kada sam video slike na ovom forumu o katastrofalnom stanju posle leda. Nemam mnogo zemlje, nemam mnogo iskustva ali znam samo koliko ima ulaganja, truda i pojedenih živaca da bih imao bar približnu sliku kako bi bilo da ti naiđe oblak i sj*be višemesečni trud i ulaganje.
Ni da se spomenu. Neće ni pažnju da obrate na njih. Verovatno ni ne razmišljaju o pomoći ugroženima jer ipak od toga ti ljudi žive, mučili su se, radili i odvajali pare. Prošle godine su čekali i pravili se ludi i nisu proglasili elementarnu nepogodu jer onda treba isplatiti pomoć ugroženima. Kada je ta mala količina prošlogodišnjeg roda dobila cenu po zakonu ponude i potražnje, oni su to sasekli izmišljanjem kojekakvih aflatoksina. Cena svinja taman krenula na gore i oni to saseku nezapamćenim uvozom svinjskog otpada iz inostranstva. Čuo sam od nekih pouzdanih izvora da će biti zlo od nove godine kada uvezu i drugu turu svinjetine. Kao da ne postoje građani. Izgleda smo samo glasačka stoka koju treba ugnjetavati maksimalno. Po njima bi trebalo sve vredno da prepustimo strancima a mi da budemo potrošačko društvo koje će kupovati škart robu i raditi od jutra do sutra na zemlji svojih predaka za stranog gazdu koji će nas šamarati i šutirati kako stigne dok mu država isplaćuje debelu lovu na konto našeg radnog mesta i to iz budžeta koji mi sami punimo svojim porezom i davanjima. Dobro je da nisu uveli pdv na vazduh...
 
"Dobro je da nisu uveli pdv na vazduh..." ne bi me cudilo.. @nesko2563 postoje gradjani za njih ali u ovim gore pomenutom postu naravno bele japanke i s3, tata "privatan biznis",keva pola dana provede u guciju i armaniju, on studira na izuzetno priznatom PRIVATNOM faksu, sestra mu je obucena u nekog tigra ili leoparda,vozi bmw 1 jer ne zna ni biciklu da parkira, po njihovom shvatanju mleko nastaje u frizideru samoposluge, a seljak je za njega covek za sprdnju i koriscenje tog izraza u svrhu vredjanja drugog tatinog sina sa boljim audijem, to je gradjanim za drzavu i medije naravno.
 
Poslednja izmena:
Moja poruka napisana na drugoj temi ali se bavi upravo ovom tematikom:

Samo da napomenem krajnje sramno ponašanje medija u Srbiji. Gledao sam dnevnik na RTS1 i Pink, svi kukaju kako je bila jaaaaaaaaaaaaaaka kiša u Beogradu i kao ometalo saobraćaj par minuta i to je to. Ja baš pratio dnevnike da vidim šta je bilo sa ovom olujom, očekujući reportaže sa lica mjesta, snimke, intervuje, reakcije vlasti kad ono šipak. Na Pink su rekli da je nevrijeme "pogodilo" samo Beograd, nisu ni spomenuli ostakak države. Gdje ti ljudi žive, pa Internet u regiji gori sa vijestima i prepiskama o ovim olujama (mlatilo je i Hrvatsku, Bosnu, Srbiju, Rumuniju...) a mediji ništa. Sramota, ajd od Pinka me i ne čudi, oni su odavno izgubili vezu sa realnošću ali ni državna televizija ništa nije spomenula. U USA kad je tornado pomlatio onaj mali grad sva država se digla na noge, na svim medijima samo o tome se priča, skupljaju se donacije, angažuje se Nacionalna Garda, dobrovoljci i volonteri dolaze sa svih strana u pomoć...kod nas oluja unište ko zna koliko stotina hektara usjeva od kojih zavise hiljade i hiljade porodica i nikoga ne boli uvo za to, bitno je da serija ne kasni ili ne daj bože ona farma i slične debilane.

Sramota.

!!!S R A M O T A!!!
 
Tesko ce drzava uzeti u ruke nase probleme,nasa drzava nas obilazi u velikom krugu samo nas vara i laze i misli da smo glupi i nepismeni al docice i nase vreme(nasih 5 minuta) samo je tesko cekati,al nece oni dugo jesti beli hleb mamu im lopovsku
 
Mislim da bi se država trebala pozabaviti i drugim stvarima osim subvencija...npr šta će biti sa kukuruzom roda 2013. godine. Zbog postojanja povišenog nivoa aflatoksina u pojedinim uskladištenim kukuruzima roda 2012. godine inostrani trgovci zaobilaze u širokom luku kupovinu kukuruza iz Srbije ili tezu da je objavljeno postojanje aflatoksina koriste da ucenjuju naše izvoznike i da obaraju cene našeg kukuruza. Svedoci smo i sami da nema tovarenja u barže i izvoza na veliko. Naša je "sreća" pa lanjskog kukuruza "nema mnogo" jer su prinosi bili niski ALI šta može da se desi i čega se ja plašim... Ove godine prosečni, ili da kažem normalniji, prinosi kukuruza a ostanu zalihe lanjskog i to se pomeša pa ako budemo imali par miliona tona za izvoz a niko ga ne bude hteo a ovde nema ko da ga pojede (oskudan stočni fond) ...onda će nam biti kao u onoj priči gde se spominje jež i leđa....a da ne pričam onda o ceni kukuruza...onda nam džaba i subvencije jer će nam šteta biti veća...
Ništa ne prejudiciram samo naglas razmišljam...ima verovatno i stručnijih ljudi od mene po ovom pitanju
 
Evo i ja da napisen svoje iskustvo sa osiguravajucojm kucom dunav....Pre dve godine mi bila osigurana soja,posto je uzeto seme i hemija preko zadruge u paketu je bilo i osiguranje....Te godine grad je ostetio soju po mojoj proceni bar 60-70% a njihova komisija je dosla i procenu napravila da je ostecenje 15-20%...Rekoh sta je tu je i prihvatim i ptpisemo zapisnike...Pola godine smo cekali da nam isplate nadoknadu,ali nikad je nismo dobili u novcu vec nam je zadruga dala 200kg NPK djubriva....Ovo je moje iskustvo sa osiguravajucim kucama,i ljudi pazite se skim imate posla...Nebi one bile najbogatije firmr na zapadu.....
 
Vidim da većina nas slično razmišlja,ali kod nas je problem u narodu. Zašto Francuzi i Italijani mogu da štrajkuju kad im najave smanjenje plata za 1,5 %, zašto Nemci štrajkuju kad i pored odličnih plata imaju loše uslove za rad? Zašto mi ne bi štrajkovali jer država nije nabavila dovoljno raketa za odbranu od grada? Važno je da imaju ogromne plate u skupštini a mi smo niža klasa. Koliko sam upućen za odbranu od grada je odgovorna agencija za vanredne situacije. Hajde da se organizujemo da protestvujemo ispred te agencije, ispred ministarstva poljoprivrede, ispred vlade us...ne srbije. Kad su se mogli organizovati protesti za subvencije mogu se i za odbranu od grada. Ne treba za Beograd ici traktorima, ajde da idemo automobilima, autobusima, traktore je lako zaustaviti, ovako ce im biti teže.
 
Hmm Drzava kako to lepo zvuci, ali kod nas to ne raste ne uspeva kod nas se samo razvija onaj politicki korov i sljam.
 
Vidim da većina nas slično razmišlja,ali kod nas je problem u narodu. Zašto Francuzi i Italijani mogu da štrajkuju kad im najave smanjenje plata za 1,5 %, zašto Nemci štrajkuju kad i pored odličnih plata imaju loše uslove za rad? Zašto mi ne bi štrajkovali jer država nije nabavila dovoljno raketa za odbranu od grada? Važno je da imaju ogromne plate u skupštini a mi smo niža klasa. Koliko sam upućen za odbranu od grada je odgovorna agencija za vanredne situacije. Hajde da se organizujemo da protestvujemo ispred te agencije, ispred ministarstva poljoprivrede, ispred vlade us...ne srbije. Kad su se mogli organizovati protesti za subvencije mogu se i za odbranu od grada. Ne treba za Beograd ici traktorima, ajde da idemo automobilima, autobusima, traktore je lako zaustaviti, ovako ce im biti teže.
Ja se nikako ne slazem sa tobom.
Na Beograd treba ici teskom mehanizacijom.Traktoru,kombajni,bageri,plugovi,drljace.U masovnom broju i sa svih krajeva zemlje.Pa kad toliko ljudi krene neka onda probaju da ih zaustave.Lako ih je zaustaviti kada nekoliko sela krene u protest ali ako iz svih krajeva pop neko krene onda nije lako_Ovo je stvarno dno dna vec zadnjih 10 godina.Menjaju se samo zadnjice u fotelji a politika ostaje ista.I da kazem da se ne treba strajkovati samo zbog raketa,ima toliko razloga za strajk poljoprivrede i to onaj totalni,sveopsti.
Juce sam bio u trezor,sto je inace drzavna ustanova, da predam racune za gorivo i ona zenska mi kaze ne moze racuni za evrodizel a ja je pitam gde to pise i kako ste vi mene obavestili da ja znam da ne kupujem evrodizel kad svi pricaju da od 1.8. se vise obican dizel nece proizvoditi.Kad ona meni opali,svi ste vi seljacine i ja ceo dan radim samo sa seljacima.Pitam dokle ce neko omalovazavati seljaka i njegovu muku.ZASTO su seljaci ovde NAJGORI i ima li mehanizma da se to vredjanje zaustavi ili treba svakog ponaosob hvatati za pevalicu.
 
Vojkanvrelo, budi realan, lakse je iz okoline Pančeva doći u Bg traktorom nego iz Koluta, Malih Pijaca ili okoline Leskovca. Treba protestvovati na najbezbolniji način. Da li treba poljoprivrednici da dobijaju kazne zbog voznje traktorom po Bg? Neka svako dodje kako mu odgovara.
 
Pa napisace kaznu ako podjemo nas dvojica a ako podjemo nas 50 000 dobice samo motku po glavi.Sta su nam sve uradili zasluzili su jedan tezak protest a ne samo neko okupljanje.Ako se krene sa mehanizacijom vidi se ozbiljnost i tezina situacije.Sto se mene tice prvi bi isao nekom masinom,ma na kraju bi isao i kolima i pesaka bi isao,samo da se nesto ovde promeni po pitanju poljoprivrede a ne da bude "sjasi kurta da uzjase murta".Vlast se menja a sve ostaje isto.Mora da se uradi ono sto se kaze "KAD SE DIGNE KUKA I MOTIKA BICE TURCIMA PO SRBIJI MUKA". I odmah da kazem protest bez barem 200 000 zemljoradnika je osudjen na propast,jer ce drzavni aparat dovesti zandarme i slicne ekipe koje su namenjene za njihovu odbranu u vanrednim situacijama.
 
Kakvo pitanje, Beograd je drzava za sebe u sred drzave, poput Vatikana, Monte Karla i slicnih... Takvim izvestavanjem cuvaju socijalni mir u Bgd, u manjim sredinama se nemiri lakse ugase, cesto ih ni ne bude.. Bitno je da se g. grad namiri, ostalo je manje bitno. Tuzno, ali istinito.

ae6q8h.jpg
 
otvarali teme ili ne ovi gavrani iz vlade nas nevide ni sa dvogled zasto je tako neznam ali znam da ih nije briga za nas jer seljak sluzi da cuva socijalni mir hrani narod i on je nebitan bitno je da se kragujevac pomogne to jest zastava i italijani da se pomognu ovi sto imaju samo po 100miliona evra u dzepu da nebi slucajno ostali gladni da se pomogne razna kalakurdija po gradovima da slucajno ne poskupe im pljeskavice i kifle po pekarama da ovi nasi ministri ne ostanu bez kinte dok po kafanama hvataju pevaljke za guze(neznate vi koliko je skupo hvatati Grandovke za zadnjicu) bitno je sve nebitno a ono sto je najbitnije to nije vazno ko jebe seljaka ima ih koliko hoces!!!I danas isao do njive i zadnju njivu mi uhvatio grad juce tako da sam sada kompletan mada nije kao ove ostale
 
zanimljiva tema,mislim da bi se ovde imalo sto sta napisati mada je vec u slicnim temama dosta toga receno ali nista nije preduzimano. isto tako mislim da naslov teme teeba da bude NEBRIGA DRZAVE... kukali smo pre pet godina kada smo dobijali 14000 po ha sto bese oko 145e plus 60l puta 38 po ha sto izadje dodatnih 20e a sad nemamo ni 110 jer cemo skoro svi dobiti manje za naftu nego sto nam sleduje. zove me pre neki dan jedan posteni iz DG oosiguranja da osiguram kukuruz od suse i grada i kaze ukupno je to oko 9000 din po ha na 6000kg pa puta 10ha. suse nece biti a od grada znam kako vrse procenu. pa mi onda jedan ciga koji ima deviznu penziju nudi refakciju za naftu po pola na 4ha,a posle njega jos jedan koji ima mesecna primanja oko 150000 u kuci da delimo isto to ali na tri ha a ja jos 300l nafte nisam kupio koje mi sleduje na mojoj zamlji i tesko da cu kupiti jer subvencije kasne. zbog takvih grebatora mi koji zivimo od poljoprivrede nismo dobili ni dinara jos sem po neki izuzetak. muka mi je vise,tv ne gledam jer mi dodje da ga razbijem ni krivog ni duznog. sve informacije trazim na internetu. prdnuli smo mi u bacvu od dve tone a ne u cabar
 
http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Zakon o vanrednim situacijama-lat.pdf
Нек прочита кога занима, посебно члан 50, па онда нек крене поново кукњава.
Пошто видим да је Београд многима крив, па чак и овим што стигну да гледају дневник друге државе, имао бих питање, јел можете замислити каква је штета кад у Београду крене град или било какав кијамет? Мислите да је једна фасада проблем? Овде пишу неки који изгледа никад велики град нису ни видели. Па чисто за информацију, ко зна колико их само дође са поломљеним рукама и ногама, што у саобраћајкама што због ко зна чега. Прошли пут кад је туко град, сви авиони су у року та два сата пребачени на околне аеродроме, као што су Подгорица, Будимпешта и Загреб. Замислите да се појавила нека будала која би реклама, ма ако њиве трпе град може и авион. Мислим, не знам дали уопште неки могу да појме како функционише велики град и каква је ту густина дешавања и проблема. И то нема везе са Београдом, тако је у сваком великом граду. Видим неки запели што телевизија не јавља. Па јел знате да медији имају дописнике, и како мислите да нешто јаве док ови нешто не напишу и пошаљу. Тако су неки и прошли пут запевали што нико не јавља, па сам онда нашао извештај из сваке медијске кући са вестима из краја где је тукао град.
За крај, ако не буде извештај на неком медију, осигуравајућа кућа неће да врши исплату одштете.
И све сам ово писао, иако знам да није проблем у овоме што се пише, већ је проблем у презнаку.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh