Briga drzave o poljoprivrednim proizvodjacima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da dodam još nešto. Komunisti(da ne ispadne da je sad Tito Čak Noris) dakle komunisti su za tridesetak godina od ničega napravili državu, a crna šestorka sa svojim naslednicima je od gotove države stvorila "terra incognita" za kolonijalne osvajače.
U ona vremena nije bilo subvencija, a nije ni bilo potrebno jer smo bili izolovano tržište i zaštićeni od milosti i nemilosti globalne ekonomije.
Taj globalizam ništa ne valja.
Da se ja pitam ponovo bi trebalo uvesti protekcionističke carine na uvoz bilo čega što se proizvodi i kod nas, pa ko hoće "kvalitet" strane robe nek ne žali pusta blaga da plati paprenu carinu. Onda neće više biti potrebe da se budžet prazni na subvencionisanje domaće proizvodnje(ni u poljoprivredi ni u industriji) nego će da se puni puni iz džepova imućnih snobova koji ne mogu bez uvoznog đubreta. Da vidim koji bi trgovinski lanac imao računa da uveze npr. jeftinu tursku ili grčku papriku ako bi na nju platio veću carinu nego što ona košta. Isto tako onda bi i kineske cipele morale da budu skuplje od npr. "Gepardovih".
 
Па у томе се и огледа слабост већине држава, што не могу да ураде баш ништа а да се заштите. У новој рапсодели карата су најбоље прошли они који су се први продали. Дуго већ траје лоботомија о слободном тржишту и протоку капитала. Само је проблем што они донесу наштампан капитал и купе шта им треба. А ти да би купио нешто код њих мораш да продаш неку реалну робу, или сировину. Па где ће шут са рогатим.
 
Ovakvu temu istog sadržaja ali drugačijeg naslova smo imali.Zaključana a kasnije uklonjena iz razloga što se kao i sada politiziralo,preterivalo i svađalo.Čemu to sve vodi?
 
............................
mnogo si rasirio temu,ne zelim da se upustam u diskusiju i dovoljno sa ubedjen u svoje stavove te me je vrlo tesko razuveriti
Samo mi odgovori na jedno pitanje: kako to da sadasnji Beograd ( namerno pisem a ne drzava) je zadrzala kompletnu birokratiju koja je bila potrebna za 23 miliona stanovnika pa cak ne bi smeo da garantujem da je nije uvecala.Sve savezne institucije koje su bile u glavnom gradu SFRJ su i dan dana pune koje kakvih birokrata.Sad vise nisu savezne ili republicke institiucije vec su koje kakve AGENCIJE. Nije sija nego vrat !! Pa zar i MMF ne iznosi to kao glavni problem Srbije preveliko budzetsko opterecenje platama ali je NAJTEZE ostaviti DRZAVNU SISU !!!
o kakvom rasterecenju autoputa ti pricas???Most na Adi??? Verovatno delovi grada blizi mostu imaju olaksanje ali da to ima veze sa Gazelom..:sta:..vreme ce pokazati,ali to ni nema veze nego nisi opravdao 3x vecu cenu mosta u odnosu na realnost ???Reci cu ti ja...verovatno je neko od DJitlerovih pajtasa imao vlasnistvo nad placevima na toj dzadi i posto je to Beograd cena m2 je bila 3 puta veca nego u Parizu ili Francuskoj.Pa malo njemu malo stanci pa malo svima njima i eto paprene cifre.
Izgradnja obilaznice oko Bgd je nesto drugo e to ce imati i vec ima olaksanje u proputovanju preko Beograda
 
Velika vecina ljudi u tom Beogradu je socijala. Jedino nama koji nismo iz beograda to drugacije izgleda kad vidimo onu guzvu i vrevu mislimo da se tu sad desava nesto i nesto radi.
Pre neki dan sam isao poslom za Beograd, u radnji u kojoj sam kupovao potrebni materijal gazda samo sto ne bije i ne jasi radnike, i ne placa ih redovno. Dok sam cekao pricam sa radnikom kazem mu zasto trpis ovu torturu zar ovo nije beograd mozes da nadjes posao gde god hoces. Kaze on meni e brate vidi se da ne dolazi cesto u BG, posao na drugom mestu nema. Radim ovde sto me je muka naterala.

Ima i ona druga strana beogradjana koji vise na drzavnim jaslama tj na nasim ledjima.
Beograd je predimenzionisan glavni grad za ovako malu drzavu. polovina stanovnistva su beogradjani. to je ozbiljan problem ove zemlje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh