Berač kukuruza Gitarić

Ja sam ga kupio novog 2003 godine i prodao ga odmah sledece,jos je bio pod garancijom i kupio SIP-a.Vise je cekao servisere nego sto je radio.A delovi jesu mekani,meni je cak pukao metalni valjak na komusacu,reduktor,i jos koje kakvih sitnica... To je moje iskustvo.
Sada imam dvoredni SIP DKO 5501, i ide kao zver,ali ce ga verovato zameniti adapter i kombajn..
Pozdrav!!
 
Poslednja izmena:
Zna neko mozda koji lezaj ide ovde? Prvi koji je stradao od kad je kupljen..
20231005-174542.jpg
 
Не иде ту лежај, а тај је тако вртео доста кад је скоро пресекао осовину.
 
Jedino ako je se prethodni put nekako slucajno namestio u osu i prekrio problem, nemoguce je da nisam video kad sam podmazivao.. Dolazi sutra covek koji je radio u fabrici, kazu da ima nacin da ga resi.. 😅
 
Nije bilo caure ali sad ce da je bude ako nece da menja osovinu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Koji je to kvalitet kad ga je ovako pojeo.. Merio sam drugi zupcanik sublerom i on je identican, znaci zupcanik u kvalitetu a osovina od plastelina. Kazu da moze i da se navari pa da se obradi, videcu kad dodje sta kaze..
 
Навари се са цо2 и обради на стругу или купиш другу осовину светло вучену и направиш нову.
 
Ne stigoh da javim.. Odradio ga majstor cas posla, iscupao osovinicu, navario i obradio. Vratio sve na svoje mesto i kuci smo samo ubacili komplet valjak kako smo ga i izvadili.. Radi kao sat 💪
 
Ja se iskreno ne secam kad je tacno nas kupljen bio sam jos u osnovnoj skoli ali kupljen je nov i nije imao skoro pa nikakvih kvarova.. Secam se da smo se mucili sa jednim spanerom lanca (uzasni su ti spaneri, plastike neke, nesto ne verujem da je tako kod drugih beraca reseno) jer smo ga pretezali kad je prvi put stradao, nismo znali da mora da bude "labav". Od tada se ni on nije pomerio.. I jos jedan spaner gde dobija pogon za valjke sam uzeo pre par godina i prepravio jer je stari bio previse uzak a lanac se nateglio pa je spadao pored.. Osim toga do ovoga sad nije bilo problema ali ne mogu reci ni da se nesto naradio.. Do pre 4-5 godina brao je do 10 hektara godisnje a poslednjih par godina hektar-dva max za krave jer smo presli na zrno za sve ostalo.. kad se sve sabere uradio sve ukupno oko 150 hektara..
 
Nazad
Vrh