Šljiva-berba 2009. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mara

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jul 2009
Poruka
16
Lokacija
Kuršumlija
Pozdrav svim forumašima! :cao:
Vidim da na forumu nema informacija o ovogodišnjem rodu šljiva,o otkupu,cenama, uslovima plaćanja... Pošto sam i sama u problemu oko otkupa šljiva,volela bih da čujem i informacije iz vašeg kraja: da li hladnjače otkupljuju šljivu i po kojoj ceni?
 
Evo ovako od samog pocetka u mom kraju cu napisati cene otkupa sljive.
Cacanska rana od 100 do 105din. kg.
cacanska lepotica od 35din. pa je na kraju pala na 20 din za kg.
cacanska najbolja oko 30din.
stenley je krenuo sa 25din. i polako padao sa ponudom i potraznjom na 18din. za kg.
sve ove cene su placali hladnjacari koji sljive dalje prodaju na rusko trziste.

cena sljive za susenje i cepanje 10din. kg. i za rakiju oko 8 din.
 
Hvala na informacijama. Kod mene hladnjačari plaćaju za stenley od 8 do 11 dinara po kilogramu. A pare-kad vidiš!
 
miki ja sam sljivu iz srema prodao braci raci i vladi Nikolic,drze hldnjacu u sapcu preko puta ulaska u autobusku stanicu cena za lepoticu 28 din lova odma s njima radim vec par godina imogu ti reci da su skroz okej ljudi sto se tice saradnje nikol trade se zove njihova firma,doduse cena je u proseku 10 15 din manja nego prosle godine ali jebiga seka udara svugde
:ppozdrav:
 
gde se nalazi ta šljiva po 8, 10 RSD tražili smo da kupimo 2 t šljive, ali ništa nismo uspeli da pronađemo ispod 18, 10, 14 RSD, ako neko ima šljive da se odmah dog za sledeću godinu za 2 t šljive po 8 ili 10 za industriju, možda i 3,5 t sve zavisi da li će drug pronaći prikolicu......
 
matke
ima kolko hoces po toj ceni ali ako dodjes po nju 2009-te :ppozdrav: :ppozdrav: cena se formira svake godine zavisno od ponude i potraznje ne verujem da ce iko da pristane sad na tu cenu osim toga ta cena je bila ispod vrednosti proizvoda neznam sta bi nekog nateralo da proda sljivu po 8 din. realna vrednost je za to sto ti hoces 17-18 dinara sve ispod toga se ne isplati da ozbiljno proizvodis. dali bi ti proizvodio sljivu i da je prodajes po 8 dinara ?
 
krcinac šljivu proizvodim, ali pošto su mi zasadi još uvek mladi nemem dovoljno šljive za preradu, a ne isplati se kupiti je po visokoj ceni ( napravio sam grešku u postu, treba da piše 18, 20, 24) ali tu šljivu uglavnom donose ovde kod nas u džakovima od veštačkog đubriva u koje sipaju i vode pa je staviš u bure, čekaš nedelju dana i možeš da je pečeš, a to ne želim da radim, nakupci su čudo :udri: nzm po kojoj ceni on kupi šljivu, ako je ovde kod nas u novosadskoj opštini proda po npr 18, ali siguro je dobije znatno povoljnije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh