Berba kupina 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako bude 160 dinara zovem vas sve kupinare sa foruma po zavrsetku berbe na pecenje i pivo kod mene na Kopaonik
 
malina danas 195. raste cena svakog dana, ali nasa sreca ( mislim na kupinare) je ta da maline nema ni 30 % od normalnih prinosa. suska se svasta oko cene kupine, ali videcemo za 20-ak dana. potraznja je kao velika. visnja je podbacila sa cenom jer je prosle godine otkupljena velika kolicina po odlicnoj ceni, ali jos uvek stoji u hladnjacama, pa iy tog razloga je 40-50 dinara, a sto mi je otkupac rekao pre mesec dana i potvrdilo se kao tacno. nije pogresio ni kada je rekao da malina sa cenom izlazi do 220, a sto se ocekuje sledece sedmice. rekao je i za kupinu oko 200 ali sacekajmo..
 
svašta se priča , ali da sačekamo još malo. Problem može da nam napravi odugovlačenje hladnjačara u izbacivanju početne cene. Ranije sam pisao kako 5-6 tura dajem na otvoreno i tu me ubije u pojam, džaba ti posle dobra cena.

- - - - - - - - - -

kolege, nešto smo se ućutali. Ja sam juče pustio sistem za zalivanje, očekujem početak berbe za 20-ak dana. Imate li informacija o ceni?
 
Ja sam pre nekoliko godina izasao iz posla sa kupinom,ali dok sam radio i brao uvek sam znao cenu pocetkom juna meseca.
Obavestavao me hladnjacar sa kojim sam saradjivao.Tako da znate da se cena zna i da je vec odredjena.
 
Ja imim i kupinu jos uvek se nista ne zna zvanicno o ceni spekulise se kao i sa malinom kada krene branje videcemo sta i kako .Bice cena kako se dogovore kao i sa malinom jedino sto je bas nema pa se moze ocekivati bolja cena
 
U nekom od predhodnih postova sam napisao da je bolje da svake godine bude oko 100 dinara + ponuda i potražnja, nego da bude ove 200 a sledećih 3-4 20-30 dinara. I sada sam pri toj konstantaciji. Lično mislim da će ove godine biti od 80-120 dinara. Nikada malina i kupina nisu imale dobru cenu iste godine. S obzirom da je cena maline relativno dobra, plašim se da će hladnjačari zaradu tražiti na kupini.
 
Meni su rekli 165,odnosno proslogodisnja cena.Sobzirom da su zimus kupinu prodavali skuplje od maline,nije ni ovo nemouce.
 
Meni su rekli 165,odnosno proslogodisnja cena.Sobzirom da su zimus kupinu prodavali skuplje od maline,nije ni ovo nemouce.

Daj Bože, ali čisto sumnjam

- - - - - - - - - -

sad sretoh jednog otkupljivača što otkupljuje kupinu za hladnjaču u Trsteniku i kaže 60-70 dinara. Ako bude tako KATASTROFA
 
Opusti se, nece biti. Samo lupaju. Pa meni moj kaze oko 200? I kome da verujes.
 
idu tri pandura ulicom
I. kaže ,, Čuo sam da će u septembru da bude metar snega"
II. kaže ,,Ja sam �?uo da će u septembru da bude plus 40 stepeni"
III. sluša njih pa kaže ,,U tri lepe, pa ko će na plus 40 da �?isti toliki sneg "
:ppozdrav:
e tako i mi za kupine
 
O ceni kupine se jos uvek nagadja niko nema nista konkretno kao ni za malinu sto se nije znalo dok nije krenula berba i jos uvek se ne zna koja ce konacna cena biti.Videcemo kada krene berba sta ce biti ali kod nas je sve moguce da bude i 50 a i 200 din ovo je Srbija.
 
sve se zna još od marta meseca jer se čeka da se vidi kakva je bila zima i koju je količinu roda ponela kupina. Nije tačno da se 15 dana pred berbu ne zna cena. Ne znamo mi koji radimo po ceo dan, zalivajući je i prskajći da preživi ali najviše je zalivajući našim znojem. Konstantacija da se čeka da krene berba pa će da se vidi koja je cena ,ne pije vodu. Sve se zna samo se taktitira, krije i ćuti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh