Berba kupina 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matke

Član
Učlanjen(a)
18 Jul 2009
Poruka
171
Lokacija
Paracin
pozdrav svim kupinarima i puno srece u kvalitetu ploda i naravno otkupne cene!
 
Bravo za temu!!! Nece biti, rece mi jedan hladnjacar da robe nema ni gram od prosle godine i da je maltene unapred prodaju...
 
Ćale mi reče da poterala pupoljke cveta još prošle nedelje tako da računam da je cvetala i po njegovoj priči je lepo poterala pa ako održi to što poterala biće ok, ali proveriću večeras da ne širim dezinformacije :osmeh:
mada smo mi na 270m visine.
 
kod mene je negde tek mozda oko 5 % procvetalo. ne valja ako bude velikih kisa u toku cveta. sto se tice cene bice preko 1 e. trebalo bi. bar tako iygleda. bitno je samo da dodje do berbe, a posle cemo lako
 
Cuo si za cenu negde ili?

- - - - - - - - - -

Komsija mi se zali da su mu listovi po vrhu kupina poceli da zute... Da li neko zna sta bi mogao da uradi??? Hvala
 
Upravo sam dobio informaciju od prijateljice, koja radi u jednoj banci u mom kraju a ciji su najveci duznici upravo poljoprivrednici, da je upravo zavrsila sa sastankom
na kome je bilo reci o ceni maline i kupine. I prema informacijama koje joj je dostavio njen pretpostavljeni cena maline ce biti oko 2.5e a kupina i vise od toga.
Sad se sigurno svi pitate zasto bi jedna banka brinula o tome? Ona kaze da su dobili saopstenje u kome se navodi da cim pocne berba pocnu sa pritiskanjem duznika.
Tako da xsale po svoj prilici dodjem ti veceru:)
 
i ja imam pouzdane informacije da kupina ide sto se cene ide vise od cene maline. videcemo, ali nece biti jeftina. sto vrho zute je od vode, a i od ove hladnoce. procvetalo mi je ok o 30 posto cvetova, a nasao sam gde se i formirao plod... za mesec dana bice i poneka zrela. samo da stane kisa i da ne bude leda i sve je ekstra
 
iskreno da vam kažem, što se cene tiče, biće vrlo dobra ali ja bar nisam nešto radostan ako ove godine bude 200 dinara, a onda naredne 3-4 20 dinara. Više sam za varijantnu stabilne cene svake godine. Mnogi će reći (ma daj da uzmemo pare ove godine, pa posle šta bude), ali verujte mi bolje je da svake godine bude 80-90 dinara plus ponuda i potražnja u zavisnosti od godine. Inače tašta mi je radila u hladnjači gde predajem kupinu i kaže da je vlasnik hladnjače potpisao ugovor na 200 dinara za kilogram. Koliko će tu biti naše, videćemo. Pozdrav svim kupinarima ma gde bili
 
Mislim da taj hladnjacar malo lagi:) hladnjacari uvek dobro prolaze na kupini. Mnogo bolje nego na malini. Mislim da nije potpisivao nikakav ugovor, jer ne moze da zna kakvo ce stanje da bude. A ako jeste onda mnogo rizikuje...
 
uglavnom ja najgore prođem jer su mi kupine u ravnici i među prvima počnem da predajem na teritoriji cele opštine. Sigurno odvezem 5-6 tura i to je na "otvoreno" (tako se kod nas kaže, primaju kupinu a nema cene). Posle toga kad izađe cena, on kaže ovo do sada ti je bilo po 120 a od večeras je 160
 
slazem se sa dejanots. neka bude svake godine oko 0.90-1 e i ekstra.. isplatila bi se u potpunosti. ja sam cekao od 2007. godine do prodle da bih nesto yaradio i jos uvek nisam izvukao sva ulaganja od 2006 do 2012. godine
 
i moj kupinjak je mlad. Šesta godina.Čekao sam dve godine da prorodi, treće je bila cena 20 dinara, četvrte 50,prošle godine nisam imao ni kilogram jel mi je sve propalo od mraza ,tako da kao i ti (joseva) još nisam ni otplatio uložena sredstva
 
moj i nije toliko mlad jer smo uhvatili dobre 2005 i 2006 godine kada je cena bila 105 dinara a euro ispod 70 dinara i kada je evro a i dinar nesto vredeo. samo vreme da posluzi i da malo stanu ove kise i bice sve dobro ove godine.. uveren sam.. nikako da se poprsce od trulezi. bem ti i vreme.
 
I ja nisam uspeo da porskam protiv sive trulezi.Da li mislite da su dva prskanja dovoljna u ovakvoj godini u tu svrhu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh