Isplativost uzgoja pilica-brojlera

Pa nema potrebe ako ste zadovoljni raditi analize. Ako i radi sa nedozvoljenim komponentama sigurno dobro cisti pilice u zavrsnom tovu cim ste zadovoljni. Jedino na tehnoloskom fakultetu se vrse analize smesa hrane u stocarstvu i jako su skupe.
Za takve tovljace uvek postoji rizik da ga otkriju i onda su kazne jako velike ako nema pokrice.
 
Hvala na odgovoru. Ukus je 10 puta bolji nego iz marketa. Uzimali smo i od drugih ljudi, ali njihovi budu masniji pa smo se uvek vracali istom coveku, od koga kupujemo i sada. :ppozdrav:
 
Dule58 ja uzimam hranu jedinicu peletiranu po 39.6,dvojka granulisana izadje 37.8 a trojka granulisana izadje 34.9dinara.Hrana koja nije peletirana i granulisana izadje do 1dinar jeftinije.Kad gledam da kod vas dvojka preko 43dinara,sto nije mala razlika,razmisljam o kvalitetu moje hrane i o tim nedozvoljenim komponentama.
 
@andreasko

Pa imas kod nas na forumu dosta receptura za smese u tovu pilica, probaj sam da izracunas cenu s tim sto dodas troskove pravljenja i pakovanja. Jedna vreca od 10/1 papirna kosta 15,0 din., dodaj peletiranje 1,0-1,5 din. po kg. pa ces doci do zakljucka. Ne mora da znaci da te jeftinije smese imaju nedozvoljene komponente, mozda sastav ne odgovara onome na deklaraciji ili ljudi znaju znanje pa ga naprave jeftinije.

Da se razumemo, ja sam napisao cene u mojoj radnji i sigurno ih ne nabavljam po toj ceni, nego jeftinije. O ceni stocne hrane u odgovarajucoj temi, http://poljoinfo.com/showthread.php...omponenti-i-potpunih-smesa-za-ishranu-zivine.
 
To i jeste problem,ali radi se po meni po jednoj velikoj i poznatoj marki.

Velike se tu stvari mozda desavaju, mozda kriju PDV. Ko bi ih znao.:sta: Veliki su mogu da rade sta hoce. Da je neka mala mesaona brzo bi ih skemcali, ali mozda ti veliki rade sa nulom da na ova zla vremena uniste konkurenciju.
 
Moja iskustva su da definitivno ima zarade, ja sam se pojavio sa idejom da ih tovim sa vrlo malo iskustva, imao sam sreću da su mi pomogli drugari sa foruma, samo treba slušati informacije i zarada na malo će se pojaviti, nemam iskustva sa tovom na veliko ali sam siguran da je SAMA u pravu (kao i što je bio do sada).
 
Ma bre nas narod oce leba bez motike, hoce da zaradu pile na pile, kupe 100 komada za sebe i porodicu ostave recimo pola, pola prodaju i planiraju da ovo sto prodaju nadoknadi sve troskove i imaju lepu zaradu. Tako jr i sa trgovcima koji dizu marze i cene u nebo oce da se zabogate preko noci. Moze da se na pilicima zaradi kada se cuva malo za sebe malo za prodaju i time dopuni budzet. A da se kupuju nova kola gradi velika kuca, salju deca na more u inostranstvu e tu treba ozbiljno trziste i rad i samo rad od jutra do sutra ali u nekoj drugoj drzavi :)
 
Trenutno se po utovljenom piletu gubi izmedju 1 i 3e.U zavisnosti od njegove velicine i "izvucene"cene,koja drasticno varira.Pri tome mislim na zive pilice.Na ociscenima je gubitak manji.Naravno ne racunam rad,ako se on ikada i racunao.Rad ne gine,a za njega nekad budemo nagradjeni,a na zalost nekad i kaznjeni.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Da se pokrijem necu.Bitno je preziveti do proleca:osmeh:.E sad koliki ce nam biti ulog,ce da vidimo.
 
Jedan kolega me pitao dal bi mu htio uhranit 50ak pilica. On je iz grada i jedan put kad je bio kod mene sam mu dao 2 svoja pileta i on sad hoce da osigura cijelu obitelj sa njima kazu da su mnogo bolji nego oni iz trgovine. Tko bi reko :haha:

Sad ja neznam kako da mu kazem koja je cena toga, ociscene bi mu prodavao.:sta:
Jel bolje unaprijed dogovri cijenu ili kakva cijena bude na dan kad ih budem klao?
kako vi to radite?
 
Ako ti je već prijatelj, po meni je najbolje da mu kažeš pilići su ovoliko hrana ovoliko i ruke su toliko pa ako mu se isplati isplati ako ne....
 
Na prijateljima se ne zadadjuje bolje njemu malko da smanjis, uracunas koliko kosta hrana, struja, malo i tvog rada dogovorite se na neku cenu koja obojici odgovara, on zna sta kupuje posto uzima za porodicu a pritom on moze da bude i dobra reklama. Kod mene obicno dogovaraju cene unared ne secam se da je nekad drasticno porasla cena za 2meseca koliko tov traji.
 
Mozda nisu bas toliko dobri prijatelji.:osmeh: Cena zna da varira i to zestoko,al ti ukalkulisi koliko te kosta hrana,prijatelju moj,ja nemam akcijsku cenu.On ocigledno nece ni da kupi sa akcije.To kosta toliko i toliko,pa ko hoce,nek plati.Uracunaj sebe,il mu pokloni.To je licno tvoj izbor.
 
A da, tako ce i biti. kad zbrojim koncentrat i kukuruz. vodu struju i onda obracunam.
ma dobri smo si, dam mu ja jaja 20ak komada al on nece da uzme bespltno vec uvek ostavi 4€.
 
Covek na prvom mestu ceni svoje zdravlje,tj svoje porodice,zatim sveze meso i prijatniji ukus.Posmatrajuci sve ove probleme od pticijeg gripa,do aflatoksina,dolazim do zaklucka da se ljudi boje.Ipak akcije prolaze samo zato sto ljudi nisu obavesteni zasto je to na akciji.Na zalost zakon dozvoljava da se na akciji pojavi konkretno piletina s natpisom A klasa.Dogod ljudi nisu obavesteni koliko tu ima A,akcije ce prolaziti.Kada bi znali pravu istinu sigurno to nebi uzimali ni za dzabe.
Evo sad se pojavila reklama za organsko mleko.:osmeh: Ne moze biti organskije,nego hranjeno cistim kukuruzom.Da apsurd bude veci,reklama se pojavljuje usred afere aflatoksinom,kojoj je uzrocnik upravo kukuruz.:haha: Sta ti je reklama.
 
Nazad
Vrh