Isplativost uzgoja pilica-brojlera

BranaZmaj

Član
Učlanjen(a)
28 Avg 2009
Poruka
43
Mnogo informacija je potrebno da se dodje do, preciznog, tacnog podatka da li je ovo isplativo...interesuje me Vase misljenje da li je uzgoj brojlera isplativ posao i da li se isplati investirati u farmu ovakvog tipa?U Srbiji je malo poslova profitabilno pa me interesuje kakva je trenutna situacija u zivinarstvu...naravno i unazad nekoliko godina ko ima informacija...

Hvala unapre i pozdrav. :cao:
 
Isplati se.
Iz 2.tema vinim da oces od 0 da krenes i odmah na veliko,To je ogroman rizik :zli:
Potrebno je trziste i iskustvo.
Iskustvo mozes preuzimanjem radnika prorale farme
 
Ma ne mora da bude odmah na veliko...pre desetak godina sam sa bratom svojim u jednom podrumu "izbacio" nekoliko tura kolicine od 250-1000 komada u turnusu...doduse tada smo radili "preklapajuce turnuse" pa nam na klanje nisu dolazili svi pilici odjedanput nego u razmaku od 7 dana...nije neko iskustvo... :sta:...mada vidim da ima i sa manje iskustva na forumu...ali je parica bila slatka...e onda se zaratilo i sve palo u vodu...te godine sam imao nekih 40000 tadasnjih DM i mogao sam da napravim neku pricu... :bravo:...sad radim u jako stabilnoj firmi i primam solidnu platicu...napravio bi pricu sa nekom malo vecom kolicinom, sa nekim radnikom koji bi to radio a ja prakticno nadgledao, mada bez stalnog prisustva nema nista... :nono:...prodaja mi nije problem jer radim u firmi koja se bavi snabdevanjem STRa a i ima i nekih slicnih kombinacija sa vecim firmama koje imaju sindikate, svoje kujne i sl...Elem slazem se da je to veliki rizik pa pitam ljude koji imaju iskustva...kakva su tvoja iskustva...posao je kompleksan ali Boze moj...zato pitam kakva je isplativost svega...nekad je po piletu ostajalo cisto i do 3 DM...to bi bilo neki 1.5E po piletu...1000*1.5=1500e ili 5000*1.5e=7500e...tako nekako a... :D

Pozdrav...
 
Ja radim na sitno i oko 70%prodam zaklano u mojoj i zeninoj firmi i ponesto sa strane. Sa 4 turnusa stalno imam za klanje,pre rata je islo odlicno,sad je desetinu tesko prodati, kriza :udri: Zarada je 1:1 i pored ogromne konkurencije.
 
Cekaj oces da kazes da se trenutno od dinara ulozenog vraca dinar zarade... :sta:...1:1...stara matematika kao nekad...lepo sam rekao prostom matematikom oko 1.5e na piletu... :D
 
Zarada 1:1 , ne bih rekao mada zarade ima a ista zavisi od mnogo faktora

Kao prvo od koga se nabavljaju pilici za tov i u kakvom su isti stanju sve preko 5% mortaliteta u prvih pet dana tova je lose kao i preko 9% mortaliteta u ukupnom tovu ( turnusu koji uzgred budi receno traje 42-45 dana )

Drugo zastita ( vakcine , lekovi kao i vitamini )

Trece da li se kupuje gotova smesa za ishranu 9 ako se kupuje najbolja je granulisana ) ili sam pravis koncetrat

Cetvrto prodaja zivih ili zaklanih (kod vecih kolicina obavezno klanje u klanici itd..)

Po mom misljenju zarada moze biti od pola evra po komadu pa navise u zavisnosti od gore navedenog
 
Bogami @Arso ako je pola evra po komadu... :sta:...solidan je to rizik i posao za toliku zaradu...moram da sednem da izracunam...ne mogu da ocenim doduse troskove struje, vode i sl. stvari...ostalo je relativno predvidivo...Mada za pola evra po komadu...dosta je to posla...i rizik...nekada je bio znatno isplativiji posao... ::lose::
 
pa toplotni udari,pa lose jato, pa gambor pa radnik zaspao pa se pregrejali pa vrednica naglo spusto temperaturu racunaj na bar jedan takav maler godisnje. nazalost znam za slucaj kada je u farmi od 5000 u toku noci nestalo struje i propalo 3000 a pilici 5 nedelja,strasno, ali doduse neznam nikog ko je usao u tu pricu pa da je odustao svi idalje "pilicare"
 
Najvecu stetu sam imao od pticjeg gripa odnosno straha ljudi :zli: odjednom prestali trositi perad sve otislo u zamrzivac. Zecevi su me spasili.
 
ivanhoe je napisao(la):
Najvecu stetu sam imao od pticjeg gripa odnosno straha ljudi :zli: odjednom prestali trositi perad sve otislo u zamrzivac. Zecevi su me spasili.

Srbi...sta reci...ali stari dobri zeka... :haha:...kakva je prica sa kunicima...ima li tu neke pristojne price...mada mi nemamo naviku konzumiranja zecetine...mislim na kunice...
 
Ljudi a kako vam se cini osiguranje pilica u tovu, da li ih neko osigurava i da li se to radi i koja je cena po jednom brojleru! Pozdrav
 
banePA je napisao(la):
Ljudi a kako vam se cini osiguranje pilica u tovu, da li ih neko osigurava i da li se to radi i koja je cena po jednom brojleru! Pozdrav

Radi se i po mom misljenju treba obavezno to raditi ali tu ima problema Osiguravajuce kuce bar kada je " Dunav " u pitanju osiguravaju samo farme dok gajenje u privatnoj reziji nece da osiguravaju to znam jer su dolazili kod mene i kada su videli objekat odustali su od toga . A objekat je preradjena staja od tvrdog materijala, medjutim oni traze i ventilatore i jos ne pitaj boga sta ne
 
Arsa je napisao(la):
banePA je napisao(la):
Ljudi a kako vam se cini osiguranje pilica u tovu, da li ih neko osigurava i da li se to radi i koja je cena po jednom brojleru! Pozdrav

Radi se i po mom misljenju treba obavezno to raditi ali tu ima problema Osiguravajuce kuce bar kada je " Dunav " u pitanju osiguravaju samo farme dok gajenje u privatnoj reziji nece da osiguravaju to znam jer su dolazili kod mene i kada su videli objekat odustali su od toga . A objekat je preradjena staja od tvrdog materijala, medjutim oni traze i ventilatore i jos ne pitaj boga sta ne

Palo je i meni ovo na pamet samo nisu mutavi ovi iz OZa...osiguraju se oni dobro...ali mozda neki OZ hoce da osigura...Prokredit banka daje radnjama kredit na osnovu sveske veresije kao dokaz o promet...sto onda ne bi osigurala i proizvodnju u privantoj reziji neki drugi OZ...Dunav je generalno krut...mislim da bi trebao da vidis sa DDOR moj prijatelj radi tamo i znam da je gomilu koza i krava osigurao...sto ne bi i pilad... :cool:
 
BranaZmaj je napisao(la):
kakva je prica sa kunicima...ima li tu neke pristojne price...mada mi nemamo naviku konzumiranja zecetine...mislim na kunice...
Ima,Ali predjimo u 2. temu
 
Ako bi uzeo 100 komada tronedeljnih pilica, koliko bi trajao proces hranjenja do klanja? Koliko bi mi trebalo koncentrata da dovrsim tov ? I koji koncentrat je bolji, Zemunski ili Gebi? Hvala unapred !
 
Mislim da bi ti trebalo negde oko 450kg hrane da ih uhraniš do nekog 50-og dana tj. još 4 nedelje, ovde se ljudi hvale sa Gebijevom hranom, ja isto tako hranim sa Gebijem i kažu ljudi da je to to.
 
Pa Gebi cu i uzeti iako mi je zemunski blizi , ja Gebi koristim za svinje i prezadovoljan sam.. Nadam se da ce tako biti i za pilice..

---------- Poruka napisana 17-02-12 u 12:39 ---------- Prethodna poruka je 16-02-12 at 21:08 ----------

Sad sam se raspitao za hranu , oko 50 dinara kosta kilo gebijeve dvojke gotove smese, a oko 45 trojke.. I kad sam se nesto preracunao na 100 pilica ce mi ostati 5 hiljada dinara.. I to da ih prodam po 250 din zaklane :haha: :haha:
 
@minotauro
Kod nas prodaju zaklane po 200din, kvalitet solidan. Kako im se isplati nemam pojma :sta:
 
160 dinara pile, koje mora da pojede 5 kila hrane x 50 dinara to je 410 dinara.. nek ima 2 kile ocisceno x 250 , to je onda nekih dobrih :haha: 90 dinara po piletu.. na 90 komada( racunam ih 10 u rashod) to je 8 hiljada,u koje ulazi gorivo da odem po njih,struja , voda, i moj rad ! Isplati se !!!! :osmeh:
 
Nazad
Vrh