PKB seme kukuruza

Tomo VS

Banned
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
3.098
Lokacija
vrbas
Dali ga ko od forumasa seje i kako mu se pokazao? Ja sam ga sada u presijavanju posle leda posejao hibrid Spartak i mogu reci da ima odlicnu klijavost i energiju,a sejao sam usluzno nekolicini musterija neke PKB fao 700 za cardak i za sada su jako lepo nikli i jako brzo napreduju i biljke sve ujednacene e sad o prinosu nemogu nista da pricam do jeseni jel mi je ovo prva godina!
 
MI smo ove godine sejali PKB-ov hibrid Dukat, FAO 400, super je nikao. To je silažni sa dobrom stay green osobinom, za prvi krug siliranja. Videćemo šta će biti, zasad za pohvalu. Inače mislim da je za centralnu Srbiju, gde se kukuruz više bere dobar izbor PKB-ovi hibridi.
 
Svidjami se sto su svi tretirani nekim insekticidom tako da nemora kuci posebno da se doradjuje ili da se unapred narucuje tretirano seme!
 
Nisu oni novi, institut Agroekonomik koji je ćerka firma PKB-a radi selekciju već dobrih 40-50 godina. Selekcionišu kukuruz, pšenicu, ječam, sorte voća itd... Od pre nekih 5 godina su krenuli ozbiljnije u marketing i u osvajanje tržišta. Prošle godine sam bio kod domaćina, okolina Zaječara, imao prinos sa njihovim hibridom 13t/ha u suvom ratarenju na onakvoj godini al je agrotehnika perfektna. To im je najveća prednost, prilagođeni su našim agroekološkim uslovima.
 
Nisu oni novi, institut Agroekonomik koji je ćerka firma PKB-a radi selekciju već dobrih 40-50 godina. Selekcionišu kukuruz, pšenicu, ječam, sorte voća itd... Od pre nekih 5 godina su krenuli ozbiljnije u marketing i u osvajanje tržišta. Prošle godine sam bio kod domaćina, okolina Zaječara, imao prinos sa njihovim hibridom 13t/ha u suvom ratarenju na onakvoj godini al je agrotehnika perfektna. To im je najveća prednost, prilagođeni su našim agroekološkim uslovima.

To je to sto svima govorim. manite se monsanta na veliko tj. syngente, pionera, dekalba, duponta.
imamo nasih odlicnih kuca!

vidio sam da imaju i neke ozime kulture, ako bude sta od njih u ponudi uzecu da probam parcelu.
 
Planiram setvu PKB hibrida pa ako neko ima jos neke detaljnije informacije o njima neka slobodno iznese svoje misljenje.
Ja sam ove godine prvi put cuo za njihovo seme, a neki ih hvale ovde kod nas, ali opet nisam bas siguran dok ne cujem jos necije misljenje.
 
Prošle godine u relativno susšnim uslovima njihov hibrid Dukat je bio hibrid sa najvišim prinosom, posle njega je bio ZP 560. Mada je njiva gde je bio Dukat bila sa boljim vodnim režimom od njiva sa ZP. Ove godine uzet Dukat i Staniša za postrnu setvu. Inače jako dobri hibrdi, pogotvou za skrominju agrotehniku koja je karakteristična za Centralnu Srbiju. Imate informacija na sajtu instituta Agroekonomik o njihovim proizvodima.
 
Ja sam 2014 postrno posejo pkb zlatar njihov naj raniji fao 200 i brao ga pre prvog oktobra, sejan je posle jecma oko15 juna ,rodio dosta dobro 20 ari prikolicaimt sa duplim stranicama ja zadovoljan ,bez navodnjavanja prskano posle setve i ksnije za uskolisne jednom ospartano prehranjen sa2,5kg kana po aru.
 
Da li je neko sejao prosle godine nesto od ovih hibrida?Ja sam uzeo za dve baste od po pola jutra Orkan i Dukat.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh