Sveze smrznuto voce i povce za rusko trziste

jellena

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jun 2008
Poruka
10
Interesuju firmu iz Moskve povratarski proizvidi u smrznutom stanju.... Danas sam dobila pitanje u vezi brokoli, karfiol, paprika seckana, sampinjone seckani kukuruz u klipu, krompir pomfrit...(капуста брокколи, цветная, брюссельская, перец резанный, шампиньоны резаные, кукуруза в початках, фасоль стручковая, картофель фри) Azn i takodje voce smrznuto (malina, visnja, jagoda...).
 
paprika seckana
:sta: Pozdrav jedno pitanje na šta se misli pod tim "paparika seckana" , jel to turšija ? I kako bi to trebalo da bude upakovano ? Dali treba da bude u teglama nekim ili "rinfuza" ? I koja vrsta paprike dolazi u obzir , babura ili šilja ? I koje količine trebaju neki minimum ?
 
jhona DERU, interesantna zamrznuta roba - ne tursija. Pakovanje zavisi ot potreba konacnogo korisnika (restorane, fabrike prerade, maloprodaja...) Minim. kolicina - 20 tona - 1 sleper.. A kakva vrsta interesuje - ja sada neznam. Mislim, treba da bude interesantna cena..
 
Jellena, dali Ti to vidis :sta: Pa zar niko nema poljoprivredne proizvode za prodaju, a vamo se kuka da niko ne otkupljuje zamljoradnicke proizvode. Mislim da TO nije u redu :nono: Pozdrav :D
 
Karalicu da sa jedne strane nije uredu što nema za ponudu niko , al znaš ti koliko meni treba da posadim nečega da bi imao 20t gotovog očišćenog i sredjenog proizvoda ? A niko normalan neradi toliku količinu bez unapred ugovorenog otkupa , mozda bi tu mogli ovi veći i jači povrtlari da imaju tolike količine robe al oni već imaju ugovoren otkup sa većim prodavnicama i trgovačkim centrima , metro , idea itd... A kao drugo tu ti još treba i linija za čišćenje sečenje pakovanje ... cela fabrika . To jedino kada bise udružilo viš proizvodjča pa radili i ulagali u proizvodni pogon , al to ovde ide jako teško ili nikako . Sve u svemu ponuda koju je jellena postavila jeste lepa i sve je to ok ali ... ima tu puno toga "ali" , a malo para , jedino podići neki kredit za sve to ... "ali" onda bi spavao narednih 10godina ko beba , budiš se svakih 20min i plačeš , kako da otplatiš ...
Post je spojen: [time]1251416054[/time]
_________________________________________________
I još samo nešto , jellena vas interesuje onda nešto ovako slično ??
30n93bm.jpg
 
Ja sam prekjuce zvala nekoliko hladnjaca u vezi ovog. Rekli da ce poslati ponudu. Ali niko nista ne poslao... :sta: Traze da nima posalju zahtev na robu, koja zanima kupca...
...ali... i ovaj rus, koji trazi robu, a ne trazi on striktno odredjen artikal, nego nekoliko pozicija, jer ima to da proda i preradjivacima i restoranima i u maloprodaju..On u stvari drzi se neke cene, koja vec formirala se na trzistu (poljska, kineska analogicna roba) Drmusa mene skoro svaki dan preko telefona.. Kaze, da trenutno interesantan, naprimer, pomfrit zamrznuti. Spreman i da dodje ovamo na dogovor...
...e,... momci ::namigivanje:: ja sam naglas razmisljam... ::prica:: ::prica::
 
Jhona deru, slazem se sa tobom u odredjenim segmentima.Ono u cemu se neslazem je sledece: U Guci imaju kompletne linije za proizvodnju pomfrita, pa se opet niko nejavlja Jelleni.I dali znas Ti moj prijatelju koliko je baceno u Srbiji proslogodisnjeg krompira? Na stotine tona! ::lose:: A taj baceni krompir je mogao biti pametnije iskoriscen, zar ne? :cao:
 
U Apatinskoh hladnjači, prave više mikseva seckanoga povrća, ali rade i taj pomfrit. Korišćenje tog pomfrita je spas kada se sprema na tanjirači na primer.
 
Ma tosi u pravu , al štobi ja brinuo nečiju brigu kad on sam nebrine mislim na guču, ja sam naveo gore moj primer štabi meni trebalo sve za neku saradnju . A ovo za pomfrit se slazem kad sam kupovao u metrou gotov pomfrit , zemlja porekla "croatia" , pa zar mi nemamo naš krompir nego i to još uvozimo?? :udri:
 
jellena je napisao(la):
:D A rus opet zvao - pita il ima kakvih vesti... :bravo: :bravo:

Ima pomfrita a klase,samo ne pitas na pravom mestu. :)
koliko je potrebno tona,ne verujem da mogu da obezbedim vise od 500t
 
jellena je napisao(la):
:D A rus opet zvao - pita il ima kakvih vesti... :bravo: :bravo:
De ti reci traži li on tu smrznutu robu već upakiranu u određenu ambalažu. Dakle 300 grama, 400 grama, kilo ili slično, ili traži rimfuzu pa da on pakira u svoju ambalažu i prodaje.
 
Dakle,

kopao sam do skoro i iskopao u cemu je caka.

Prvo Rusi nisu ludi,oni dobro znaju sta hoce i nisu tu sto nas vole.

Drugo ko shvati gornju recenicu napredovao je u zivotu,zasigurno.

Trece Njihova fora je vrlo jednostavna,dakle dodju oni i kazu nama treba 20000 kg sargarepe na 3 dana da ide po vozilo,cena super njihov prevoz itd.......Ponude ugovor koji je u startu vise nego korektan,ali ono cega se oni drze i gde hvataju maglu je isporuka.

Dakle ne mozete sebi dozvoliti da nemate spremno vozilo treceg dana,katastrofa koja vas moze zadesiti po tom osnovu veca je od celokupne zarade.

Mislite o tome..........
 
jellena je napisao(la):
:D A rus opet zvao - pita il ima kakvih vesti... :bravo: :bravo:
Vesti ima, ima maline, kupine, visnje, kajsije, sljive...
Ukoliko preprodaje robu moze da je dobije u natron vrecama i da je sam pakuje u njemu odgovarajucu ambalazu, a moze da dobije i gotova pakovanja...
postoji mogucnost izvoza jako velikih kolicina, ali mi je potrebna informacija koje su kolicine u pitanju kako bi se formirala cena... a takodje su potrebne informacije o obavezama prodavca...

Pozdrav :cao:
 
:bravo: Mika google i mkkomerc
prvo bi trebalo da se predstavite, pa da onda diskutujemo. :ppozdrav: :cao:
mkkomerc procitaj forum o zivinarstvu mislim da ces tamo nesto naci. :bravo: :ppozdrav:
 
Predstavio sam se, sad mozemo da zapocnemo neku diskusiju ako ima upoznatih i zainteresovanih za razgovor na tu temu.... :sta:
 
Tu i tamo, izvozi se...
Samo su rusi mnogo zahtevni, ali kad se bolje sagleda i logicno da jesu... veliko su trziste i imaju velike potrebe...
Ne vole bas da im kasni neka isporuka, ili da im bude poslato manje... Ali su odlicni za saradnju sto se tice postovanja rokova isplata i komunikacije...
 
Nazad
Vrh