Sveze smrznuto voce i povce za rusko trziste

mika_google je napisao(la):
Predstavio sam se, sad mozemo da zapocnemo neku diskusiju ako ima upoznatih i zainteresovanih za razgovor na tu temu.... :sta:

Ma lako je proizvesti i prodati kada roba ide al kad nejde da na dzak stavis 10 evrica ::novac:: dzaba kad je trziste prezasiceno i stvori se ogroman visak. rusi kod nas dolaze samo kad nemaju blize Poljska,Ukrajina Rumunija... sto bi placali prevoz kad ne moraju.
Bavim se proiyvodnjom pa ako nekom treba roba nek se javi pa ce mo videti sta i kako :ppozdrav:
 
Da li ste svesni toga da je skuplji prevoz do Moskve jednog slepera koji vozi 20.000 kilograma krompira , 2* (puta ) nego sto je kod nas cena i vrednost 20.000 kilograma krompira :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Zvonko je napisao(la):
Da li ste svesni toga da je skuplji prevoz do Moskve jednog slepera koji vozi 20.000 kilograma krompira , 2* (puta ) nego sto je kod nas cena i vrednost 20.000 kilograma krompira :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:
postoje i drugi vidovi prevoza ne mora samo kamionima,najjeftini prevoz je voz i brod
 
Nije problem u prevozu do odredjenog odredista.
Problem je u sakupljanju finalnog proizvoda.
Nece Rus ili bilo ko drugi da dodje u Srbiju za par desetina tona povrca.
Kada bih, bilo nekog ozbiljnijeg udruzenja na nivou opstina ili nekog sabirnog mesta
sve bih bilo drugarcije.
Samo primer domace Srb, jabuke u Rusiji na trznici je daleko skuplja nego bilo koja druga.
 
vosi je napisao(la):
a kakve su garancije, sto se tice isplate?

ZA NEUPUCENE !!!

Kod mene ima kombinat PKB, vracen starim vlasnicima, zasad jabuke..

Dodje kamion hladnjaca Ruske tablice, uradi se utovar, tras pare na ruke, dovidjenja !!!

Tras roba , tras pare !!!

Neka su zivi i zdravi nasa braca Rusi !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Karalic je napisao(la):
vosi je napisao(la):
a kakve su garancije, sto se tice isplate?

ZA NEUPUCENE !!!

Kod mene ima kombinat PKB, vracen starim vlasnicima, zasad jabuke..

Dodje kamion hladnjaca Ruske tablice, uradi se utovar, tras pare na ruke, dovidjenja !!!

Tras roba , tras pare !!!

Neka su zivi i zdravi nasa braca Rusi !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

sto ovo volim da cujem kao u dobra stara vremena,kakvi racuni ,pdv i slicno ...
 
Ja sam prodao robu rusima preko posrednika, ovako je to islo: doso covek i kaze treba mi 20t kupusa kaze cenu i pita dali imamo, posto smo mi imali tu kolicinu i cena nam odgovarala on izvadi 10% unapred i kaze tad i tad dolazi kamion mi to spakujemo u dzakove i na palete. Kad smo oterali robu na mesto gde je trebalo da se tovari, mi njima robu oni nama pare i svi srecni... Ali za ugovaranje u napred nista bez avansa od bar 50% i naravno medjusobnu garanciju. Ja radim 20ha povrca i nikako mi se ne rizikuje bez veze...Da ne bude posle roba spremna a rusa nigde...
Post je spojen: [time]1298840305[/time]
_________________________________________________
Radio sam sa Izraelcima u Svilajncu 5ha kornisone i ubije nam sve grad seme nam nisu naplatili jer smo imali takav ugovor ali znam da je bilo ocajno jer su ljudi koji su imali po 50-70ari sedeli po ceo dan na njihovi kalibratorku sta bih ja radio sa mojih 5ha? Bruka...
 
Како сада иде сарадња са руским купцима поврћа у Србији, има ли заинтересованих? Где и шта откупљују?
 
Nazad
Vrh