Šta sejati na jesen

vla

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2008
Poruka
620
Lokacija
Majdanpek
Zbog niskih cena a skupog repromaterijala, sta sejati na jesen, da bi ostvarili zaradu?
 
Odg: Sta sejati na jesen

Pa naj sigurnije ti je da seješ NIŠTA.Tako ćeš znati na čemu si ,a i država te neće moći sjebati.Lepo daš zemlju u arendu i :spavam: i :ppozdrav: i nemaš :sta:,niti gledaš u :cool:,niti čekaš :kisa:,a ::novac:: nemaš te nemaš. ::traktor:: nek ti služi da sa ::prica:: odeš na :pecanje:
 
Odg: Sta sejati na jesen

ta i djavola bi' prodao.
na jako dobrom sam mestu(zivim na glavnom putu prema kikindi),kad izlozim prikolice sa balama,nijedna ne ostane duze od 3 dana.
 
Odg: Šta sejati na jesen

Mislim da sam pogresio sto nisam bio u poziciji da posejem vise psenice,kako iz razloga sto nisam finansijski bio voljan da pazarim sertifikovano seme (ne sejem sa tavana),tako i zbog plodoreda.Pratio sam malo informacije vezane za povrsine pod psenicom i stanjem useva mislim da ce mozda drzava biti prinudjena na uvoz ::lose:: Cenim da ce ove sezone cena biti dobra i da ko je to osetio da ce da broji lovu vise nego prethodnih "uspesnih" godina.Nazalost,izem ti i poljoprivredu i njena ciklicna kretanja iz godine u godinu :udri:
 
Ivica_23 je napisao(la):
Mislim da sam pogresio sto nisam bio u poziciji da posejem vise psenice,kako iz razloga sto nisam finansijski bio voljan da pazarim sertifikovano seme (ne sejem sa tavana),tako i zbog plodoreda.Pratio sam malo informacije vezane za povrsine pod psenicom i stanjem useva mislim da ce mozda drzava biti prinudjena na uvoz ::lose:: Cenim da ce ove sezone cena biti dobra i da ko je to osetio da ce da broji lovu vise nego prethodnih "uspesnih" godina.Nazalost,izem ti i poljoprivredu i njena ciklicna kretanja iz godine u godinu :udri:
ja bih prvo sacekao da udju kombajni u zito,pa onda doneo zakljucak da li je rodilo ili ne!
 
Naravno sve je to posledica,mislim cena,puno faktora,ali imam osecaj da ce cena biti valjana-intuicija :D
 
Ivica_23 je napisao(la):
Mislim da sam pogresio sto nisam bio u poziciji da posejem vise psenice,kako iz razloga sto nisam finansijski bio voljan da pazarim sertifikovano seme (ne sejem sa tavana),tako i zbog plodoreda.Pratio sam malo informacije vezane za povrsine pod psenicom i stanjem useva mislim da ce mozda drzava biti prinudjena na uvoz ::lose:: Cenim da ce ove sezone cena biti dobra i da ko je to osetio da ce da broji lovu vise nego prethodnih "uspesnih" godina.Nazalost,izem ti i poljoprivredu i njena ciklicna kretanja iz godine u godinu :udri:
ja sam slicno razmisljao i svu raspolozivu zemlju sam zasejao psenicom sa tavana tako da me je setva jeftino izasla ali je sda problem kao sto kaze @boki-Vl da po paritetima izlazi 10-12 a najgore je sto sada placaju 11,00 u mlinu u kom sam uskladistio iako je na berzi oko 12,5 e sad ako uspem da kupim kosacicu sa kondicionerom na jesen sejem lucerku koja moze par godina da mi stoji pod supom
 
das zemlju u arendu za 250e po hektaru puta 10 hektara =2500e a traktorom uradis sitne usluge redovnom platisi i neboli te glava sta je sa berzom kisom suncem subvencijom .......
 
Nazad
Vrh