Krastavac salatar

MOLIM ZA POMOC. Da li neko zna sta je u pitanju sa ovim krastavcom, nasao sam danas 10-ak struka koji izgledaju ovako:

dsc0589.jpg


dsc0588.jpg


dsc0584.jpg
 
Pre 4 dana pusten kalcijum kroz sistem, pekjuce je isprskano sa folio goldom i 20:20:20, danas presao sa Armadom i kalcijumom, i pusteno djubre kroz sistem kap po kap.
 
Hvala, na pomoci, pokusacu sa gvozdjem.

A moze li neko da napise kako se pauk manifestuje, jer sam nasao na tom zutom liscu pauka?
 
Pozdrav.Uzmeš povečalo i provjeriš mada mislim da je malo rano za pauka,on voli višje temperatura mada to više ne mora biti pravilo.Možeš preventivno neki insekticid, ne može naštetiti ako " napadneš" na više polja.
 
Pozdrav kolege.
Za nekih mesec dana treba da postavim 2 plastenika... U njima sam planirao da stavim krastavac salatar. Da li moze par saveta oko sorte za letnju proizvodnju ili imate nekih drugih predloga. Kada je potrebno poceti sa proizvodnom rasada posto ce plastenici biti gotovi sredinom juna?
hvala unapred
 
Hvala BatmanBG.
A kada onda stize taj krastavac za berbu i koliko berba traje.
Ima li neka posebna sorta za letnju proizvidnju u plasteniku? Hvala
 
Moj ti je savet da sejes u kontejnere kada ti plastenici budu skoro gotovi.Posle setve max 10-i dan sadnja i to je to.
Ne postoji letnji prolecni letnji i jesenji krastavac.Svi su za ranu plastenicku proizvodnju i budu dobri u svim periodima sto najvise zavisi od tvog rada i znanja.
 
Moj ti je savet da sejes u kontejnere kada ti plastenici budu skoro gotovi.Posle setve max 10-i dan sadnja i to je to.
Ne postoji letnji prolecni letnji i jesenji krastavac.Svi su za ranu plastenicku proizvodnju i budu dobri u svim periodima sto najvise zavisi od tvog rada i znanja.

hvala na savetu JuRa. Da li imas da mi predlozis neku sortu sa kojom si bio zadovoljan ako proizvodis krastavac.
I da li i paradajz da sejem u kontejnere, posto bi njega u drugi plastenik. I kada bi njega trebao da sejem da bi stigao za branje tamo negde u septembru?
izvinjavam se moderatorima sto mesam ovde paradajz!
 
Sa hibridima krastavca ne mozes pogresiti.Ti kao pocetnik ne mozes napraviti neku bitnu razliku.
Sto se tice paradajza iz kontejnera 25 dana od setve i 50-ak dana u plasteniku do berbe.To ti je otprilike, imas i period od sadnje do cvetanja,ali vec mozes razmisljati o setvi
 
sta je sa ovim krastavcom...?
sparusuju mu se po jedan dva lista...
Nije suv..
neznam sta moze da bude problem?

2eyhzqb.jpg
 
a evo dileme i kod mene u plasteniku
Ovo nikada nisam imao pa gospodo povrtari sta bi ovo moglo da bude..
picture-002.jpg
 
Koji krastavac je najpriblizniji po obliku (najslicniji) starom Ajax F1?
 
@ljubek
Slazem se sa Urosem,definitivno grinja.Odmah akaricid,pa ponoviti za pet dana.Voditi racuna da je grinja na poledjini lista i da upravo taj deo valja dobro pokriti depozitom preparata.
 
Grinje nisu 100 %.Kod pojava grinja simptomi su skroz drugaciji...
Ja sumnjam u fiziologiju...
to je naglo pocelo kada su temperature skocile unazad 8 dana
 
Kod mene je takav krastavac samo na delovima plastenika gde je nize u odnosu na ostale delove, tacnije kada su bile prosle godine poplave, tu je lezala voda, a u ostalim delovima plastenika nije..
 
Nazad
Vrh