Hibiskus

agika 2

Član
Učlanjen(a)
3 Jul 2009
Poruka
158
Lokacija
zrenjanin
Ovo je moj omiljeni sezonski cvet! Prošle godine je suprug doneo kao mladu biljčicu, izrasla je extra brzo i cvetala!
Nevolja je samo što cvet traje dan ipo od otvaranja do propadanja - ali pošto otvara cvet po cvet, to ipak traje!
Zimi napolju-nestane potpuno i istera ponovo na istom mestu duplo veću biljku!

xc1uhd.jpg


2w2q6pu.jpg


1115zjq.jpg

ovo su početni cvetovi i na kraju zadnji ovogodišnji

mbpzly.jpg


Cvet je veličine bebeće glave-radi usporedbe!
 
Odg: hibiskus

Moram samu sebe da opovrgnem-mislila sam da je to poslednji u nizu cvetova ali.....verovali ili ne hibiskus jos uvek cveta!
 
Odg: hibiskus

Dali sam te dobro razumela ?? Zimi je ovaj hibiskus napolje ??Pitam zasto ja ga uvjek unosim u kuki u zimu .
 
Odg: hibiskus

Da zimi napolju!
Ove godine sam ja bila,, majstor,,za jesenje ciscenje dvorista,pa sam ga uredno orezala na 20-tak cm iznad zemlje. Nisam dosad obracala paznju kako to moja bolja polovina radi-doduse bio je manji pa nije smetao pogledu-pa se uhvatio za glavu kad je video. Ne sisa ga on nego mraz-pa tako ostane ziv. Sad cu morati da ga zagrnem kao ruzu.Covek se uci dok mrda! ::namigivanje::
 
Odg: hibiskus

Dali da napravim probu i da ostavim hibiskus napolje zimi ?? Sada jeu saksiju... :sta:
 
Odg: hibiskus

paaaa....zavisi koliko ti je stalo do biljke!:haha:!!
Ja licno sada ne bih eksperimentisala, posto je vec presadjena u saksiju,diran je koren pa postoji velika sansa da se smrzne jer nema vremena da se ponovo adaptira na spoljne uslove .Bice samo hladnije.
Probaj dogodine, bez orezivanja nakon odbacivanja lisce da NE prodjes kao ja! :cao:
 
Odg: hibiskus

Hvala Agika 2 , To cu uraditi tek iducu godinu. :cao:
 
Odg: hibiskus

Jeli ovaj cvijet u saksiji ili u zemlji?Imam 2 u saksijama koje drzim na prozoru a vani ga izbacim samo ljeti.Volila bi ga presaditi vani u vikendici ako je to moguce pa molim za malo vise detalja. :cao:
Post je spojen: [time]1259947624[/time]
_________________________________________________
Uh, tek sam sad vidjela da ste komentarisali vec na ovu temu :sta:.Mozda bi to mogla uraditi na proljece? :D
 
Odg: hibiskus

Nisam nesto strucan u ovoj oblasti pa bih zato imao pitanje : Da li postoje vise vrsta hibiskusa i da li je drugi naziv "Japanska ruza" .
Unapred zahvalan :Micca
 
Odg: hibiskus

Malo kasnim !
Nikako da se pomirim sa nedostatkom interneta na poslu,a kod kuce ovih dana bas nemam kade da kuckam!
Naravno da ima vise vrsta, od zeljastih do drvenastih-zbunastih oblika. Ako Ste bas tako zagrejani za njih, na netu moze da se nadje svasta-ima preko 132 vrsta-pa ko voli neka cunja!
 
Odg: hibiskus

ivanhoe je napisao(la):

Da bi se cvet hibiskusa koristio, kao izuzetno prijatan i lekovit čaj, najbolje je da se kupi u prodavnicama tzv. zdrave hrane.
Kod nas (na Balkanu) prodaju se osušene, lekovite latice cveta poreklom sa Cejlona (Šri Lanka).
Što je sigurno: sigurno je !!!

~ Cvet hibiskusa (za lekoviti čaj)
 
Odg: hibiskus

:D Bibliotekar!
Svaka cast, samo mislim da nas Ivanhoe nije misli o na taki lek! Volim caj od hibiskusa ali je pogled na njega jos bolji !
 
Hibiskus sa prve slike je mocvarni hibiskus

dscn2810.jpg

i on moze da prezimi napolju kao i bastenski hibiskus
index_10.jpg


dok hibiscus rosa sinencis moramo uneti u kucu
pa210030mo9.jpg
 
Ovaj koga ja imam lici mi na ovog sa prve slike samo je cvet malo gušći tj. ima vise latica i posadjen je u velikoj saksiji.U jesen odlazi u zatvoren prostor sa temperaturom oko 15 stepeni a u prolece ide van.Neznam da li bi prezimio uspesno da ostane van? :D
 
Taj sa prve slike ima cvetove velicine tacne dok ovaj treci sto yimi u kuci cvetovi su mu puno sitniji velicine kao i kod ruze u tome je razlika.....Prvom list podseca na korov akod ovog ukrasnog i list je lep presijava se....
Post je spojen: [time]1283345147[/time]
_________________________________________________
Ako mozes slikaj pa da vidimo koji je?
 
Nazad
Vrh