SUKULENTI

Ima li neko da prodaje kaktuse ili mozda hoce da pokloni pelcer ili tako nesto,:haha:??
 
Sviđa mi se ova Tema.

Polovinom devedesetih godina, amaterski, bavih se gajenjem sukulentnih biljaka u cilju zaštite ljudi od zračenja neusavršenih, kancerogenih, monitora PC-a.
Gajene biljke poklanjah zainteresovanim ljubiteljima PC-a.
Po slobodnoj proceni, iz podstanarskih stanova u Gradu Zemunu, gde sam tavorio/preživljavao, u periodu od 1996-1999. godine, besplatno je podeljeno više od 200 mladica kaktusa i srodnih vrsta sukulenata za dalje gajenje i razmnožavanje.

Danas je vreme drugačije:
- Na sceni su benigni LCD monitori.
- Bibliotekar je malko stariji, iskusniji, i malčice više materijalno bogat (te se rado seća proteklih vremena).
- U pripremi je zbirka Internet linkova za snimanje besplatnih knjiga o gajenju sočnih kaktusa i njinih srodnika.

Posvećeno kaktusu don Pedru, vernom drugaru iz sirotinjskih podstanarskih dana - čiju decu udomljavah diljem slavne Prestonice Srba.

Kažu, izvesne individue, da sam izgubljen slučaj za normalan razgovor, te mito i korupciju:

Đorđe Balašević - Ja luzer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZWIyYzdlGtU[/youtube]
 
img5376.jpg



Najnoviji cvet :osmeh: bice jos....

- - - - - - - - - -

img5384.jpg

img5423.jpg

img5425.jpg

img5427.jpg

img5439.jpg





Evo obecanih slika. Vidim da je ova tema zamrla pa ako ima zainteresovanih za razmenjivanje saveta i slika ....
 
Sad kad sam video ovu prethodnu fotku setim se da sam letos slikao isti takav cvet, retko cvetaju ili ja slabo primetim :sta:

dscn1018.jpg
[/IMG]
 
Prelep i krupan cvet,tesko je ne primetiti ga.
Kaktus ti je jos mlad pa verovatno nije ni cvetao a svakako bi ga primetio. Kod njega,kao i kod vecine kaktusa, vazi ono pravilo za uspesno cvetanje vazna je i letnja i zimska stagnacija.
Druze,imas li jos kaktusa?
 
Ima žena više vrsta al se ja u to baš i ne razumem, ovu prethodnu sliku sam zabeležio jer je cvet ne svakidašnji !
 
Nazad
Vrh