SUKULENTI

Što se toga tiče, ako je bila ona mala kesica, možeš očekivati oko 30-etak biljaka.
 
Prolece stiglo ozelenela trava i drvece.Kaktusi ce uskoro jopet da cvetaju-ali u tudjem dvoristu! :sta: :sta: :sta: :sta:
A ja mislila imacu novog mezimca...... :osmeh:
 
Pobogu sta mu bi?
Neznam , kako sam ga uneo unutra , počeo da se suši , i sad od ovih "jadnika " , što sam uspeo da spasim izgleda da će tri da se prime , a ova dva ...
iefn0m.jpg

A bilo mi glupo da vam šaljem nešto što i sam vidim da nešto "kunja" al sad ako se primi svih pet jedan je vaš ::namigivanje:: 100 % :cao:
Post je spojen: [time]1273933887[/time]
_________________________________________________
Prvi i treći sleva su mi nešto sumnjivi ...
 
majku mu od onolike biljke....!
sumnjive su dasta.....bice da smo ga urekli koliko smo mu se divili! ::lose::
 
Ja ne volim kaktuse ali se uvek odusevim njihovim cvetovima pa i sad kad gledam ove slike. Po meni oni imaju najlepse cvetove i veoma neobicne.
 
Samo neki od mojih kaktusa.....uspesno ih gajim vec godinama ya neke sam neverovatno veyana jer svaka biljka ima svoju pricu ...dok male bebe uspesno prodajem .....

cvetic.jpg

Post je spojen: [time]1283116581[/time]
_________________________________________________
epifitum.jpg

Post je spojen: [time]1283148997[/time]
_________________________________________________
Rebutia
1.jpg

Post je spojen: [time]1283181757[/time]
_________________________________________________
Opuntie

1-1.jpg

Post je spojen: [time]1283214197[/time]
_________________________________________________
3.jpg

Post je spojen: [time]1283246611[/time]
_________________________________________________
2.jpg

Post je spojen: [time]1283279022[/time]
_________________________________________________
6.jpg

Post je spojen: [time]1283311433[/time]
_________________________________________________
7.jpg

Post je spojen: [time]1283343866[/time]
_________________________________________________
5.jpg
 
valjevka kaktusi su ti prelepi,ja ih obožavam i gajim ali sam u tvojoj kolekci videla 3 koja nemam.Mogli da ti pošaljem pp.
 
Naravno da mozes da mi posaljes pp ......
Imam ja jos ali nikako da napravim neki spisak po redu ......Neke biljke gajim za prodaju, nekada se menjam a rado i poklanjam......
 
Valjevka.....mnogo su ti lepi kaktusi...ja ih obozhavam ali sam ih zapoistavila u osnosu na drge biljke koje imam! ::lose::
 
Meni su sukulenti najveca ljubav ...krasule...sedumi....ne bockavci najlakse mi zbog klinje mada imam i te big big bodljikave koji su kod mene i vise od 7 godina i bas su veliki.....
Nazalost kod mene u Va u cvecarama nema sukulenata samo seduma na pijaci i bas ih tesko pronalazim....donosim sa mora(citaj maznem pelcer) i dosta sam se menjala sa forumasima na netu i tako bas prosirila svoju kolekciju kako bastenskih tako i svega ostalog.....
Ajde okaci slike da vidimo i tvoje ljubimce.....

21b9f9z.jpg
 
nazalost samo je ovo ostalo od nekih cetrdesetak -kad zavrshimo sa dvorishtem i dogodine ispratim decu iz kuce....malo cu se ozbiljnije pozabaviti njima!

3039101.jpg
i jos koja sica tu i tamo rasuto!
 
Prelepo je samo makni ovu travu i jos ce lepse da bude mislim prosiri kamenjar do kraja. Sta ti znaci to da ces da ispratis decu iz kuce?
 
:haha:
ne mozhe!Ta trava- to je deo travnjaka od 20-tak santimetara i tu je betonska staza!Ovim smo oplemenili prostor ispred zhivinarnika -bilo je ruglo!Nema mesta za shirenje!
Klinci (za mene uvek) odoshe u Ns u srednju i faks!
 
Pa lepo je bas uz malo truda svasta se napravi vidim ja tu vire i neki panjici kao i lijander..... :cao: Ti panjici se malo izdube i posade sedumi i prelepo bude.....
 
Imam i toga u dvorishtu....ova je namenjena da bude klupica za sedenje!
Liandera ima 5-6 vrsta!
 
pozdrav svima ! evo i mojih "strvosmrda" kako to rece da je nasla na internetu Agika 2. moram reci da je prvi put ovde godine cvetao (nisam ni znala da cveta) i smrdeo je najstrasnije. mislim samo cvet smrdi, biljka ne. maticna biljka je leti napolju i toliko se rasiri i razbuja da moram da je kratim kada na jesen unosim u kucu. onda je uvek i rasadim. posle rasade poklanjam prijateljima. uvek mi je zao da bacim grancice kad nesto presadjujem pa nije ni cudo sto vise kroz kucu ne mozemo ni da prodjemo od silnih saksija.
ovo je maticna biljka
2l9m5o7.jpg
 
Nazad
Vrh