Fendt

Jel ima neko da profaje Fendta 615 ali pouzdanog?
Ima ovde u selu kod mene, Fendt i Fijat, cini mi se da je jedan 110ks a jedan 120ks, koji ne znam, ne znam ni cenu, ne znam ni kakvi su, nisu radili, doterani su i prodaju se.Raspitacu se do veceras i javljam.

- - - - - - - - - -

Bio sam sa covekom kod kog su bili, od njega su oterani u Rumu na vasar, nisu ih jos vratili, ostali su u Platicevu, ali ce ih doterati i nisu prodati, kao, imali su musterija ali eto, nisu otisli.Fendt je cini mi se 614 i 160 ks, da li je 81 ili 83 ne zna ovaj covek i cenili su ga 13500 evra.Fijat je 87 god. i 115 ks njegova cena je 11500 evra.Kad doteraju traktore ovde, javicu ti, dodji pa ih vidi, nisi daleko imas 70-80 km dovde.

- - - - - - - - - -

I jos nesto, kako kaze covek, traktori nisu losi, samo ja mislim da su malo precenjeni, mogla bi cena da ide dole.
 
Video sam ih na predprošlom vašaru.Na Fiatu je nešto rađeno nazad ima dosta crvenog silikona koji je svež.Fendt onako na oko nije nešto.Solidno izgledaju a nisu nalickani kao što većina bude.
 
Nisam ih zagledao, covek koji ih je uvezao ne bavi se poljoprivredom i znam da nisu ni probani u radu, jesu se vozili sa njima, da li i koliko vrede, ne znam.
 
Ako je to istina da cela serija 1000 ima MAN motore,ne cudi mnogo...Fendt vec odavno nije zadovoljan sa deutz (namerno malo slovo) motorima,pa su morali da se vrate starom i pozdanom partneru iz 90-tih.
 
Cudi me da takav proizvodjac traktora se nije odlucio na MB motore kad znamo sta oni predstavljaju uopste u svetu. Ako vec pokrecu claas kombajne i mnoge druge masine, ne vidim razlog zasto se ne bi nasli i u fendu.
 
Imaju manju stopu iskoriscenja od MAN motora, ali daleko od toga da su ne pouzdani i ne izdrzljivi.
 
Cudi me da takav proizvodjac traktora se nije odlucio na MB motore kad znamo sta oni predstavljaju uopste u svetu. Ako vec pokrecu claas kombajne i mnoge druge masine, ne vidim razlog zasto se ne bi nasli i u fendu.
Čudno je i to što ne koriste SISU motore kao Massey i Valtra, ipak su u istoj grupaciji.
 
Verovatno ih ne koriste iz razloga da bi ime i brend "fendt" ostao drugaciji od ostalih iz grupacije.
 
Sva sreća da je, i to do petka (25.07.) vozili smo bale i počela je kiša nećak je htio zatvoriti uhvatio se za ručku i samo mu je ostala u ruci, inaće je to već drugi puta samo što je prvi put pala bala na njega, a cijena je bila prava sitnica ~1300 eura.
 
Nije bila otvorena radi temperature jer je jućer bilo 23*C već radi vidljivosti jer je tovario bale.
 
Nazad
Vrh