Fendt

Jel neko dotezao prednje tockove na 611,612,614,615(ls-lsa) serijama i koliko ide ulja u reduktore ?
I evo jedan jako lep 615lsa naleteh na you tube svaka cast gazdi kako ga drzi.

 
Poslednja izmena:
U prednje reduktore ide 1,1 l , samo mi ne piše da li je to u oba zajedno ili u svaki. U prednji diferencijal ide od 8,2 (do 1985) pa do 8,5 l (od 1985 na dalje) .
 
i ja sam sad vlasnik fend-ta :D hehe

fotografija-0093.jpg


fotografija-0092.jpg
 
Ovako istog Fendt-a je imao jedan covek u nasem kraju, traktor je bio 18 ks, 1955 godiste, dugo je sa njime sekao drva.Mislim da jos uvek radi.
 
"IMT power rules" ili što se desi kad momci iz ravnice dođu u brda. sve u svemu malo mu je nedostajalo da sam izvuče tako da je i 533 bio dovoljan za pomoć.

 
Ja koliko vidim na snimku onaj 533 mu je vise smetao nego sto mu je pomogao jer se sajla vise vukla po zemlji nego je bila zategnuta!
 
@Tomo VS
Ne vidi se dobro na snimci ali u nekoliko navrata mu je pripomogao tj. samo ga je malo cimnuo što bilo dovoljno da Fendt ne stane ili krene.

@Pantic
Nažalost nezam jer ga nikad nismo vagali, jedino da se iskubicira pa onda otprilike izračuna težina.
 
Sreća pa ima Turbomatik spojnicu, klasična lamela bi se loše provela. Standardna situacija: dvosovinka+brdo= problem, čak i sa velikim traktorom.
 
Ajde malo pomoci ako moze,doterao sam ljutu masinu,radi kao sat,moram samo da zamenim hladnjak,zanima me koja glava upravljaca pasuje jos na njega ili imali negde kao njegova da se kupi dobio sam i fabricke prednje tockove uz njegai glavcine koje cu da vratim da bi bio u originalnom stanju i mala pomoc oko brzina to bi bilo sve hehe hvala unapred

fotografija-0459.jpg


fotografija-0460.jpg


fotografija-0461.jpg
 
Danas porucen semering od (desnog tocka)prednje vuce na traktoru u ponedeljak ce biti gotov samo 8000din.
 
Ako ti ga prave po uzorku platio si kalup za semering.On je 50 eura a ostalo je trošak izrade.Imao sam isti problem sa colovnim semeringom za Bourgoina.Sva sreća pa sam na jednom mestu našao semering koji pasuje za 300 dinara.
 
Nazad
Vrh