Fendt

@ cicimoric takav mali fendt 313 hteo neki iz mog sela da kupi, ima farmu krava i kaze da mu je skupo, jer sa original kasikom izasao bi preko 100 000 eura.. meni to preterano mnogo zvuci ali On tako pricao:sta:
 
Novi fent 313 je od strica, tatinog brata koji je 500m od mene,mi imamo claas i ovaj stari fendt,a ujak iz susednog sela ima 312 mada o tome nisam nikad pisao.:D
To sam zapamtio kada ste izbacivali slike tog traktora sa frontalnom kosacicom SIP, cini mi se u temi prednje kosacice... tada ste pomenuli ujakov traktor.:osmeh:
Ali sam zato zaboravio na stricev 313...:osmeh::ppozdrav::ppozdrav:
 
Hmm skuplji je za malo manje od 30 000e e sad kao sto je napisano vreme ce pokazati dugotrajnost obe masina,mada fendt dosta manje radi i sa manjim masinama,iako je 10ks jaci,ovako neki moji utisci su kao da je malicko bucniji u kabini,ali je zesci motor ovi jd motori kao da su malo lenji dok je kod fendta zustrina i rezanje izrazeno,e sad ta oprema sto je u fendtu se razlikuje od claasove,znaci standardni razvodnik hidraulika,dok ja na claasu imam elektro djostik sa elektronskim razvodnikom +2 obicna para izvoda sa mehanickim razvodnikom (sajlama)-ovo utice na komfor rada ko to moze da iskoristi,meni jako puno znaci za presovanje sa rolobalerom ti elektronski dodaci,dok to u fendtu nebi mogao sa obicnim razvodnikom,ali za okretanje pluga i dizanje tanjirace je to opet konfomfornije od nekih drugh traktora,jer na starom 612 fendtu je ista hidraulika kao na novom 313 i posle rusa ili starog jd(kojeg stric jos ima) stvarno je pri ruci ta rucica za okretanje pluga itd,ali ne moze se nista programirati da gura ulje npr 10 sekundi jednim reagovanjem na 20% nego kolko si nezan tolko ce da gura(na novom mozda ima neki ublazivac pa se moze mehanicki podesiti-to ne znam).
Npr.Ja baliram i podesim hidrauliku na clasu da kada reagujem dzojstikom gura ulje 4sekunde na 18% i vrata od prese mi se taman otvore da ispadne bala a da ne udare gore i da ne naprame maximalno otvaranje(na sta sam pre uvek morao payiti kada sam ja morao da procenim kolko da dugo drzim rucicu(jer su dosta teska vrta i kada tako udare i kontriraju presu brzo stardaju lezajevi u vratima tj. caure i onda je problem),a kada spustam opet jednom reagujem i podeseno je na isto 4sekunde 10%(jer vrata imaju tezinu i brze se spuste) i ona se taman toliko spuste da je dovoljno da su zakljucana i da mogu dalje balirati.To kod fendta ovag ne moze niti je stari mogao,a meni to znaci jako puno,jer namestim eko kardan na 1500obrtaja i gas ne diram,a kada ispresujem godisnje 2000-2500 rol bala ima smisla sto sam uzeo tu opremu i meni to dosta znaci i olaksava posao.
Potrosnja je manja kod fendta sad kolko tesko je reci jer nismo nikad kacili masine iste pa da smo merili,no otprilike oko 2 do3l potrosi manje u oranju,i u transportu sigurno potrosi manje jer on kad postigne brzinu smanji obrtaje na 1500a brzina mu ostaje maximalna,za ostale operacije ne mogu da kazem.
Nadam se da sam uspeo bar malo da priblizim neke razlike,naravno ja sma nagovarao strica na 500 seriju ali ona je puuuno skuplja od 300 serije mozda kao 2 nova ariona 400 ali naravno tamo su dostupne sve opcije i stelovanja jos vise predpostavljam neko kod ovog mog claasa ali on je zelio nesto provereno i jednostavno sto se bar hidraulike tice,ali opet nije onda merilo za porednjenje,onda se poredi sa 500/600serijom novom i clasovom,mada nemam ni sa jednim ni sa drugim neko iskustvo u radu da bih mogao da kazem da neki ima nesto sto drugi nema a da to jako puno znaci u konekom konkretnom primeru.
Pa ne secam se da sam pominjao,ali nije ni bitno,jer tamo de je bio ovaj 612 sto je sad moj su bila tri takva starija i dosla su sada tri tj.4 vario modela 170ks+ sto je neko i postavljao slike na forumu kada je pustana u rad nova sip kosilica sa gnjecilicom.Mada taj gazda ne kupuje nove nego samo polovne par godina vozi i uzima novije,ali kaze kada bih sada imao da kupi novu 600 seriju znaci 611-612-614-615 nebi se razmislajo.
 
Fend ovih dana sluzi kao nosac hemije i male tomos pumpe do njiva ...
fotografija0696.jpg
 
Da li bi mogao neko da kaze nesto vise o modelima 610 i 308 ,imam jedan od njih u planu da uzmem pa ako moze neko da mi napise iskustva,znaci potrosnja,ucinak,kvarljivost...
 
Kako moze vlasnik Case-a nama Fendt-asima da obljasni sta i kako traba da se izgovara, video Fendt-a na slici i oma hoce da nas uci ..pametuje...:haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh