Fendt

ovakav prakidac sam kupio u NS prosle godine za 1150 din ako se dobro secam, bez nadpisa Agcoparts nego na kesici pisalo Hella :sta:
 
A šta ti misliš steve73 da ova kutijica malo košta, a tek ovaj crveni logo gore na njoj, sve to netko mora platiti. :osmeh: No šalu na stranu ali otprilike je takav odnos cijene, ovdje imaš primjer kontakt brave http://poljoinfo.com/showthread.php?88-Fendt&p=571148&viewfull=1#post571148 . Još je gora stvar s onim potenciometrima za podešavanje hidraulika, original je kod nas u Hrvatskoj 80€ na njemu pored "AGCO" piše "Vishay electronic" a ako kupuješ bez toga natpisa "AGCO" već samo "Vishay electronic" onda dođe cca 15€ a za silu će odraditi posao i onaj obični za jedan euro.
 
Vec sam rekao .Stvarna cena kostanja dela pa x10.To je politika tih firmi. Kupovao sam delov za menjac (dva zupcanika)doduse za massej-a.Otprilike taj bi menjac u deloma kostao oko 500 000 E.
Zamislite zupcanik precnika 10 cm sa trideesetak zuba sa nutoma u sredini otprilike nekim standardnim ,i da on kosta 500 E. Nepostoji ta tehnologija obrade i ti materijali da moze toliko izaci ,Mislim da nije realno.
Nesto slicno je i garancija od 5-6 godina kad uzimate nov auto .Ali ste duzni da uradite sve servise ,a to vam uzmu jos pola auta. Izmislili su sada da vam menjaju delove u vrednosti od 400 -500 E. na malo boljim autima.
 
Kod nas brat nasao ovo i to je to,da je nasao jeftiniji uzo bi taj,al dobro,necemo propast zbog jednog prekidaca.A ko prodaje te heline stvarcice tj.preko kog se mogu poruciti? Jel to firma il nesto na crno.A za zupcanik imo sam slucaj na silokombajnu stane u saku za 30e trajao je 15 sati rada em je ostetio malo ostale zupacnike, a original je blize 450e ali sad nemam sta da razmisljam o tom delu dok je kod mene kombaj.
 
prava firma koji se nalazi sa strane Res trada u NS kad se ide prema backoj palanci, mislim da ima pored citroen (pezo) salon ili tako nesto, ako se neko seti imena firme svima ce da pomogne stim!

p.s. A ima jos jedan momak iz Futoga koji prodaje na buvljaku u NS kod njega imas Helin program tamo sam kupovao farove, i recimo bosch brava Hella za Fendt-a kod njega kosta 40 eura ( koju si Ti vec menjao ako se nevaram)
 
Vlasnik ovog traktora je mislim covek koji ima pumpu, farmu krava i mlekaru u tom selu tj Kaoniku, nisam 100% siguran! Pumpa se zove EM Petrol, a mlekara cini mi se Ekomlek... Potrazi i pozovi raspitaj se nista ne kosta...
 
Poslednja izmena:
Zavisi koje poslove planiras da radis sa njim...
Na stranim forumima je hvaljen u specijalizovanim poslovima gde je adekvatno agregatiran masina ispred masina iza...
Na ovom traktoru iz oglasa je radjen motor, cini mi se da je treca klipnjaca izasla bila napolje. :osmeh:
A koliko sam upucen to je sanirano kvalitetno. Vlasnik nije bas iz Kaonika, ako te bas interusuje poslacu ti njegov drugi broj.
 
Svidja mi se cena naspram marke i godista a svakako planiram da sledeci traktor ima prednju hidrauliku i kardan. Prskanje, setva, vestak a u buducnosti kosenje, presovanje, prednja kasika....
 
Mislim da je ovaj traktor zahvalan za poslove koje si nabrojao... definitivno je pregledan i udoban.
 
Nazad
Vrh