Fendt

Imali klima na tom Fendtu, koji je sistem španovanja remena , (predpostavljam da je mikrokanalni remen i jednosmjerna remenica na alternatoru) , dal je pametno staviti neorginalni alternator?
 
Ja se slabo razumem u te nove tehnike.Slučajno sam se našao na licu mesta kad se o tome radilo tj. rešavalo.Znam da su stavili nov Iskrin i da je traktor otišao da radi.
 
Dok sam tražio neke podatke ,naišao sam na podatak da iskrine alternatore koriste JD traktori.Možda nije za temu ali,

 
Ne koristi samo JD Iskrine alternatore nego i moj NH kao cela CNH grupacija a i skoro svi poznati svetski proizvodjaci traktora. Na sledecem sajmu obrati samo paznju na alternatore na traktorima iznenadices se na koliko njih ces videti ISKRA nalepnicu.
 
to samo govori o poslovnosti i kvalitetu naše slovenske braće
nezaboravite njih ima samo 2 miliona, manje nego beograd a izvoze 100 puta više od nas
i sve im je zadovoljavajući odnos kvalitet-cena bila to lopata ili veš mašina

a naše fabrike u korovu kažu neisplati se raditi....ali avaj ode u off
 
Kod nas je jeftina radna snaga i sve ostalo , ali nasi znaju da prodaju njihov rad i proizvod. Kad imamo nesto na prodaju , mi to cenimo vise nego najpoznatije marke na svetu, pa nebitno da li je to staro ili novo.
 
zombie_666 cena rezervnih delova je srazmerna ceni traktora , automobila .Sto skupli traktor srazmeno su skupi idelovi .Nista cudno.
 
Poslednja izmena:
Deutz,Claas u toj kategotiji su do 75.000 a on je sigurno malo,malo skuplji kojih par 10.000e.
 
Fendt 714 je sigurno blizu 100000 evra , znam da je Fendt 312 , oko 70000 , ovaj je malo jaci od njega ali je druga serija , tako da je cena tu negde , ili zvati InterAgrar i kraj , eto podataka tacnih ;))))
 
Ova dva su na opravci nisu hteli da kažu šta je pokvareno jedina informacija je da su napravili preko 6500 radnih sati

2i9o1u1.jpg
 
Još jedna u nizu ludorija iz Fendt fabrike :osmeh:. Ovaj sistem je dobio činimi se srebrnu medalju na nedavno završenom sajmu u Hanoveru.
 
Nazad
Vrh