Fendt

Meni je bas cudno da nisam video nijednog fendta da cadjavi a bas ih sam se nagledao na youtube-u. :D
 
nijedan ispravan fendt traktor ne dimi na auspuhu i nema onog (blowin smoke) posto ima motore male potrosnje sa visokim stepenom iskoristenja od kojih su na starijim modelima MAN zatim na malo novijim su MWM deutz i na ovim najnovijim su DEUTZ motori koji traju i do 15000sati bez generalne i najnizi su postrosaci.Jedan menadzer iz delta agrara na sajmu mi je reko da kad bi uporedili nekog john deerea sa fendtom u istoj klasi od napr.300ks u oranju za 24 casa razlika bi bila da fendt ustedi i do 200 litara nafte od john deera u istoj klasi! znaci fendt trosi i do 30 posto manje od john deerea zahvaljujuci vario menjacima.Nije ni cudo sto su FENDT najbolji traktori na svetu. :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235507956[/time]_________________________________________________
mada ovaj fendt nije izuzetak po crnom dimu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235508759[/time]_________________________________________________
evo i jos slika FENDT traktora
 
Nedavno sam imao priliku da sudjelujem na 3 dana seminaru u rukovanju sa Fendt traktorima.Iz viđenog i iz prakse Fendt mi se nije činio kao traktor kojeg toliko hvale.Nakon ta 3 dana ostao sam ugodno iznenađen viđenim i onim što sam poslušao,točnije promjenio sam prijašnje mišljenje.U tom traktoru kada sve namjestiš kako treba,vaše je samo da uživate u poslu.
 
joj al če biti problema :haha: vidim široke gume a i nema u zadnjim felgama utege
 
didi je napisao(la):
Prednji teg mu je od 1800kg.Stavili bi oni i nazad da je potreban.U suštini i napred i nazad idu dupli točkovi tj. na ove se dodaje po još jedan isti.Te točkove oni nisu kupili.

Vidi ja sam počeo sa njima pomalo počeo i raditi a i bio sam na seminaru o istim tim Fendt-ovima.On je težak oko 10000kg.Naprijed ide uteg od tih 1800kg iza kada prikačiš Lemkena od 8br i pustiš ga da ore u normalnim uvjetima on radi.Popiša se žaba i taj najbolji traktor ta velika grdosija neče se pokreniti jer proklizava.Traktor u sredini,odnosno na zadnjem djelu je lagan i tu on nema kila i bezpomočan je.Izgleda kao da je na tom djelu podignut.I za to postoji rješenje,ili ubacivati kod oranja u svaku zadnju felgu tegove od po 1000kg,a svaka dodatana opreme i košta.Još je gore kada ih moraš skidati prilikom predsjetvene pripreme i obrnuto.Jednostavnije rješenje je da se nabave dvije dimenzije guma,uža za orane i još širja od ove na slici za predsjetvenu pripremu i nema potrebe za duplim točkovima.Sa duplim traktor gubi na snazi a u transportu max brzina je 20km/ha
 
resenje ja jednostavno=voda u gumama

a mozda ce vecinu radnog veka vuci neke tandemke ili tako nesto... :bravo: :sta:
ja sam isao skuterom iza fijata duplaka i isao je 35km/h
 
šta je klider?
Ovo sa vodom u gumama = 0 bodova
Pokušano ali bezuspješno
 
didi je napisao(la):
Ja sam napisao kilder, a to kod nas zovu setvospremače.
Ma da je moj ja ne bi o vodi ni razmišljao sem o morskoj.Prodao bi ga sa prvim suncem i otišao na Sejšele mesec dana.
Pošto vidim da se stvarno razumeš i pratiš ovu marku traktora reci ti meni sledeće:kakav je traktor Fendt 105 turbomatic iz 82 godine.Imaš li neke slike ili ti šta o tom traktoru.
Vidi ovako ja sam o tome ,, najboljem,, traktoru iz iskustva i viđenog mislio sve najlošije jer više sam radio sa traktorima JD ,Ursus , IMT ,Rakovica.Prilikom nedavnog seminara na kojeg sam poslan od strane tvrtke i razgovora sa predavačima, taj traktor je sasvim nešto drugo i jako sam ostao iznenađen sa pozitivnog stajališta.No kod nas u tvrtki je to sasvim jako drugačija priča od onoga što bi trebalo da bude.Razlog jako dobri mehanizator koji nema pojma o mehanizaciji.Za jednog privatnika koji si to može priuštit i da radi sa njime onako kao što bi trebalo biti,nemože se nazvati posao nego odmor.
Što se ovih starijih serija Fendt-a koji imaje uglavnom MWM. Kolega je uzeo prošle godine Fendt-a 611 LSA 105 ks 79 god 10000eur. Odličan traktor. Ta 105 jel to od 60ks
 
ovako je najlakse nauciti voziti fendta sa vario menjacima.... naravno iz mesta :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=OpMyX9MJnI8[/youtube]
 
evo moj novi favorit medju fendtovima FENDT 412 VARIO TMS za sada je najbolji traktor sredne klase do 120 ks najvise mi se svidja sto ima deutz motor 4 cilindra turbo intercooler 125ks i naravno STEPLESS VARIO menjac i maximalnu briznu od 50 kmh na 1800obrtaja i izuzetno je okretljiv mali potrosac goriva i moze se koristiti za sve od oranja cetvorobrazdnim plugom,pripreme zemlje za transport prikolica kao i za sve operacije sto ga cini visokoproduktivnim i univerzalnim traktorom...ako neko ima ovakav traktor neka kaze posto me sada ovi veoma interesuju :ppozdrav:
moj 200ti post :ppozdrav:
 
to su dobri traktori samo sto nemaju fendt motor i jos delova sto se ugradjuju za razliku od jd sto je svaki deo njegov,ali stvarno nevidim kome to nesto znaci.
 
nesto sam procitao o fendt traktorima na komsijskom forumu pa oni kazu da ako kupis novi fendt bilo koji pod 1 nesmes ga prati sa miniwashom posto su traktori prepuni elektronike pa ako se navlaze kablovi ili nesto onda lako dodje do kvarova na elektro instalaciji i na onim dugmicima i tim stvarima mada ista stvar je i sa ostalim traktorima sa dosta elektronike, pod 2 dizne na nekom fendtu mislim 716 vario su menjane na samo 1500sati zbog jako dobrog goriva kod nas koje je stetno za sve common rail motore pa brzo otkazu dizne a nove dizne kostaju oko 800evra komad pa komplet za jednog kostaju oko 5000evra pa to ti je ko 5000 litara nafte i pod 3 imaju neki separator za vodu to je neki jako fini filter koji se brzo zapusi od naseh kvalitetnog goriva pa i to lako otidje....evo to je jos jedan dokaz da nase gorivo nije za novije common rail motore pa ako kupujemo evro dizel to nije ko onaj evropski i stetan je za motore sa common rail sistemom za ubrizgavanje
za nas su jos uvek najbolji klasicni traktori u koje samo nalijemo d2 ili evro dizel pa vozimo bez problema :ppozdrav:
 
phoenixfendt je napisao(la):
nesto sam procitao o fendt traktorima na komsijskom forumu pa oni kazu da ako kupis novi fendt bilo koji pod 1 nesmes ga prati sa miniwashom posto su traktori prepuni elektronike pa ako se navlaze kablovi ili nesto onda lako dodje do kvarova na elektro instalaciji i na onim dugmicima i tim stvarima mada ista stvar je i sa ostalim traktorima sa dosta elektronike, pod 2 dizne na nekom fendtu mislim 716 vario su menjane na samo 1500sati zbog jako dobrog goriva kod nas koje je stetno za sve common rail motore pa brzo otkazu dizne a nove dizne kostaju oko 800evra komad pa komplet za jednog kostaju oko 5000evra pa to ti je ko 5000 litara nafte i pod 3 imaju neki separator za vodu to je neki jako fini filter koji se brzo zapusi od naseh kvalitetnog goriva pa i to lako otidje....evo to je jos jedan dokaz da nase gorivo nije za novije common rail motore pa ako kupujemo evro dizel to nije ko onaj evropski i stetan je za motore sa common rail sistemom za ubrizgavanje
za nas su jos uvek najbolji klasicni traktori u koje samo nalijemo d2 ili evro dizel pa vozimo bez problema :ppozdrav:

Iznosiš krive informacije. Dizne nisu 5000 eura nego 18000 kn što nije isto. A što se tiče pranja miniwashom otom potom, iskustva su različita. Filter se redovno održava i nema frke onda.
 
oprosti mozda sam pogresio ali jedan clan na komsijskom forumu je tako napisao da kostaju oko 5000evra pa sad proveri...ali sve jedno skupe su dizne i za aute i za traktore koje koriste common rail motore naravno sve zavisi od goriva i filtera....a ovo za pranje traktora sa dosta elektronike mini washom mi je malo glupo posto je volim da perem traktore nekoliko puta godisnje ali kad traktor ima prepuno elektronike koja viri svuda nije preporucljivo prati ih bezveze samo bas kad veoma treba i treba paziti one kablove na blatobranima sa tasterima za hidrauliku i te stvari...mislim ovi fendtovi su stvarno preterani sto se tice tehnike ali sada sam cuo da prelaze sa dajcovih na SISU DIESEL MOTORE i da to treba da budu bolji od svih posto se ti motori ugradjuju u MF VALTRA a uskoro i u FENDT i ti motori su se jako dobro pokazali izdrzljivi su i traju do 20000sati bez problema :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh