Fendt

baš tako, ko ima ::novac:: x111.....
danas sam bio na licitaciji u Mramorku i prodavali su i 2 komada Fendt 926 '03.g., a početne cene 100.000e + pdv, naravno niko nije ni ušao u kabinu da mu slučajno ne naplate razgledanje
 
jel neko poseduje FENDT traktore i kakva su iskusta sa njima , po meni su to jedni od najboljih traktora na svetu a posebno me interesuje fendt iz serie 500 modeli kao sto su favorit 512c 514 i 515 turboshift, gledao sam na internetu o njima i jako mi se svidjaju a cena u nemackoj im je oko 35000evra napr. za 514 c iz 98g. pa kad udjemo u tu evropsku uniju i kad ukinu carinu i poreze mogu da razmisljam da jednog uvezem onog Favorit 514c i naravno sa Lemkenovim Vari Opal 8 plugom :D ali za sad je samo kao san!
 
Dzanov kumić je prošle godine kupio novog Fendta.
Napred okačio tarup, nazad liniju za repu i teraj...
Dva utovarivača sa dovoljno prevoza su jedva stizala da ga prate.
 
ma FENDT i jesu traktori broj 1 u svetu samo imaju jednu manu a to je cena ...ja sam prosle godine na sajmu pitao za onog Fendt 312 vario i cena je bila 85000+pdv znaci to dodje oko 100000evra za traktor od 120ks sa 4 cilindra a onaj 714 vario sa 6 cilindra 140ks je kostao 115000 evra +pdv i to je oko 135000 evra ...za nase uslove je to mnogoooo ::novac::
 
Jeste mnogo i za Nemce.
Međutim, oni pametni pa naprave tzv. prsten, kupi jedan takvu mrcinu i sa njime svima u prstenu radi uslugu oranja.
Tako se brzo otplati.
 
Automatizacija se plaća . Kao i menjač po meni pravo genijalstvo kombinacija planetarca sa , klipno-aksijalnim pumpama i motorima ...
 
to stoji,ali nemozes da poredis imt i fendt,kad je imt samo losa kopija,a fendt je fendt.tako da je fendt mercedes medju traktorima pa nemoras da kupis mecku vec golfa jer je malo jeftiniji a bolji od juga.
 
Ja mislim da je FENDT kao ROLS ROYS medju traktorima zato ima i svoju cenu i svoje kupce!
 
dobro mislis :D rolls royce.brat ima 612 favorit 1982 god al jo dobar. :cao: :cao: ko zna kolko r h ima....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235395078[/time]_________________________________________________
slika
 
dobri su to traktori mislim da ovi modeli imaju turbomatik menjac mislim nesto kao powershift znaci moze menjati brzine bez upotrebe kvacila posto svi fendt traktori imaju turbo kvacila :D to se i meni svidja na fendt 514 c sto ima MWM deutz 6 cilindara turbo motor od 140ks koji traje i do 15000sati i ako se nevaram ZF menjac sa 44/44stepena napred i nazad...
 
jeste zf menjac.novi model vario ima varioshift menjac i motor deutz.taJ TURBOMANIK LSA sa zf menjac i man motor :bravo:
 
meni je taj vario menjac dobar al to mi je nekako preterano taj joystick dugmice i ostalo sve moras prvo programirati pa onda mozes raditi pa zato vise volim klasicne powershift menjace bas ko sto ima FENDT na ovom menjacu kod modela 514 c imas 6 brzina sa 4 ranga + spora brza pa ih ima 44 napred i 44 nazad i max brzinu 50 km/h bar sam ja tako procitao na sajtu konedata tamo je opisan svaki traktor.al po meni FENDT ima definitivno najbolje traktore sto si tice motora menjaca hidraulike i ostalih komponenata
a jel taj model 612 LSA ima powershift menjac mislim ako ga je iko vozio kakva su iskustava posto u srbiji nema puno fendt traktora osim ovih novih sto prodaje delta agrar.
 
phoenixfendt je napisao(la):
a jel taj model 612 LSA ima powershift menjac mislim ako ga je iko vozio kakva su iskustava posto u srbiji nema puno fendt traktora osim ovih novih sto prodaje delta agrar.


ja sam bio u prilici da vozim 615 i 610 lsa. Oni imaju klasicne sinhronizovane menjace. U to vreme nije josh bilo powershifta. Poceli su sa powershift menjacima u 81x seriji koja je izasla posle njih.

610 lsa ( oko 95 ks ne secam se tacno ) me odusevio maksimalno. Vukao sam sa njim kamionsku prikolicu od 14t natovarenu maksimalno. To se ne moze ispricati kako to vuce. Pritisnes gas u najvecoj brzini do kraja ( na malim obrtajima ) i da ne poveruje covek kako to vuce a na auspuhu ni miligrama dima.
 
Nazad
Vrh