Fendt

Cim ga upalis u mestu cuje se taj zvuk
 
Trakor je pravi ali je menjac diskutabilan,kad radi nema problem,kada rikne boli glava,10000h i valja menjac remontovati,to vise nije Fendt kakav se nekada pravio.
 
Pitaj Laleta kako je motor prekalio.
Dobri su traktori. Kad menjac stane za 10-ak K evra se dobiije drugi remontovan. I ide se dalje. To se moze ja mislim i sa interagrarom proveriti.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Traktor još nije rasklopljen. Majstor nije mogao da radi, tako da se obećao sledeće nedelje da če prionuti na posao.Mislim da nije spojnička jer kad se stisne kvačilo ništa se ne čuje ,sumnjamo na pomoćno vratilo da se tu nešto desilo.
 
Trakor je pravi ali je menjac diskutabilan,kad radi nema problem,kada rikne boli glava,10000h i valja menjac remontovati,to vise nije Fendt kakav se nekada pravio.
Drugaru na massey fergusonu 300ks je fendtov vario( pise fendt na menjacu). Crkao na 5000 sati i jos se kod njih strogo vodi racina o masinama i ne siluju se. Traze mu za novi menjac 15000 eur.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Na stranim forumima sam citao da je prosjecan radni vijek vario mjenjaca otprilike 4500-5000 sati ali pravog,teskog posla.Ne treba se tome cuditi,vario je kombinacija hidrostatickog i mehanickog mjenjaca u kojem redovno strada hidraulicni dio.To su ekstremno opterecene varijabilne aksijalne pumpe i motori koje jednostavno "pojede" ulje tj.kavitacija,pohabaju se klizne povrsine,padne pritisak ulja i gotovo.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Mislim da nisu jer jos neki su poceli da prave slicne mjenjace.

Gledao na netu da je JD ( i jos neki )pravi mjenjace po uzoru na formulu 1 , dva paralelna vratila sa zupcanicima , svako vratilo ima svoju spojnicu , elektronika salta brzine , na jednom vratilu su parne brzine a na drugom neparne , ako vozac salta na gore ona druga vec ubacuje u slijedecu i ceka samo da njena spojnica ukljuci , vrlo vrlo brzo to radi , osjecaj kao i da nema saltanja brzina.
 
Mislim da nisu jer jos neki su poceli da prave slicne mjenjace.

Gledao na netu da je JD ( i jos neki )pravi mjenjace po uzoru na formulu 1 , dva paralelna vratila sa zupcanicima , svako vratilo ima svoju spojnicu , elektronika salta brzine , na jednom vratilu su parne brzine a na drugom neparne , ako vozac salta na gore ona druga vec ubacuje u slijedecu i ceka samo da njena spojnica ukljuci , vrlo vrlo brzo to radi , osjecaj kao i da nema saltanja brzina.


to je kompletno mehanicki prenos, Ima samo kvacila koja ga ostvaruju, a zove se Direct Drive kod John Deera
 
као и твоја cvt на штејеру (кејсу)...механичка трансмисија, док је фендт то довео на неки виши ниво са њиховом варио трансмисијом, која је много компликованија од горе поменутих и наравно нешто ефикснија...

иначе двоструко квачило се користи ради што бржег мењања брзина, тј. одзива када се притисне дугменце на мењачу. ниша непознато, сам осу са супер аутомобила пребацили на тракторе...те трансмисије су као што је колега мућо споменуо обичне механичке...
 
to je kompletno mehanicki prenos, Ima samo kvacila koja ga ostvaruju, a zove se Direct Drive kod John Deera

Tako je mehanicki i puno dugovecniji , mercedes se davnih dana igrao sa hidrodinamickim i hidrostatickim automatskim mjenjacima(spojnicama), jos sam ja u srednjoj ucio o tome :osmeh:, i ne previse uspjesno kako je vrijeme pokazalo , ovo oko fend vario ce pokazati vrijeme koliko je uspjesno.

I fend ima zupcanike u tom vario ali najslabija karika su jos uvjek hidro pumpe i hidro motori , a kako jos nisu izmisljeni drugi osim klipnih (hidro) koji to mogu da rade , to nije nimalo jeftino:osmeh:.
 
као и твоја cvt на штејеру (кејсу)...механичка трансмисија, док је фендт то довео на неки виши ниво са њиховом варио трансмисијом, која је много компликованија од горе поменутих и наравно нешто ефикснија...

иначе двоструко квачило се користи ради што бржег мењања брзина, тј. одзива када се притисне дугменце на мењачу. ниша непознато, сам осу са супер аутомобила пребацили на тракторе...те трансмисије су као што је колега мућо споменуо обичне механичке...

A nece da bude. Proveri malo. CVT ili CVX je Vario transmisija, samo sto ipak ima 3 brzine, time se smanjuje ugao zakretanja pumpe, i vozac nema s saltanjem nista, to sve elektronika odradjuje. Pritisci su i dalje tu, samo verovatno da je menjac malo dugotrajniji zbog cuvanja tih pumpi. Sem toga razlika je i u promeni smera, gde se to na CNH grupaciji odradjuje izborom kvacila, jedno je za napred, drugo za nazad. a pumpe nemenjaju drasticno ugao prilikom promene smera

Nebih bas rekao da je fendt to doveo na visi nivo, ima tu mana kod svih, ali dugotrajnost treba da govori i za jedne i druge. Nisam saznao radni vek menjaca CNH grupacije. Saznacemo na svojoj kozi. kad dodje vreme za to.

Direct drive ima malo vise Kvacila od nabrojanih. to sto se naziva dvostruko kvacilo u stvari su samo paralelna kvacila koja cekaju jedna na druga da bi se ubrzala promena brzina.
 
Radoslav78z kako stojis sa Fendt-om.....spojnicka ili nesto drugo!?

Juče rastavljen traktor reduktor je u pitanju, puko je jedan od sihrona i on je uzrok kvara.Piramida mora druga,međuzupčanik od rikverca ,kardanska osovina ,ležajevi su dobri i spojniča je dobra.
 
IMG_3092.jpg
IMG_3093.jpg


IMG_3096.jpg
IMG_3105.jpg

IMG_3094.jpg
IMG_3097.jpg

IMG_3102.jpg
IMG_3100.jpg
 
Nazad
Vrh