Fendt

Pozdrav ljudi!!
Jel zna neko koja maksimalna kilaza prednjih tegova sme da se stavi na fendt farmer 309 lsa? Napravio bih nosac za tegove od rakovice 60 jer mislim da je to najjednostavnije, samo ne znam koliko komada tih tegova smem da stavim da ne sj***m nesto. Bilo bi mesta za 10 komada na nosacu, sto je oko 250 kg, a originalne za fendt ne mogu nigde da nadjem.
Imam problema sa dizanjem prednjine traktora i u transportu i u radu sa trobrazdnim obrtacem( ott ns 2000 i vogel lm950) i sa teskom nosenom tanjiracom (oko 600 kg). Teren je brdsko planinski.
Hvala unapred!!
 
Pozdrav!! Jel zna neko da mi objasni cemu sluzi ova rucica na hidraulici na 309lsa
11696412_10204756117165991_2476496272965028991_o.jpg
10534854_10204756117205992_816084943145968782_o.jpg
 
Mislim da s njim možeš regulirat kolko da ti digne hidraulik ili tako nešt. Probaj.
Kažem to jer sam nedavno kupio 308 i nije htio hidraulik dić dok nisam skužio da je ta ručica puštena.
 
Mozda je glupost ovo sto cu napisati ali nema veze,da nije to neki "blok ventil" ili nesto tome slicno,pa kad podignes hidraulik na toj rucici blokiras ga da ostane u tom polazu da ne trpi pumpa i cilindri i i sl?
 
Hvala na odgovorima.
A u kom polozaju treba da bude druga rucica da bi se aktivirao blok ventil?
 
Ne mogu da provalim cemu sluzi. Kod mene ta rucica hoce(moze) da se spusti samo kad su podignute poluge do kraja, i kako spustam poluge tako se i ta rucica sama podize(onaj klin se vraca nazad u kuciste), isto se ponasa bez obzira na polozaj druge rucice. Kad su poluge spustene, ne moze da se spusti rucica.
 
a jel slucajno na desnoj strani povezana kakvom vertikalnom cijevcicom,flahom,ili necim slicno za donju polugu?
 
a jel slucajno na desnoj strani povezana kakvom vertikalnom cijevcicom,flahom,ili necim slicno za donju polugu?
Nije nicim povezano. Provalio sam, moraju poluge skroz da se spuste i malo se jace pritisne rucica i kad je u tom polozaju blokira dizanje poluga. Moja greska je bila jer nisam skroz spustio poluge ( moraju klipovi skroz da se sabiju )

I ok, to je blokada da se ne podizu poluge, a kako se blokira spustanje, recimo kad se podigne nesto tesko pa da ne trpi pumpa? Trebalo bi da ima i to?
 
Nazad
Vrh