Fendt

Jel neko menjao prekidac 600lsa serije za prednju vucu u blokadu za cega mu dođu one dve žice dole ?
 
Pa ja cackao danas nije hteo kardan da mi radi na traktoru kada sam zakacio rasipac i sada me zeza taj ventil od blokada i prednje vuce.
 
Opravio sam kardan(kvar bilo puklo crevo od vazduha)a ovo oko prednje vuce i blokade bespotreban kvar.
 
Ja imam zice ali kod poluge za odabir obrtaja na kardanu 750/1000 tamo ima zice od selenoid releja koji pokazuje na instrument tabi u koju je brzinu ubaceno.Imas magnet na toj polugi i to ikljucuje releje pa preko toga sijalice na tabli!
 
Onaj ventil od prednje vuce ima dole neki elektro ventil izgleda 2 braon zice i jedna mi je buksna otpala verovatno radi toga zeza.Kardan radi perfektno sada pokazuje na kontrolnoj tabli koliko je na satu
.
 
Braon zice idu bas na tim selenoid releima, ali PAZI tamo imas zice bele-plave( ako se dobro secam) boje, koji idu na elektro ventil koji regulise dizanje i pustanje hidraulike sa tim nemoj zezati , jer moze da ti pokvari EHR!
 
Ovo nema veze sa EHR gde sam ja skidao ima dve braon zice na ventilu za kardan,i dve braon na ventilu blokada prednja vuca.

- - - - - - - - - -

Jel nekome pusta ventil vazduh da se cuje i da opada na satu polako pritisak vazduha kada je pod prednjom vucom ili prednjom vucom i blokadom ?
 
@patrola
Imaju svi vidjniji proizvodjaci kontinualnu transmisiju. Kod Case je CVT, kod NH Autocommand, kod Same Continuo itd itd.
 
Ima bezstepenu promenu prenosa. Ja mislim da je to isto, sad steta sto nema strucnjaka da nam objasni.:ppozdrav:
 
Svi poznati veliki proizvođači traktora imaju variabilnu transmisiju, i skoro sve su tipa kao na fendt-u sa hidro pumpom-motorom, Deutz TTV, Massey Dyna VT, Case CVX, John Deere IVT, New Holland CVT, Claas CMATIC,...
 
То су две сличне трансмисије. Ова фендтова како је они зову ВАРИО настала је из ИВТ трансмисије, која је у ствари модификована ЦВТ трансмисија. Додати су јој планетарни систем брзина. То је једина разлика између ЦВТ и ИВТ тј. ВАРИО трансмисије. Ова варио би требала да је нешто ефикаснија од ЦВТ трансмисије. И једна и друга су аутоматске нема павршифтмењача...Електроника сама мења брзине или се исте мењају преко дугмета плус минус или зец корњача....нема класичног мењача...
 
To sto imaju ovi drugi traktori to uopste nije isto kao vario kolko mi se cini,potpuno je na fendtu drugaciji princip mislim na vario.Ako neko moze bolje da objasni.
 
Nazad
Vrh