Fendt

То није тачно. Само примерци који су произведени у САД носе жуто, жуто-црну боју, јер се Клас машине праве у КАТЕР пилар фабрици, а фендт се ради у челинџер фабрици, јер он припада АГЦО компанији која је и власник Челинџера...

Калс Ксерион у изворној боји...
 
Poslednja izmena:
То није тачно. Само примерци који су произведени у САД носе жуто, жуто-црну боју, јер се Клас машине праве у КАТЕР пилар фабрици, а фендт се ради у челинџер фабрици, јер он припада АГЦО компанији која је и власник Челинџера...

Калс Ксерион у изворној боји...

u krivu si to je nekad bilo joint venture caterpillar i claas a sad se tvornica zove Lexion ( Claas of Omaha u saveznoj državi Nebraska) i u potpunosti je u vlasništvu Claasa
 
Kolege gde nabavljate delove za fendt traktore? Konkretno mislim na vodenu pumpu za 312 lsa 1990god.
 
Treba mi savet,koja serija je bolja? Kako se to oni dele? Mislim koja je razlika izmedju serije 300 ili 400 ili 500?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
razlika je kao i mercedes c klasa,e klasa i s klasa,c klasa mehanika,sigurno,provjereno auto srednje klase za svaciji dzep,e klasa,vece,komfornije,bolje skuplje,veci troskovi ali veci i ugođaj,s klasa kosta da boli glava,troskovi odrzavanja boli glava,ali i ide da boli glava,sve ovisi o vasim potrebama i mogucnostima,u nekim situacija s klasa u eksploataciji ako se pravilno korisit moze biti ekonomicnija i profitabilnija nego c klasa,ali kazem sve ovisi o potrebama,nacinu primjene,i samim idejama i sposobnostima osobe koja sve to izvodi
 
Ovde sam puno korisnih informacija procitao,pa mozda neko zna i ovu.Mehanicar sam po struci i upustio sam se u malu popravku Fendta,menjam zaptivac glave.Imam podatak na koliko nastelovati ventile ali ne i na koliko kilograma stegnuti srafove glave motora[srafovi su 14mm],naravno moment kljucem.U pitanju je 512c 1999god a serijski broj motora je 2266b765913 naravno MWM.Hvala unapred!!!!!!
 
Evo ako uspem....Schraube für Allrad / bei Wandler Füllmenge L 45 / 55Zylinderkopfbefestigung M14-12.9 200 - 210 Schmierstoff-Qualität
Lagerdeckelbefestigung M14-10.9 160 - 170 Mehrzweck-Getriebeöl API CD (CD/SE)
oder *70, 60 MIL-L-2104 C
Schwungradbefestigung M16-10.9 285 - 295 Viskosität SAE 20W-20
Nabe auf Kurbelwelle M16-10.9 240 - 255 auch zulässig, sowie STOU SAE 15W-30
Nockenwellenräd. Durlok M8-12.9 55 - 60
Zyl.-Schraub. " M10 x 1,25-12.9 85 -95 E N D A N T R I E B E
Pleuelschraube M12 x 1.5-12.9 *30, 60 Hinterachse Füllmenge L 2 x 8,5
Schwungradgehäuse M10-10.9/-12.9 60–65 / 80-85 Vorderachse Differential Füllmenge L 8,5
(Schrauben) M12-10.9/-12.9 100-120 / 140-145 Vorderachse Naben Füllmenge L 2 x 1,1
Ölwannenbefestigung M8-10.9 30 - 35 Frontzapfwelle Füllmenge L 0,75
Massenausgleichbefestigung M10-8.8 - Riementrieb Füllmenge L -
Ölpumpenbefestigung Durlok M8-12.9 30 - 40 Schmierstoff-Qualität:
Stiftschraube für Ölpumpe M8-8.8 20 - 25 Hypoid-Getriebeöl API-GL 5
Kipphebelbockbefestigung M10-8.8 40 - 45 MIL-L-2105 B
Zylinderkopfhaube M8-8.8 10 - 15 Viskosität: SAE 85W-90,
Hydr.-Pumpenbefestigung M10-10.9 60 - 65 80W-90,90W
Mutter Einspritzpumpenwelle M14x1.5 100 + 1.
Mutter für H U B W E R K S C H M I E R U N G
 
Dobar dan svima! Priduzio sam se i ja porodici Fendova, jer smo od juce postali vlasnici fenda 611 lsa turbomatik. Nadam se da me nece razocarati, jer smo mnogo toga lepo culi o ovim traktorima. E sada interesuje me ko poseduje ovaj traktor, jer nemam nikakvo upustvo o njemu, a predhodni vlasnik je dobio to u komepenzaciji i ne razume se bas mnogo. Na traktoru sve radi, samo ne znam neke stvari kako se koriste i za sta su. Mozda ispadam glup, ali bolje da pitam, nego posle da bude kuku lele. Evo broja, pa da mi se javi neko ko se razume, ako nije problem. unapred zahvalan :D
 
Dobrodosao!!!
Najbolje je da sam pitas konkretno sta te muci...
Uglavnom nema tu nekih komplikovanih stvari...
Koje je godiste? Moze i koja slika...
 
Kolega jel ti dobo poznaješ te traktore kad je to kod tebe tako sve lako i jednostavno?
 
Dobar dan svima! Priduzio sam se i ja porodici Fendova, jer smo od juce postali vlasnici fenda 611 lsa turbomatik. Nadam se da me nece razocarati, jer smo mnogo toga lepo culi o ovim traktorima. E sada interesuje me ko poseduje ovaj traktor, jer nemam nikakvo upustvo o njemu, a predhodni vlasnik je dobio to u komepenzaciji i ne razume se bas mnogo. Na traktoru sve radi, samo ne znam neke stvari kako se koriste i za sta su. Mozda ispadam glup, ali bolje da pitam, nego posle da bude kuku lele. Evo broja, pa da mi se javi neko ko se razume, ako nije problem. unapred zahvalan :D
mozes naruciti katalog na broj 0643067082 ruma . katalog je preveden na srpski.
 
Nazad
Vrh