Fendt

Negde se pisalo da ima neki grk dali iz bas grcke ili makedonije neznam, ti si blizu beceja mozes da se cujes sa Ferenc Attilom, ima neki Mika iz Sabca mozda i taj ima neke delove ......

Koji je tip menjaca ZF 3050 ili ZF 3055?
 
Našli smo nekog lika iz Nemačke ima svašta nešto kod njega pa će javiti šta i kako, menjač jeZF3550
 
Ima jedan likiz Niša što kod nas radi te traktore i nabavlja delove pa ako nisi ništa uradio mozda ti može pomoći
 
Ne znam da li je mozda pametije naci kompletan menjac i kupiti ga. Onda ostaje mnogo vise delova. Mislim da je neko spominjao da Aca iz Klenka isto nabavlja neke delove za te strane traktore.
 
U dnu diferencijala,imas poklopac od dole 6 srafova,i on se nalazi na poklopcu,videces kad skines,oko 7000din je,moras i ulje ispustiti a i zameniti novim 15w-30 STOU.
 
Zdravo,

hteo sam da uzmem katalog delova za Fendt 309 na internetu. Nude se katalozi koji su kao univerzalni za sve Fendt 309 i drugi, koji su podeljeni po ser. brojevima. Ima kataloga za Evropu i za SAD. Kako stoje stvari po tom pitanju?
Šta mu tačno znače ovi brojevi Fendt - FARMER 309 119/00101-00200 & 01001-05000 - F119000
 
f119 je tvornicka oznaka modela ( 309 je tržišna oznaka a tvornicka se razlikuje ovisno o seriji tj. godini proizvodnje). drugi brojevi su serijski tj. broj šasije
 
za nikolu ilica
samo sam hteo da ti javim da je onaj fendt 600lsa koji sam kupio (strana 128 ) je extra
orao je sa onim trobraznim plugom lako vukao je tanjiracu 28 diskova lako probao sam vise tanjiraca (cenej komerc, adut, i neku madjarsku) sve je vukao bez problema
koji da kupim setvospremac nasao sam imt 3.7m sta mislis jer mu to malo ili je to idealno
e da i ja moramda menjam ulje iz hidraulike tj ne moram ali hocu, taj filter sto kazes jel mora da se menja ili se pere mozda i koje ulje da kupim 15w30 stou (koje marke)
 
Bice mu dosta 3,7m...Mora da se menja,sta ti znaci novo ulje stari filter,da se pere ne moze posto se to ne radi a i od papira je pa to ne ide,msm da je oko 6-7000din,ulje STOU ili UTTO 40lit mozes Commu Transflou,menjanje na 1000h rada...:ppozdrav:
 
Mogu reći iz nekog svog iskustva sa Fendt-om da su kvarljiva roba kao i svi ostali... Skupo sve za njih još delova slabo ovde kod nas, pogotovo za ove starije skraja 80-ih i početak 90-ih.Imao sam prilike da rasturam 615 LSA sve sem menjača je rađeno i ne sviđa mi se taj traktor, ništa na njemu pristupačno nije i sve je prenatrpano treba se dobo oznojati dok ne odšrafiš i ne skineš nešto, gomila žica kojekakvih davača i gluposti sve glomazno i veliko j..o ga Švabo što ga sastavi.
 
Nazad
Vrh