Fendt

Pre nedelju dana sam vozio fendt-a 936 vario sa 800rh,za sobom je vukao plug lemken 6 brazda,prosecna dubina je bila oko 30cm a brzina oko 8km/h prosecna,traktor je prava azdaja.
 
Pa kad sa 200 ks vuku 5 brazdi ,sto 360ks da ne vuce 6 :D.Kolko je bio zahvat pluga ?.

Nek dodje taj sa 200ks i 5brazdi plugom ovde u ritu pa da proba,skinuce mu 2 brazde ako hoce da ore kako treba.Rus od 105ks nema sta da trazi tu sa 3 brazdim plugom.Video sam komsiju kako ore tu sa mtz 82.1 sa 2brazde u kukuruzistu jako sporo ide ne verujem da je isao preko 5km/h,a kinez od 120ks jedva vuce 3 brazde,zato i ovaj fendt se jako dobro bori sa plugom,s tim sto ta parcela gde sam probao fendt-a nije 2 godine orana,ove godine za pripremu u setvi isla 2x teska tanjiraca i posle sejalica.
 
Komplet rasturen,a ko ce sastaviti jbm li ga
2csclsh.jpg

153wkeu.jpg

4slhev.jpg

1zvzer7.jpg

21ajlti.jpg
 
Tek u Ponedeljak,spojnicka je otisla,tjs obrijao je nuteve na njoj,na prvoj slici se vidi nesto...Plus se radi komplet motor,ma sve komplet pretres.
 
Do menjaca deo,bas spojnicku sto ulazi u menjac,na jednoj strani su zupcanici u menjacu a na drugoj nutovi i usput razvalio lezaj sto sve to nosi,mogao je biti i ozbiljniji kvar,ovako se to izvadi i skine var na strugu,izbijes stari uzmes novi deo sa nutovima obradis na meru i nabijes i zavaris,to je namesteno fabricki tako da se radi.
 
dobro rjesenje. ne mora se kupovat komplet dio. ovako je jeftinije. a znamo svabe kakve su sa cijenama
 
Moram doci do tebe dok je traktor rastavjen, posle nece biti nista interesantno za mene!:ppozdrav:
 
Brale moram navratiti da vidim i ja menjac razbucan imam i ja takoga ako nekada zakaze bar da se ocima informišem .:ppozdrav:
 
Nikola jer si uzeo KolbenS sklopove za 614ls ,čije su proizvodnje ,koji ti majstor radi traktor ?
 
Nazad
Vrh