Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

zanima me ma kakvi su lancanici (dvoredni ili jednoredni koji lanac i kako izgleda lancanik koji tera sestougaonu osovinu) konkretno na djuri djakovicu 6 redi i jel moze ta sestougaona osovina da izdrzi opterecenje
 
kolega ako moze jos informacija koliki je odnos, koliko zuba gore koliko dole,i jos jedno pitanje ali pogon za 6 tarupa moze samo sa jedne trane jel nije opterecenje veliko za osovinu (sestougaonu)

- - - - - - - - - -

kakvi su nozevi sa roto tarupe dobri da nekazem najbolji i ciji tj , ko prodaje

- - - - - - - - - -

kakva je razlika kod roto tarupa)mislim na montazu) kod zmaja se montira nazad a kod djure napred dali valja ta montaza napred i kako se pokazala(ko je montirao napred ako moze neka napise nesto o tome)
 
Ми смо хтели да уградимо сечку код нас јер адаптер за кукуруз који имамо је без сечке. Био нам је човек који се тиме бави, погледао и рекао да не може да се угради јер је задњи део нижи од предњег.

imag1915.jpg

Изгледа да ипак може.
Данас смо намонтирали, још само сутра да стигне ланчаник па ћемо да видимо како ће да ради.

p1110377.jpg


p1110388.jpg


p1110397.jpg


- - - - - - - - - -

Данас смо испробали како сечка ради.

p1110404.jpg


Десно смо радили без сечке, а наспрам комбајна је са сечком. На сликама се не примећује баш најбоље, али висина стабљика са сечком је око 10 цм и јако лепо је уситњено.
Сечка има 3 ножа на свакој плочи и брзина окретања је око 1700 о/м.
 
koliko zoba ti ima lancanik na kombajnu a koliko na adapteru

- - - - - - - - - -

ISPRAVKA koliko zuba ti ima lancanik na kombajnu a koliko na adapteru
 
SEMBERAC 77, kako se sad ponasa motor u radu, moze li da goni taj tarup a da ne trpi preveliko opterecenje ?
Komsija pre par dana ugradio tarup na adapteru za kukuruz isto je u pitanju Zmaj 142 i da napomenem da ima i sjecku na tom kombajnu, sad kad radi u kukuruzu sa tarupom i sa ukljucenom sjeckom motor ima ogromno opterecenje, bas se vidi da mu uopste nije lako sa tarupom i sa sjeckom.
 
ja sam ugradio secku od clana jbrtka i bez ikakvih problema je teram uopste mu nije tesko a sta ce ti secka u kukuruzu, semberac77 ubrzaj adapter i videcas razliku u tarupiranju

- - - - - - - - - -

ja neznam kako druge secke ali secka od clana jbrtka se strasno lako vuce mozda zato sto ima tanke nozeve i mali krug rada u odnosu na ove druge sto ja mislim da je prednost
 
ns lav na kombajnu su 32 zuba ali kupio sam 43 ali nisam ga stavljao neznam sta vi mislite da nece da razbije adapter da nije prevelika brzina okretanja.obrljan94 i nema nikakve razlike bez tarupa i sa tarupom uopste ga motor ne osjeca,aron kojom brzinom ides ako ti je adapter ubzan..
 
ns lav na kombajnu su 32 zuba ali kupio sam 43 ali nisam ga stavljao neznam sta vi mislite da nece da razbije adapter da nije prevelika brzina okretanja.obrljan94 i nema nikakve razlike bez tarupa i sa tarupom uopste ga motor ne osjeca,aron kojom brzinom ides ako ti je adapter ubzan..
idem malte ne drugom svuda zavisi kakvi su kukuruzi pa prva sa vise od pola varijatora je malte ne brza od druge bez varijatora a ja sam stavio od 52 zuba i nemam problem meni je bio na 34 stabljike su ostajale za mnom sada nijedne nema
 
Nazad
Vrh