Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
7.462
Lokacija
Zrenjanin
Bio je jedan članak u Poljoprivredniku možda prošle godine o tome da neko ugrađuje neku vrstu tarupa u zmajev četvororedni uređaj za kukuruz.
Jel zna neko nešto više o tome, jel ima možda neko tako nešto slično ili je možda video ili je to sve ipak jedna velika glupost.

Ako admin želi neka ovu temu premesti u temu ZMAJ kombajni.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Nek ostane posebno zasad pa cemo videti u kom pravcu ce otici razgovor!

Konkretno i meni je tema interesantna i ja sam nesto zamisljao ali bojim se da ce motor biti preopterecen...(S46)
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Zato i mene interesuje da li neko ima, jer svi kažu da taj motor nemože da tera i sečku, a ovo kao može.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Na zadnjem vasaru u Backoj Topoli je bio neki covek sa remontovanim cetvororednim zmajevim hederom. Imao je namontiranu secku umesto tarupa (nesto slicno kao na berku). Nisam pitao ni za cenu, ni odakle je covek jer me nije interesovalo ali video sam da ovaj to radi profesionalno.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Iduce nedelje ugradjujem tarup pa cu vam priloziti slike,podatke,cenu... A funkcionalnost tek na jesen.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

ima covek u rumi koji ugradjuje roto tarupe na kukuruzne adaptere i pokazalo se veoma uspesno
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Jel znaš možda koliko to košta i kako se ponaša motor?
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

majstor P je napisao(la):
ima covek u rumi koji ugradjuje roto tarupe na kukuruzne adaptere i pokazalo se veoma uspesno

Imaš li broj njegovog telefona, ili gde se nalazi u Rumi?
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

I ja sam video u Bačkoj Topoli, i sad u Žablju isto bio sa tim adapterom, čovek iz Čeneja zove se Svetozar (Cveta) Murgaški.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Radi Batan iz Rume za 1800 € rotor tarupe i pokazalo se jako uspesnim, imam moj ujak i prezadovoljan je sa njime.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Dobrinčan je napisao(la):
Radi Batan iz Rume za 1800 € rotor tarupe i pokazalo se jako uspesnim, imam moj ujak i prezadovoljan je sa njime.
Ako mozes postavi slike da uporedim sa onim sta ja ugradjujem. Hvala.
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Bio sam ja u Žablju i video jedan remontovan adapter ali nisam obratio pažnju na njega, šteta ::lose::
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

abro od ujakovog nemam, ali danas sam se pogodio sa jednim majstorom iz okoline da za 1300€ uradim meni na mom adapteru, cim mi namesti postavicu slike pa pogledaj. Posto ti radis ??
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Za te pare je jesenas otisao univerzal kombaj sa sve zitnim i kukuruznim hederom!(3000)
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Ovo je ugradjeno na troredni zmaj heder za kukuruze:





A ovako izgleda iza njega:


Inace, ovo moze ici i nize, samo mu je (koliko sam skuzio) prva godina da sjecka radi kako treba pa nije htio forsirati...

Inace je sistem zanimljiv. Motor pogoni jednu ovecu hidraulicnu pumpu, i crijevima je spojeno sve na hidromotor koji pogoni sjecku. Ideja je super i radi bez greske, ulje se nakon cjelodnevnog rada nije ni malko zagrijalo, a sjece kuruzovinu super. Majstor je jednu njivu obrijao do zemlje, samo da pokaze da sistem radi, al nije sve htio ici tako nisko, jer nije htio da mu se sistem pokvari
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Dobrinčan je napisao(la):
abro od ujakovog nemam, ali danas sam se pogodio sa jednim majstorom iz okoline da za 1300€ uradim meni na mom adapteru, cim mi namesti postavicu slike pa pogledaj. Posto ti radis ??
Dobro sam se pogodio, barem mislim, pa to ce biti jedna od redih stvari s kojima se nebakcem ja jer volim sam da majstorisem. Kod mene ce biti roto secka, jako prosto, mene ce malo to kostati ali covek radi oko 900-1000e. :D
 
Odg: Tarup na uređaju za kukuruz za ZMAJ kombajne

Bobo nije lose ni to, ali ova rotor secka stvarno obrija njivu :D
 
Nazad
Vrh