Totalisanje trave u dvoristu

nikaragva

Član
Učlanjen(a)
16 Mar 2013
Poruka
448
Lokacija
B. Palanka
Nisam našao prikladan podforum za ovu temu, još uvek sam nov ovde. Ne spada u povrtartvo, ali time se bavim, pa reko ajde tu da stavim :)


Naime imam po dvorištu ciglice, između kojih raste trava. Do sada sam to šišao trimerom, međutim koren ostane, travka ojača i ponovo nikne veća i bolja :)

Trenutno sam jedini ja protiv prskanja totalom ili glifosatom (ne znam baš tačno ime, tako nekako), dok oko mene komšiluk bukvalno zaliva bašte, voćnjake i dvorišta sa tim.
Da li je taj total toliko bezazlen za upotrebu ili grešim? Da li mogu kerovi da se otruju, ne znam da li da ih vezujem pre prskanja da ne diraju tu travu.
 
Od sve hemije koju mozes tu da upotrebis,total (glifosat) ti dodje najmanje stetan.Slazem se i ja da je mnogo zdravije i lepse bez hemije ali nekad i ona mora.Sto se tice kerova,ne pustaj ih tog dana,ili bar dok se ne osusi depozit preparata na travi i to je to.
 
Ja bih takve što prskaju travu oko kuće otrovima najstrožije kažnjavao. Kao da se ne truje dovoljno već treba sad i ovo zbog nečije lenjosti.

Sent from my HUAWEI U8815
 
Kosim baštu, odnosno onaj deo oko voća, ima oko 5-6 ari plus ispred kuće i nije mi teško. Tu je zemlja i lepo se prošetam kosačicom. Ali prava je patnja kositi trimerom po ciglicama. Svakih 10 kvadrata moram da namotavam novi najlon, jer se od ciglice jako brzo iskida, a nije ni tanak, 2.5mm. A i svu plastičnu glavu na koju se namotava najlon sam izgulio o beton i ciglice. Ne bi se tako pohabao da sam 15 godina kosio po livadi. Tako da se ne radi o lenjosti nego jednostavno sam se umorio više i ne mogu da postignem to sve, pored plastenika. Na poslu sam od 0600 do 1730, a vikende sam počeo provoditi u plasteniku, da su u kući već izludeli od mene.
Kidao sam ja to i ručno, pošto trimerom kao da joj dajem snagu, pa je svaki put sve bujnija. Za vikend sam uspeo da iskopam ručno nekim dletom 1/4 dvorišta. Bukvalno mi treba skoro mesec dana da završim celo dvorište. I kada završim, tamo gde sam počeo su već krenule male travke, da popizdiš.
Tako da ako bambino imaš neku ideju, slobodno je postavi ovde, jer ja sam ispucao sve opcije, a vremena više nemam.
 
Treba pokusati sa naftom.Na flasi od 1,5-2,0 l izbusi se rupa na zatvaracu i onda se lagano zaliju fuge.
 
Ne bih da pametujem, ali čini mi se da ta nafta neće ništa manje zagađenje napraviti nego total, ili grešim?

Pretpostavljam da se zaliva posle čišćenja fugni. Koliko dugo bih bio miran i bez trave?
 
Nafta je s ekoloske strane gledano mnogo gore resenje,neuporedivo gore.A ko hoce da leci zivce i da pincetom skida tu travu moze da dodje da ti pomogne.Ili brate,sve to poplocaj,ili vadi ciglice pa zatravi (ako cemo o ekologiji),a da cupkas travicu iz fuga...moze,ako je covek besposlen,pa moze da se igra danima,sto tvoj slucaj vidim nije...
 
Nikaragva, izvinjavam se ako sam te uvredio, ali govorio sam uopste o svim tim ljudima što prskaju totalom travu samo da ne bi kosili.

Sent from my HUAWEI U8815
 
Nazad
Vrh