Stranka

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
AGRARNA STRANKA
POŠTO tuđa ruka svrab ne češe, moj predlog poljoprivrednicima je da osnuju svoju stranku - kaže Ševarlić.
- Kada bi za nju glasalo 11,2 odsto poljoprivrednog stanovništva, koliko ga imamo, to bi ovoj stranci donelo 27 poslaničkih mesta, pa ni jedna odluka ne bi mogla da se donese bez njih. Slovenci su uradili slično, pa je njihova stranka koja je okupljala zemljoradnike u vreme privatizacije imala mesto ministra poljoprivrede.
citajuci tekst na poljopartner sajtu pomislio sam da bi to mozda bilo neko resenje i nacin da uticemo na politiku drzave prema nama.vidite samo ovo radnicima drzava iz nasih poreza placa spajanje radnog staza firmama koje nisu uplacivale a mi da bi overili knjizicu moramo da donesemo papir iz poreske uprave da smo platili i dali su svi gradjani isti nisuuuu
Post je spojen: [time]недеља, 16. август 2009. 20:08:26 MST[/time]
_________________________________________________
da kazem da sam zbog ovih i puno drugih majmunluka koje nam ova a i sve druge vlasti rade ili su radile postao hobi seljak tj. zivim i radim iz cistog hobija iz hobija sam ustao sad u 4 ujutru i odoh da seckam kukuruz danas ce mi doci 5oro ljudi koje cu iz hobija da platim da mi pomognu silazu
 
Odg: stranka

Ovo mozda i nije tako losa ideja... Samo se pribojavam malo poznavajuci prilike u nasem politickom drustvu.....Da se neobije nama oglavu!
 
Odg: stranka

ja se pribojavam, znajući naš mentalitet, da će tih 27 paora-političara u parlamentu, kroz 3 dana, kad postanu članovi 15 upravnih odbora, zaboraviti koja im je osnovna delatnost...
 
Odg: stranka

tarana je napisao(la):
ja se pribojavam, znajući naš mentalitet, da će tih 27 paora-političara u parlamentu, kroz 3 dana, kad postanu članovi 15 upravnih odbora, zaboraviti koja im je osnovna delatnost...

Upravo tako para čoveka kvari !
 
Odg: stranka

garantujem da bi moj otac ostao dosledan sebe !! inace cale mi je zavrsio ekonomski fakultet i diplomirao :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1251987548[/time]
_________________________________________________
ajde da sastavimo obrazac za pravljenje stranke u PDF formatu da moze da se preuzme i iskopira pa da pocnemo da skupljamo potpise :ppozdrav:
ajmo ljudi neko ko zna kako to ide i sl ..
 
Odg: stranka

Sarl- Luj de Sekonda baron od Brede i Monteskjea (1689-1755) bio je jedan ljudi (pored Rusoa, Voltera i drugih) koji su postavili ideoloske okvire francuske burzoaske revolucije, covek koji je u svom delu "O duhu zakona" razvio podelu vlasti na sudsku, zakonodavnu i izvrsnu koja kao takva predstavlja temelj parlamentarnih demokratija i covek koji je rekao sledece: "Iskustvo oduvijek pokazuje da svaki čovjek koji ima vlast u rukama ima predispozicije da je zloupotrijebi. On će ići tako daleko, dok ne naiđe na ograničenja." i "Svaka vlast kvari. Apsolutna vlast, apsolutno kvari."
I sam sam u temi Za i protiv Evropske unije pomenuo ideju o formiranju nove stranke koju bi cinili poljoprivredni proizvodjaci, ali to je vise bio momenat zanosa, jedna utopijska zamisao gde bi se svi zemljoradnici u Srbiji ujedinili i slozno stali u zastitu svojih prava (domaci proizvodi se prodaju strancima maltene za dzabe, a mi uvozimo genetski modifikovano smece koje dajemo deci da jedu, npr. otkupna cena jabuka u Kraljevu je 3 din. a kupujemo ih i uvozimo ko zna odakle i ko zna po kojoj ceni), ali znajte dobro jednu stvar- ko god da je na vlasti, taj ce da krade. jedni manje, drugi vise. Demokratija je samo privid, iluzija da narod bira i da iz naroda potice sva vlast. Danas se svi prodaju za pare a kvalitetne opozicije i nema. Dacicu su uhapsili i hladnokrvno likvidirali predsednika stranke, a on se udruzio sa onim koji su to ucinili, Nikolic se zakleo na vernost stranci pa je, za debelu novcanu sumu, rasturio, Krkobabic prodao penzionere... Drzavu nam vodi Dinkic, on odredjuje cene, stiti tajkune i monopoliste, zaposljava i otpusta radnike, gura nas u propast, a trenutni rejting stranke mu je na nivou statisticke greske. Ministar vojske sa koeficijentom inteligencije ispod donje granice proseka nikad nije ni sluzio vojsku... Vlada besoumcno zaduzuje drzavu uzimajuci strane kredite, privredna aktivnost opada, otpustaju se radnici, zamrzavaju se penzije i plate u drzavnom sektoru, kupovna moc dinara slabi, priblizavaju se devedesete...
Medjutim, drzavni aparat je postavio svoje partijske kadrove na sva moguca i nemoguca mesta u drzavnim firmama i javnim ustanovama, od direktora pa do cistacica, duboko je ogrezao u korupciju tako da vlast nikome nece prepusiti ni po cenu zivota. Srbiji nije potrebna jos jedna stranka (narocito nakon donosenja zakona o politickim partijama koji ide na to da smanji njihov broj) vec jedan covek, apsolutista i diktator, harizmaticna ali i pravedna licnost, nacionalista i rodoljub koji ce zameniti razgranat drzavni aparat, cija ce rec biti zakon, koji ce imati sve konce u svojim rukama i koji ce statina put stranackim trgovinama i prepucavanju.
To je, doduse, samo moje misljenje...
 
Odg: stranka

Ali je problem što se takav rađa jednom u 200g :ppozdrav:
 
Odg: stranka

Hehehe, pa mi poslednjih 200 godina nismo imali sposobnog i patriotski orijentisanog vodju (Pasic jeste bio odlican drzavnik, ali nikad nije vodio glavnu rec, Tito nije bio nacionaisticki orijenisan, Kraljevi iz obe dinastije su nas konstantno uvaljivali u g****, a ovaj dinasticki retard danasnjice ne moze da nauci srpski vec godinama), pa mislim da je konacno doslo vreme da se jedan takav pojavi...
 
Odg: stranka

Djindjica se secam kao coveka koji je u Nemackoj za vreme bombardovanja apelovao na NATO da produzi bombardovanje Jugoslavije za jos tri nedelje. O pokojnicima sve najlepse, nek mu je laka zemlja, ali on je bio nemacki ucenik koji je finansiran od strane zapada i koga je zapad doveo na vlast po istom onom scenariju kasnije primenjenom u Ukrajini prilikom sprovodjenja narandzaste revolucije u pokusaju Amerike da prosiri zonu svog uticaja na istok, sto blize Rusiji, konvertujuci bivse socijalisticke zemlje u "prodemokratske". A znate kako kazu, ko sa djavolom tikve sadi...
 
Odg: stranka

Pa iovako je kraj bombardovanja prikazan na RTS-u kao da smo mi pobedili... ::lose::
 
Odg: stranka

Licno me ne interesuju ni jedan ni drugi, a Djindjic jeste apelovao na produzenje bombardovanja. Sad, dal bi prekid dejstava znacio Milosevicevu pobedu ili ne, ne interesuje me. Znam samo koliko je ljudi izginulo dok su se oni prepucavali. Ja samo ne znam do kada ce ljudi u ovoj zemlji sve sto ne valja svaljivati na Milosevica i kukati zasto Djindjic nije ziv jer je to bio "covek sa vizijom" kada su obojica, kada je narod u pitanju, bili donekle isti- ni jedan ni drugi nisu birali sredstva da se dokopaju vlasti! 5. oktobar je najveca sramota u istoriji Srbije, cin divljastva i destrukcije, dan kada su politicke i kulturne institucije palili izmanipulisani demostranti. Moglo je to da se odradi daleko mirnije.
S druge strane, ne znam koliko si upoznat sa nacionalnom istorijom Srba. Seti se samo majskog prevrata 1903. godine kada je Crna ruka na celu sa oficirom Dragutinom Dimitrijevicem Apisom ubila kralja Aleksandra Obrenovica i kraljicu Dragu i time prekinula lozu Obrenovica. S obzirom da je Kralj u razmaku od jednog sata izvrsio dva drzavna udara, moze se dugo raspravljati o opravdanosti takvog cina. Medjutim, nas treba da zanima ono sto ide posle. Doslo je do dinasticke smene i na vlast je doveden Petar Karadjordjevic uz klauzulu da se minimalno mesa u politiku i da ostavi dovoljno manevarskog prostora politickim partijama da se legalno bore za vlast. Medjutim, njegov naslednik Aleksandar je navodno preziveo atentat dok se vozio kolima Solunom (sutra se navrasava 93 godine od tog dana) i za njega direktno okrivio tada vec pukovnika Apisa koji je kasnije osudjen u tzv. Solunskom procesu i pogubljen zajedno sa Dimitrijem Vulovicem i Radom Malobabicem. Istog onog Apisa koji je njegovog oca doveo na vlast.
Kasnije je Aleksandar postao apsolutista koji je narodu 1931. darovao ustav (septembarski ili oktroisani ustav) koji Srbija postaje nasledna, ne vise parlamentarna monarhija.
Istorija se ponavlja zar ne?
Pitanje je kako bi se stvari dalje odigravale da Djindjic nije ubijen i u sta bi se izrodila ta njegova demokratija, medjutim, ne vredi razmisljati o tome. Djindjic je bio politicar isto kao Milosevic, Seselj, Tadic ili bilo koji drugi politicar. Upravo te razlicitosti moramo da prevazidjemo i da se ujedinimo pod jednom idejom kako bi Srbija napredovala. Ja sam eksplicitno rekao da nama treba diktator i apsolutista, ali u isto vreme i rodoljub, jer su Srbi navikli na cvrstu ruku, neko ko ce da radi u interesu naroda i drzave, a nece da nas prodaje Slovencima i Hrvatima (bez namere da vredjam ni Slovence ni Hrvate, ali sta Srbin moze da kupi kod njih, koje preduzece ili nekretninu?).
Pravim malo pauzu, ionako su me kritikovali da su mi postovi predugacki... :cao: Pozz
 
Nazad
Vrh