Chat u Živinarstvu 4

АУГ 14

8


Различити трупови живине

Датум: 08/08/2014
Категорија: Производња Меса

Данас себи у исхрани користе Различите Врсте живине, а употреба ја Начин припреме живинског меса Зависи ОД поднебља, кухиње, обичаја, навика ... Иако Су трупови живине међусобно ВЕОМА Слични, интересантно је Колико СЕ ИПАК међусобно разликују по величини, облику, конформацији И количини Меса . Илустрације ради, на следећој фотографији приказани су трупови различитих врста живине сам Ведро СЕ Види Колико СЕ они међусобно разликују.Било би занимљиво да покушате да одредите сами Који труп припада којој Врсти, за један Који Нису расположени да се окушају, списак је испод слике.

  1. Ћурка
  2. Гуска
  3. Патка (Барбари)
  4. Морка
  5. Патка (Маллард)
  6. Пиле (Мало Пиле-Порција)
  7. Препелица
  8. Јаребица
  9. Голуб
  10. Фазан
  11. Пиле (БРОЈЛЕР)
  12. Патка (Аилесбури)
 
Danas bio u mesaoni po robu i tamo cujem pricu, kako za dve nedelje nece moci da se nabave jednodnevni pilici. Kao sve ide negde, valjda... kako sam shvatio u izvoz. Ne sirim paniku ali samo prenosim sta sam cuo.:ppozdrav:
 
Evo sta sam danas video na izlogu mesare "Buba":



Pa ko ima hrabrosti to da kupi????

Na žalost oni koji kupuju pljeskavice po 38 din, http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:507440-U-Beloj-Palanci-pljeskavica-kosta-38-dinara ...ali svako zlo ima svoje dobro, bar se reši problem pasa lutalica.
Šalu na stranu, situacija što se kupovne moći je očajna, a tek će mo se trovati , jer i ono malo voća i povrća što je ostalo posle kiša će izgleda u izvoz za Rusiju, a ko zna šta će i odakle uvesti, da bi narod napravio kakvu takvu zimnicu. Malo oof , ali pretprošle godine je cena paprike na pijacu kod nas bila 25 dinara, prošle od 50-70 dinara, a ove 120 din...a penzije i plate idu dole....još će se narod tući i oko tih pilića iz ratnih rezevi, nismo ni svesni koliko smo srećni mi koji imamo kakvu takvu mogućnost da proizvedemo hranu bar za našu porodicu.
I posle se čudimo kad pročitamo da http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=662987
 
Pljeskavica za 38 dinara.:sta: To je samo lepinja i prilozi da se naplate.:haha:Ja bih rekao da je to Vau vau pljeskavica.:haha:
 
Na žalost oni koji kupuju pljeskavice po 38 din, http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:507440-U-Beloj-Palanci-pljeskavica-kosta-38-dinara ...ali svako zlo ima svoje dobro, bar se reši problem pasa lutalica.
Šalu na stranu, situacija što se kupovne moći je očajna, a tek će mo se trovati , jer i ono malo voća i povrća što je ostalo posle kiša će izgleda u izvoz za Rusiju, a ko zna šta će i odakle uvesti, da bi narod napravio kakvu takvu zimnicu. Malo oof , ali pretprošle godine je cena paprike na pijacu kod nas bila 25 dinara, prošle od 50-70 dinara, a ove 120 din...a penzije i plate idu dole....još će se narod tući i oko tih pilića iz ratnih rezevi, nismo ni svesni koliko smo srećni mi koji imamo kakvu takvu mogućnost da proizvedemo hranu bar za našu porodicu.
I posle se čudimo kad pročitamo da http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=662987
Jeste da je :off_topic: ali moram da kazem nesto,i treba paprika da bude 120 din,svako treba da ceni svoj proizvod i da racuna svoj rad po normalnoj ceni,sve zivo nam naplacuju kao po evropi,a kad se racuna nas rad tad idemo na minimum istocnih zemalja...A jos nesto bih dodao za taj narod koji nema sta da jede,slazem se da ima ljudi koji stvarno nemaju ili ne mogu da rad(neko je bolestan,neko nema nista sem kuce,sve to stoji),ali mnogi ljudi nece da rade,evo konkretno kod mene u selu ljudi koji imaju po 5-6ha zemlje idu u opstinu za socijalu,kupe sok ili pivo i po celi dan sede na terasi i samo komentarisu,ja ne mogu da nadjem radnika kad mi treba za seno i da skida kukuruz i slicno i to dajem dva kvalitetne obroka,dnevnicu i cigarete i pice,,,po celi dan se izlezavaju a baste im u korov do guse i posle im skupo i pile i paprika i sve redom,pa jedu ove uvozne pa bolnice pune,,,,ja takve ne zalim,iz cistog gore navedenog primera,i kad bi se neradnici doveli u red drzava bi imala sredstava da pomogne ljudima kojima je stvarno potrebna pomoc,....Imam jednog daljeg rodjaka,decko malo bolesta od rodjenja,nema nikog sem babe,ima dve tetke ali slabo vode racuna o njemu,radi decko celi dan samo da mu neko da da jede,ja ga ceto kad ga vidim zovem na rucak i nekad pomogne nesto,naravno plati mu se,a njga sramota da ruca,a da nije pomogo nista,a ovi imaju,a nece da rade....Ja imam 17grla krupne stoke,10 krmaca i svakog meseca po 200piladi u tovu i cim krenem da radim nesto oko kuce ili se prinovi neka masina odma komsije jeb... majku u pi... odakle mu,a kad se ustaje u 5 i leze u 22 tad ne vide....Ma za takve neradnike i treba pile od 190din pa neka jedu sto @SAMA kaze vau vau....Hvala lepo i izvinjavam se svima za off
 
@Petar90
to što se tiče neradnika si 100% u pravu i nisam na njih mislio, i ja sam se okozio samo dok sam skupio seno ove godine , i kad im kažeš pošto je pile, ćurka ili jagnje oni kolutaju očima, a šta mi je samo stajnjaka preko ruku prešlo... Ali te neradnike dobrim delom država stvara ovakvim cenama od 190 din kg uređene piletine iz ko zna kadašnjeg uvoza, ili uvozom povrća iz Turske i ko zna odakle, pa mnogi mudro zaključe da je bolje sedeti u kladionici nego džabe raditi.
Ali takvi "domaćini" o zimnici i ne misle.
 
Mene pile kosta 200din,tronedeljno,zatim pojede 5kg koncentrata po ceni od 52 din,sto mi dodje 260din,,,,ne racunajuci struju,svoj rad vitamine,veterinara nedaj boze,sredstvo za dezinfekciju,krecenje,pranje objekta itd...
To sve naka bude 50din po piletu dakle mene pile kosta 510-20din:2.3kg(ocisceno)=222din,ja sam sa 250din po kg negde na minimumu,sa 300din ostane neka para,a njima ako skupo neka tove,ja za dz nedam,pre cu hraniti staforde nego poklanjati neradnicima,neka jedu oni one pljeskavice od vau vau,par nece imati pasa po parkovima:haha:
 
Nego što se živine, Rusa i izvoza tiče, da se zna samo da su i oni podigli standarde, da pored toga što zahtevaju da je živina zdrava i lepo odnegovana, mora da bude i lepo vaspitana ...Nadam se da će SAMA preduzeti potrebne korake i uskoro organizovati manerve i dodatnu obuku na svojoj farmi , a sve u cilju praćenja svetskih standarda ::namigivanje::

 
Nego što se živine, Rusa i izvoza tiče, da se zna samo da su i oni podigli standarde, da pored toga što zahtevaju da je živina zdrava i lepo odnegovana, mora da bude i lepo vaspitana ...Nadam se da će SAMA preduzeti potrebne korake i uskoro organizovati manerve i dodatnu obuku na svojoj farmi , a sve u cilju praćenja svetskih standarda ::namigivanje::

To je vec sredjeno.:osmeh: Moji znaju i sami sebi da kupe burek.Ja im samo dam po 100 dinara.Mada me sad zaintrigirala ova prica sa pljeskavicama.Dodju jeftinije od bureka.Moram ih pitati dali su za promenu hrane.:haha:
 
Znam vise ljudi koji su se bavili svinjarstvom.Zbog lose cene svinja prethodnih godina su se prebacili na zivinarstvo_Ovih dana se intenzivno demontira oprema i priprema ponovni prelazak na tov svinja.Takodje u blizini jedna nova farma pilica kapaciteta 104000 u turnusu takodje preradjuje objekte za tov svinja.Jedna se cak i nova gradi u blizini.Svi mnogo ocekuju od izvoza svinjetine za Rusiju.
Ima li slicnih primera i u vasem kraju?
Valda ce se to sve odraziti i na nas koji smo ostali verni pilicima.Barem za sada.:osmeh:
 
ma nisu vau-vau pljeskavice nego soja pljeskavice,za vas i nemogu da kazem kakvog kvaliteta pljeskavicu jedete,al je opasno što se u leskovac više nemoze pojesti pljeskavica,na sve liči a najmanje na pljeku.izvolte dođite iduće godine na roštiljijadu da osetite miris juga,verujte imamo mnogo lepe lepinje.
 
Nazad
Vrh