Kukuruzna silaža

dsc0005.jpg


dsc0007.jpg


dsc0008.jpg


dsc0011.jpg


I kod mene se malo radila silaza.

[video]www.youtube.com/watch?v=1Sa9pnHyxao&feature=youtu.be[/video]
 
Slike akcije u zadnja tri dana (efektivno dva ) zasilirano je cca 20 jutara i oko 120 prikolica. Bilo je svega i svačega, barem desetak zapadanja u blato, dva iskliznuća sa silosa i jedno upadanje u (nevidljivi) kanal (moja malenkost :oops: ). Napravljena su tri silosa najveći je 55x7x1,4 m i dva manja tj. kraća samo smo njih završili kasno sinoć pa neznam točne dimenzije ali jedan je otprilike 30x7x1,4 m a drugi 20x6,5x1,6 m. Možda da se moglo silirati sedam do deset dana prije bi bilo bolje ali jednostavno stanje tla nije dozvoljavalo.





























Razlika u visini između silažnog kukuruza i kukuruza koji će biti kombajniran u zrnu


još par slika i video ću staviti kad netko napiše post jer sam premašio dozvoljen broj slika u postu.
 
Imam jedno pitanje za iskusne :)
Danas sam silirao i nasilirao prikolicu i po i pokvario mi se kombajn. Tek sutra popodne ću ga popraviti, a javljaju kišu za sutra veče i narednih dana . Svi u okolini su zauzeti sa kombajnima.
Da li mogu da zatvorim ovo malo silaže i da je otvorima za 7-15 dana kada vreme dozvoli i da dodam novu masu?
 
Možete bez ikakvih problema to da uradite. Skoro je prijatelj uradio tako sa senažom, zazuzela mu silo jamu a nije potrošio i dodao na nju silažu, otvorio pre neki dan, milina. Sa silažom kukuruza tek ne bi trebalo da bude problema.
 
Zarkov mali :)

Sa leve strane su improvizovane vrece sa peskom:osmeh: (najlonski dzakove od vestackog djubriva punjeni peskom, a zatim rolovani i lepljeni trakom na dva mesta da se ne bi odmotavali). Malo dangubno ali rade odlican posao i sto je naj vaznije kada se sklone na najlonu nema blata. A sa desne strane je isla zemlja, da bi napravili mali ogled. Budjave silaze nema a nadam se da je nece ni biti, jer sam koristio Pioneer inokulante.
 
Nazad
Vrh