Kukuruzna silaža

Za moje potrebe sasvim dovoljno.
593195fa6468a7d81e888ea29f9e10bb.jpg
99749cfa4f09b29c619f30196a2b7d94.jpg
7eab18684a4af7ad98acbd7048deb354.jpg


1ef0693c00b7e8ab40c00426544dd34d.jpg
335eeb2ce3c5781de466ed5c2eeb7629.jpg
095a16c834d7e17be0cb8d317aa5f668.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
ja sam racunao 1h posaditi za silazu nemoze bez 80000 iljade sto je u danasnje vreme velika para za onog ko ima 8 krave.nekako se vise isplati detelina ima 2 ha za te pare posejati i miran si 5 god.stvarno nerazumem .al ajd.nek vi sa srecu

Veruj mi dok ne budes probao neces videti pogodnosti silaze. Najeftinije kabasto hranivo,dobro i za tov i plus doprinosi i na kolicinu i kvalitet mleka kod krava. Manje fizickog rada u odnosu na lucerku (barem meni dok nisam radio rolo bale). A sto se novca tice ko ne ulozi ne moze ni da dobije, ali sam ubedjen da ulog u silazu uopste nije veliki kad pogledas koliko jeftinije proizvedes litar mleka narocito u danasnje vreme kad drzava uopste mari za poljoprivrednika. Ja bih silazu u manjoj kolicini radio i da imam 2-3 grla.
 

Koliko vidim po slikama najvise se gresi oko procene suve materije (vremene kada treba da se skida silaza). Sve drugo je manje vise stvar tehnike koju mi nemamo u Srbiji zato nismo mi krivi nego drzava je sa ovim cenama mi ne mozemo da priustimo claas jaguar. Velicina partikula bi trebalo da bude za idealno 2.2 do 2.5 cm visina kosenja nikako manja od 20cm.
 
Za procenu suve materije sam siguran da sam pogodio pravi trenutak, cak sam se i konsultovao sa jednim iskusnim clanom foruma koji ti sigurno spada u izuzetke.
Sad ti meni objasni kako da podesim visinu kosenja na 20-25cm kad je stelovanje desne podizne poluge na ovom 558 sto nosi silokombajn neispravno, tj zavarena je tako da bude paralelna sa levom? Kad podignem tocak na kombajnu da kosi vise, on se iskrene toliko da levi kljun trlja po zemlji, a ne mogu da ga ispravim na polugama?
I kako da na kombajnu starijem 10 godina od mene podesim da secka ne previse sitno a da opet svako zrno bude naceto?
 
Za procenu suve materije sam siguran da sam pogodio pravi trenutak, cak sam se i konsultovao sa jednim iskusnim clanom foruma koji ti sigurno spada u izuzetke.
Sad ti meni objasni kako da podesim visinu kosenja na 20-25cm kad je stelovanje desne podizne poluge na ovom 558 sto nosi silokombajn neispravno, tj zavarena je tako da bude paralelna sa levom? Kad podignem tocak na kombajnu da kosi vise, on se iskrene toliko da levi kljun trlja po zemlji, a ne mogu da ga ispravim na polugama?
I kako da na kombajnu starijem 10 godina od mene podesim da secka ne previse sitno a da opet svako zrno bude naceto?
Petre nemoj da se ljutis ali desna poluga ti treba i za oranje ,za travaricu ako kosis sa obicnom i sto je najvaznije kosta manje od 2000 din:ppozdrav:
 
Ovih dana radimo silazu skoro svakog dana.u U pitanju je hibrid AS 160. Ove godine mozda i najbolji prinos u poslednjih 20godina. Na prvoj parceli od 1,6 hektara bilo je 34 prikolice oko 10vagona, mozda i malo vise..

1plSJkb.jpg

BK2IhyF.jpg

LXdCwJ1.jpg
TnPMs3f.jpg
 
I kod mene bio as160, na nepuna dva hektara 43 jednoosovinke.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Juče kod drugara radio Claas 8-redni.U prevozu 6 Zmajevki i kamion sa kadom ne stižu.Strašno za pogledati a bili su mi daleko da ih slikam.
 
Mene sa ovim mojim prdavcem od 4 reda 6 zmajevki i kada nemogu da opsluze a ne tu alu od osam reda i motorom od 500-600ks

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ja sam bio u prevozu ove godine,class jaguar 820 6 redova,ono je zlo od masine,8 traktora ne moze da stigne prevoz a sve blizu,4 tandemke i 4 zmajevke
 
Nazad
Vrh