Kukuruzna silaža

ja radim izmedju kamare
14045021_1070982206270189_2022502162_o.jpg
[/URL][/IMG]
14060359_1070980932936983_1420447779_o.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

slike su od 2016te godine
 
Ne treba mi za secenje to ce odraditi silokombajn.Treba samo da podigne masu u silos na jedno 6 m visine.Masina bi se hranila lopatama.
U Nemacko Austrijskim oglasima su od 100 do 200 evra.Dok su ove druge par puta skuplje.
Zato me kopka mogu li da izduvaju masu na tu visinu.
Ili ima jos neko resenje,ideja i slicno.
Kolega,
to bi bio mukotrpan posao, ubaciti toliko mase lopatama.
Imam taj "puhalnik", teoretski bi moglo ali, bolje ne pokusavaj.
 
Ja cim prekinem sa mlekom.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Seno i koncentrat treba ponuditi teletu vec sa 10 dana starosti, nece ono jesti, vec ga navikavati. A od 20-25 dana vec pocinje lagano da jede. A silazu samo odlicnog kvaliteta moze se davati od najranijeg uzrasta, ali ne treba rizikovati do 4 meseca sa silazom.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Kolega,to bi bio mukotrpan posao, ubaciti toliko mase lopatama.Imam taj "puhalnik", teoretski bi moglo ali, bolje ne pokusavaj.
Znam kolega da bi bilo mukotrpno ali nista manje nego sto podignem bale na tu visinu.Razmisljam da ozidam dve vertikalne celije u senjaku,da tu iskoristim prostor i visinu.Najvise me kopka moze li da izduva masu ili ne.Pa da smisljam drugo resenje za to.Najlakse je na kamari na zemlji ali mi fali prostora za to.
 
Ja nisam razmišljao o duvaljci za siliranje u silosu, ali jesam o dizalici i korpi.

Kipujem iz prikolice u korpu, dignem je vitlom i prevrnem u silos.

Nešto na fazon nalivanja betonskih ploča na građevini.
 
Sad vise nema kao na pocetku, negde po nesto ima ali nista strasno.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Da li si u isto vreme punio silo jamu sa senazom pa odmah zatim silazom ili je senaza radjena ranije pa je naknadno dodata silaza?
 
Nazad
Vrh