Kukuruzna silaža

Ja sam danas načeo,190 kom sto ovaca što jaganjaca nisu mogli da pojedu 3,5 veliki kolica od 100l koš zapremine

- - - - - -
 
Jer moze slika kolica koja koristite za silazu?
QUOTE=milos bota;1408273]Ja sam danas načeo,190 kom sto ovaca što jaganjaca nisu mogli da pojedu 3,5 veliki kolica od 100l koš zapremine

- - - - - - [/QUOTE]
 
Meni se silaza zagrevala ali manja koju sam potrosio pre par dana a veću silažu neću da otvaram jos par dana dok ne zahladi. Previse je toplo za ovo doba godine
 
Drugar otvorio pre par dana i kaže da mu krave nisu baš oduševljene. Nisam bio kod njega da lično vidim, kaže da su izgled i miris sasvim u redu. Ko će ga znati?
 
Drugar otvorio pre par dana i kaže da mu krave nisu baš oduševljene. Nisam bio kod njega da lično vidim, kaže da su izgled i miris sasvim u redu. Ko će ga znati?
Nova je silaža, treba mešati sa starom silažom 7-10 dana, pre potpunog prelaska na novu silažu. Kad se naglo pređe na novu silažu, konzumacija naglo padne, iako je silaža odlična na oko. Barem mi u PIK-u tako radimo. Pozz
 
Generalno dve silaze retko imaju iste organolepticke osobine a da ne pricamo o hemijskom sastavu. Na manjim gazdinstvima retko kad stara doceka novu, ali generalno malo privikavanje i apetit je tu brzo. Mada kod silaza losijeg kvaliteta to traje.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Treba nesto i za cobane da ostane, sve to pokupe i poseku posle oni kada cuvaju ovce. Ima 35 Ha kukuruza nece se propasti za 4 reda.

- - - - - - - - - -

Ali osvajaju korovi....
Tek ce da osvajaju, nece niko da radi. Moli da uzmes da radis da mu se ne zaparlozi kada je malo ocistis od korova a on dodje i kaze da nece vise da mu se radi sejace on. I naravno opet je ne radi.
 
Trebao bi se moci provuci i sa tri pogazena reda.
Mada generalno veliki je problem sa tom rucnom zetvom i zalaganjem, ja to uglavnom radim dan dva pre prave akcije siliranja da bi se rasteretio.
 
Nazad
Vrh