Kukuruzna silaža

Et da ne mislis da lazem....zeni mi je pogino prvi covjek i ima 800 marki primanje,plus sto mi radi u cvjecari koju 12 godin drzim i u kojoj je prosjek sto mi cisto ostane oko 1000 marak mjesecno...Imao bi jos hiljadu mjesecno da nabavim pogrebno vozilo al ja se ne nalazim u tome i jednostavno me ne interesuje...
 
Земљаче није ваљда да силирате са силокомбајном?Нисам знао да и то може.ја све терао трактором па убацивао у пропелер код хладњака и сецкао тако.Слабо ћеш ти земо негде догурати.Ил се онда испрси па купи силокомбајн или неради никако,а говеда без силаже су прилично узалудан посао.

A sto mislis da su goveda bez silaze uzaludan posao? Mi smo ove godine nabalirali oko 4000 bala sena na seoskim utrinama i to nas je kostalo nekih 200l goriva i 12 klupcadi uzice. Ni lucerka me ne kosta nista narocito vise po bali nekih 15-ak euro feninga (arenda). Kukuruz za silazu sejes svake godine, prskas, djubris, spartas, ores... Lucerku sejes svake 6-7 godine, uglavnom je nikad ne prskam, a djubrim samo pred setvu. Pritom lucerku kao hranivo i silazu ne bi poredio, pogotovu ove godine kad ima zrna u tragovima.
 
Surdonja a sta cemo sa predela kao sto su moji gde Lucerka ne uspeva?Slabo ima zemljista kao na srem backa i banat gde uspeva lucerka.Sjeno livadsko nije samo po sebi dovoljno hranivo za krave pogotovo visko mlecne.Silaza je po meni osnova svega,ne kazem da ne moze bez nje al sa njom je ako nista bar duplo bolje...Mi smo ove godine sa ove strane drine za farmu natukli preko 10 000 kocki,sto sjena sto slame za ishranu,a bez silaze bi tesko poceo da radim to,a radim je od kad je sip napravio prvi silokombajn.pa sad vidi koliko je to godina.
 
Momo,
nadam se da nemas kukuruz na Mancovom lugu. Taj izgoreo nacisto. Lucerka je dobra do Vrbasa, a on dere li dere najbolje parcele odose u Lilic .
 
Teško se na kamari ugazi kao u silo trenču, ali ne treba biti nerealan pa da se misli da se može ugaziti kao beton, tragovi će uvek ostajati jer masa klizi i bočno. Mi smo prekjuče završili prvi deo silaže, kvalitet mase korektan u odnosu na godinu, dosta zrna ima, ali je prinos tanak, mada smo radili najlošiju njivu. Urađeno nekih 50t za dva dana, ostaje još 1ha kasnije setve za sredinu septembra.
 
Cica i sinovac
e0ac48bc75f1cfea7bdd77b0fc04a88f.jpg
6dd522e61f0bf8cec8f1a6443271e07c.jpg
e5e0863b750b0587f8110716004c3ad2.jpg
4bc1e68a17c6ed3a36c6e5f05fa648dc.jpg
c942fa727fd83d8498a39b9d31319057.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja se ospem na krupno sjecenu silazu. Ne sijecem ni ja previse sitno al ljudi kako goveda to pojedu? kod mene jedu samo sitno krupno nikako. Komusinu nece nikako da pojedu samo prebacuju s jedne strane na drugu. Stinija silaza se bolje i nagazi
 
Ove godine je fenomen naci zrno ikakako u silazi :haha: slazem se svako zrno treba biti naceto makar malo.Drobilica za zrno je prava stvar al je lijepo vidjet i sitnu silazu
 
Momo,
odlicno poznajem sve krajeve srpskih zemalja. Na Crnaji do sume onaj mali kukuruz zalivan besomucno ali bez efekata.....vasa zemlja je specificna. U ovim godinama bas podbaci.
Pozz za PC !
 
Nazad
Vrh