Kukuruzna silaža

da li je dobro raditi silazu od kukuruza koji je ubijen gradom,i sad ima malo stabljike natrulele,pa pitam dal se nece kvariti?
 
Juce i danas , zavrsena silaza. Ne znam kakva je situacija po drugim atarima, a kod nas ko ne uradi u narednih 10-ak dana nece ni raditi. Kukuruz se iz dana u dan znatno menja. U peskovitijim delovima potesa je vec kasno.
 
Slična situacija i kod nas, kukuruz naglo gubi vlagu. Juče smo uradili jednu manju silažu od 4 prikolice. U narednih par dana radimo još jednu veću.
 
Sinoc sam bio u obilasku kukuruza, moj kraj je nesto kasniji u odnosu na Srem i Pocerinu, ali kujuruz nikad nije bio u ovoj fazi zrenja u ovom periodu godine. Prosto je neverovatno da na prilicno kisnoj godini je ovako rano dosao u skoro vostanu fazu zrenja. Cak 2012. na onakvoj ekstremnoj susi smo radili od 22. avgusta, a sad cemo pre vikenda poceti. Kukuruz u najmanju ruku izgleda besno, samo ce biti problem sto u kratkom periodu mora se zavrsiti silaza, jer su hibridi slicne fao grupe. Inace u planu je 3ha za siliranje, bice rekreacije.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Радознао сам знати шта радите са преосталим соком од силаже кад потрошите силажу?

Правилно спремљена силажа мора да траје ,не само до нове ,већ и мало после.Ако се пре тога не потроши.
 
I mi imamo u planu za prekosutra da se počne. Rekreacija bar tri dana. Bas je brza godina što se tiče zrenja, ili smo mi usporeni :) Traži silokombajn, pa suncokret stigao za vršaj što smo mislili da nema šanse da bude pre kakva je godina, al stići će sve.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sinoc sam bio u obilasku kukuruza, moj kraj je nesto kasniji u odnosu na Srem i Pocerinu, ali kujuruz nikad nije bio u ovoj fazi zrenja u ovom periodu godine. Prosto je neverovatno da na prilicno kisnoj godini je ovako rano dosao u skoro vostanu fazu zrenja. Cak 2012. na onakvoj ekstremnoj susi smo radili od 22. avgusta, a sad cemo pre vikenda poceti. Kukuruz u najmanju ruku izgleda besno, samo ce biti problem sto u kratkom periodu mora se zavrsiti silaza, jer su hibridi slicne fao grupe. Inace u planu je 3ha za siliranje, bice rekreacije.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

za koliko goveda vam je dosta 3ha silaže?
radim plan za nagodinu jer imam 2 junice sada,kupit ću ove godine jos 3 ili 4,te nagodinu 3 ili 4...pa me zanima za cca 10 junica/krava koliko je dovoljno silaže?
 
Zanimljivo.
Prošle godine smo radili silažu negde od 20-tog, ali je trebalo da bude ranije, jer je bila prilično "suva".
 
Mnogo je silaze 30-40 kg po grlu dnevno. Prosecno sa gubicima treba maks 20 kg po kravi, sto dodje oko 7t godisnje, odnosno 5-6 krava na hektar prosecno. Mi imamo 20-tak goveda, 11 krava plus junice i 30 ovaca plus pratece kategorije i mislim da ce prinos sa ova 3 ha pokriti potrebe za naredni period, bar do senaza 2019. godine.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Krenulo se po planu danas popodne. Deo gde je brdo i gde je pored bila pšenica se poprilično osušio, valjda će biti okej kad se pomeša sa zelenom koja se vidi na slikama. Inače hibrid je ZP873, prvi put bio u prodaji ove godine pa smo ga uzeli za probu.

ebfb7c90fc8431cc5d08a79d24dbb521.jpg
0c37be05e67325e4b2fa13b653bbaac3.jpg
fe3ae5c96ee218a5a2eab48236a1d4df.jpg
db1e91ec0ca337fff0d670301adf62d8.jpg
4cfa651bdf75201cc83303480e81c732.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kod nas jos zelen, ali stici ce ranije nego sto sam se nadao.
Kukuruz je as160
Visina od 4m pa do cak 4.5m.
Bice dosta silaze..
a53a8bee88672a49baf7f5283f49bdb2.jpg


Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh