Kukuruzna silaža

Ja pokrivam zemljom, najbolje pritisne odozgo.Mada za manipulaciju, a ujedno da stisne fino je piljevina zakon,jos baciti po njoj kofu jecma i zaliti.
 
Meni je dosadulo pokrivat zemljom 15 duga 4,5 siroka i ja moram nabacat makar 5 cm zemlje. Nalopatam se lijepo taj dan a kad se skida fala bogu kisa pa se ublati, pa nece s lopate, pa smrzne zemlja pa je prvo razbijaj. Ove godine sam naletio na te leume povoljno 12 m mi pokriju 1.3 m siroki taman tolko kad skinem jedan da imam trosit 15 ak dana. Fali mi jos za 3 4 m. Lagani za rukovat misi ne mogu ispod njega. Ja mislim da ko ima pokrivenu zemljom a kvari se da je samo sporo trosi. Moj savjet da se citavom duzinom uzima po 5 10 cm al citavom uvijek u toku dana i nece bit problema. :)

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Njiva 4 klase 35 ari i njiva 2 klase 1hektar, sejacu As160 silazni, moze preporuka za razmak setve??? Njiva 4 klase je sa blagim padom, dok je ova druga njiva klase 2 90% crna smunica ravna...?NJiva klase 4 sejace se u optimalnom roku, a ovu njivu klase 2 sejao bih nakon skidanja Ovsa za kosenje, tacnije krajem Aprila pocetkom Maja...
 
Zanima me mogu li da napravim silažu negdje na njivi i da npr dovozim svaki 5 dana kuci po jednu prikolicu? Pošto baš i nemam prostora kod kuce.
 
Drustvo,kad pocinjete seckanje kukuruza za dnevne potrebe? Ja se nesto razmisljamda krenem ovih dana..evo tera metlicu..to sto nema klipa jos uvek mi i ne igra neku ulogu..ili je jos uvek rano?
 
Nazad
Vrh